Кому можуть приходити повістки поштою і що варто знати хмельничанам

Кому можуть приходити повістки поштою і що варто знати хмельничанам
Ілюстративне фото
  • Повістки поштою можуть надіслати будь-кому із військовозобов’язаних. 
  • Після отримання, особа має з’явитись до ТЦК. 
  • Що буде, якщо не забрати повістку, які є поважні причини та чи можна оскаржити штраф за неявку за повісткою?
  • Роз’яснення дає адвокат. 

Повістки поштою можуть прийти будь-кому з військовозобов’язаних. Мова йде як про тих, хто не оновлював дані, так і про осіб, які вже це зробили. В усіх випадках після отримання повістки слід з’явитись до ТЦК та СП. 

Якщо хмельничани уточнили дані через Резрв+, територіальні центри комплектування або ЦНАП – повістка має прийти на ту адресу, яка була вказана, як актуальна. 

Нагадаємо, у жовтні Кабмін оновив правила вручення повісток  поштою. Рішення мало на меті зробити процес інформування призовників, військовозобов’язаних та резервістів більш ефективним. 

Відео дня

Наразі повістку можуть надсилати через рекомендоване поштове відправлення з позначками «Повістка ТЦК» та «Вручити особисто». Кому їх можуть відправляти,  що буде, якщо не забрати повістку та як можна оскаржувати штраф за неявку? За роз’ясненням vsim.ua звернулись до адвоката Вячеслава Тарадуди. 

– Кому можуть надсилати повістку поштою і коли вона вважається врученою? 

– Повістку можуть відправити будь-кому. Бувають випадки, коли її надсилають навіть людям, які відбувають покарання або які вже проходять службу. 

Коли особа погоджується отримати лист і ставить підпис про це на поштовому повідомленні – повістка вважається врученою. 

– Протягом якого часу потрібно забрати повістку з пошти?

– Термін отримання повісток – до 7 днів, за правилами пошти на зберігання рекомендованих листів.

– Чи можна звертатись до суду через неналежне оповіщення? До прикладу, якщо повістка з тих чи інших причин не надійшла особі?

– Існує судова практика, що сам факт направлення повістки чи її складення не оскаржується. Позиція суду – повістка не є рішенням органу влади, а лише способом сповіщення. Бували випадки, коли, наприклад, повістка виписується 26 березня про явку на 25 березня. Тому потім на особу накладають штраф, який суд скасовує. 

– Чи приходять повістки поштою, якщо особа живе не за місцем реєстрації?

– Повістки приходять навіть за місцем, де людина ніколи не жила та не декларувала цю адресу. Потім через «Дію» особа дізнається про блокування рахунків. Знову ж таки, ця постанова оскаржується, а представник ТЦК в суді не може пояснити, чому саме на цю адресу направлялась повістка та в чому взагалі звинувачували людину.

– Чи можна звернутись до суду, якщо повістку надіслали на іншу адресу?

– До суду за фактом надсилання не за тією адресою повістки звертатись не можна тому, що повістка – це не рішення влади, а форма сповіщення, а от факт притягнення до відповідальності оскаржується.

– Якщо особа з’явилась до ТЦК не в строк, чи буде це вважатись порушенням?

– Так, це буде вважатись адмінправопорушенням. 

– Яка відповідальність за неявку по повістці поштою? 

– Стаття 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У випадку неявки за повісткою на правопорушника може бути накладений грошовий штраф у розмірі від 17 000 до 25 500 гривень

– В яких випадках можна оскаржити це рішення і не платити штраф? 

– В усіх випадках, якщо мова йде про строки накладення штрафу, строки притягнення, складання адмінматеріалу чи формулювання обвинувачення. 

– Які можуть бути поважні причини не з’явитись по повістці до ТЦК? 

Додамо, що при наявності однієї з обставин, до ТЦК та СП слід направити поштою або особисто заяву з копіями підтверджуючих документів у строк три дні. По закінченню обставин за сім днів все одно потрібно буде з’явитись до територіального центру

Як додає Вячеслав Тарадуда, досить часто постанова про накладення адмінстягнення оскаржується в судовому порядку, підсудність місцевих судів за правилами Кодексу адмінсудочинства, як і постанови поліції. Наразі судова практика майже вся на користь клієнтів.

Читайте також:

Суд відмовив у відстрочці чоловікові, який самостійно утримує повнолітнього сина: деталі

Головнокомандувач ЗСУ нагородив «Золотим хрестом» бійця з Хмельниччини

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (18)

keyboard_arrow_up