Магнолія, форзиція і айва японська. Як розквітає Ботанічний сад ХНУ

Магнолія, форзиція і айва японська. Як розквітає Ботанічний сад ХНУ
  • Неймовірна краса всього за кілька кроків – Ботанічний сад Хмельницького національного університету починає квітнути.
  • ·Найбільший пік цвітіння екологи прогнозують через 2 тижні, але помилуватися розквітом деяких рослин можна вже сьогодні.
  • Для читачів vsim.ua екскурсію провела завідуюча садом Людмила Казімірова.

Весна. Навколо все квітне та мерехтить різноманітними барвами. В цей час жителі міста прагнуть максимально наблизитися до природи, полишити свої квартири та відірватися від сірості асфальту. Хтось їде у далеку подорож екзотичними країнами, хтось купує гарячу путівку на море, а хтось просто вибирається за місто на пікнічок. Вихідні хочеться провести без зайвої метушні, вдихаючи п’янкі весняні аромати.

Хмельничанам у цьому сенсі дуже пощастило. У самому серці міста розкинувся величезний, площею майже в 5 гектарів, Ботанічний сад ХНУ. На території якого росте 1100 різноманітних рослин, 36 із них – занесені до Червоної книги. Сад – прекрасний в будь-яку пору року. Проте навесні від нього просто не можна відірвати погляд. Саме розквітає перлина колекції – магнолія кобус.

C:\Users\Користувач\Desktop\Ботан.сад\DSCN8018.JPG

Відео дня

Ця колекційна магнолія – найстаріше дерево в Ботанічному саду. Посадили його ще в 2003 році Микола Скиба – ректор університету, тодішній мер – Микола Приступа і директор Ботанічного саду університету імені Франка – Андрій Прокопів. Розквітає – одним із перших, має молочно-білий колір та дуже запашний аромат.  

В 2008 році висадили цілу алею подарованих магнолій, алею Великих українців, – на згадку про однойменний проект телевізійного каналу «Інтер». Колекція налічує 19 різних видів та сортів.

Поки, уже 2 тижні, цвіте біла магнолія. Саме вона щороку першою потерпає від наруги. Працівники саду скаржаться на культуру людей. Щойно почали квітнути дерева – почалося мародерство.

- Ламають гілки, рослина була повністю в квітах, а залишився лише голий низ. Це все люди. Особливо страждають рослини під час екскурсій, кожен собі хоче зірвати по квіточці, а виходить, що обносять повністю. Після вчорашнього-позавчорашнього паломництва на рослини жаль дивитися, - пояснює Людмила Казімірова.

Також на алеї починає розпускатися і магнолія Суланжа, рожевого кольору.

C:\Users\Користувач\Desktop\Ботан.сад\DSCN8027.JPG

На схилах Ботанічного саду до вихідних розкриється магнолія Галаксі.

C:\Users\Користувач\Desktop\Ботан.сад\DSCN8067.JPG

Форзиція Європейська

C:\Users\Користувач\Desktop\Ботан.сад\DSCN8021.JPG

У колекції Ботанічного саду є 7 видів форзицій. Це рослина, яка прикрашає не лише територію ХНУ, а й усе місто. Дерево невибагливе до грунтів та пристосовується до різних умов, тому побачити форзицію можна в будь-якому куточку міста.

- Зараз розквітає береза. Ось ці бруньки – це її квіт. Є у нас і темна, і Даурська, і чорна берези, - пояснює еколог.

C:\Users\Користувач\Desktop\Ботан.сад\DSCN8032.JPG
Береза темна

В Ботанічному саду налічується 11 видів берез. Крім класичних (повисла, пухнаста), які поширені в природних умовах, є і екзотичні карликові дерева.

C:\Users\Користувач\Desktop\Ботан.сад\DSCN8033.JPG
Магонія падуболиста 

Магонія падуболиста - вічнозелена рослина. Стійка до різних погодних умов. Більше любить тінь, листя печеться на сонці. Розпускається маленькими квіточками. Часто використовують у промисловості як природній барвник для вин.  

C:\Users\Користувач\Desktop\Ботан.сад\DSCN8036.JPG
Слива трилопатева

Слива трилопатева схожа цвітом на сакуру, але плутати їх не слід. Сакури в Ботанічному саду ще не цвітуть. Вони більш вибагливі і не стійкі до морозів.

C:\Users\Користувач\Desktop\Ботан.сад\DSCN8042.JPG
Сон великий

В народі має безліч назв: сонник,анемона, сон-зілля, найпоширеніша – сон-трава. Це рослина, яка входить до Червоної книги України. Схожа на пухнастий підсніжник. Дуже любить світло, розквітає в квітні і цвіте аж до середини травня. Квіти, переважно, рожево-лілового кольору.

C:\Users\Користувач\Desktop\Ботан.сад\DSCN8047.JPG
Айва японська

Вічнозелений чагарник, сягає зростом до 3-х метрів. ЇЇ ще називають північним лимоном, плоди рослини мають велику концентрацію вітаміну С.

C:\Users\Користувач\Desktop\Ботан.сад\DSCN8052.JPG
Таволга сіра «Грефшейм»

Рослину порівнюють з шатами нареченої. Має, витянуті до низу, квітучі гілки, які покриті дрібними білими квітками.

C:\Users\Користувач\Desktop\Ботан.сад\DSCN8051.JPG
Жимолость найзапашніша

У ботанічному саду ХНУ є 15 видів родини жимолосних, з них 6 мають далекосхідне походження, зокрема – жимолость найзапашніша.

Побачити на території можна і звичні для нас рослини. У нижній частині заплави річки Немийки перед глядачем відкривається Долина квітів, вирішена у вигляді плаваючих кіл. Навесні тут розквітають тюльпани, іриси, нарциси, віоли, незабудки.

C:\Users\Користувач\Desktop\Ботан.сад\DSCN8049.JPG
Горицвіт весняний
C:\Users\Користувач\Desktop\Ботан.сад\DSCN8061.JPG
Півники (іриси) декоративні низькорослі

 

C:\Users\Користувач\Desktop\Ботан.сад\DSCN8060.JPG
Нарциси звичайні (білі)

Ботанічний сад ХНУ часто відвідують туристи, він відкритий в будь-який час. Вхід завжди вільний, помилуватися красою природи може кожен. Велика кількість матусь приводить сюди своїх діток на фотосесію. Саме після таких відвідин садівники беруться за голову. Зірвані квіти, стоптані клумби, зламані гілки… Природа створена для споглядання, а не нищення. Тому просять лиш про одне – бути культурними та вчити бережливості своїх чад.

C:\Users\Користувач\Desktop\Ботан.сад\DSCN8059.JPG
Тюльпани декоративні

C:\Users\Користувач\Desktop\Ботан.сад\DSCN8060.JPG

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Елена Дорошенко
    А який розклад роботи саду?  Чи працює він у неділю?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
11:07 Мазури, війна та бронепотяг «Гандзя»: історія мікрорайону Гречани 10:38 У пожежі на Хмельниччині загинув 74-річний чоловік photo_camera 09:38 У «Подільських Товтрах» незаконно видобували каміння photo_camera 18:11 Хмельниччина втратила ще чотирьох військових. Хто вони photo_camera Від читача 19:18 Лікарів-анестезіологів та медичних сестер запрошують на роботу у КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр" 17:17 Синоптики попереджають про негоду в неділю: прогноз на 22 червня для Хмельниччини 16:29 Трьох військових з Хмельницького району нагородили посмертно. Імена 15:42 Вважалися зниклими: загинули дев'ятеро захисників з Хмельниччини photo_camera 14:34 У Хмельницькому відбудеться кінопоказ просто неба: коли і де 13:31 Держава компенсує витрати за працевлаштування ВПО на Хмельниччині. Деталі 12:35 Міська лікарня бере кредит на новий рентген: що відомо про апарат
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up