McDonald’s може відновити роботу вже в серпні

McDonald’s може відновити роботу вже в серпні
Фото з архіву vsim.ua
 • Мережа фаст фуду ретельно готується до відновлення роботи.

 • McDonald’s не буде працювати під час повітряних тривог.

Наприкінці минулого тижня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба натякнув на те, що найближчим часом в Україні можуть знову відкритися ресторани McDonald’s.

Проблема настільки важлива і гостра, що МЗС обговорює її не лише з українським представництвом та глобальною штаб-квартирою компанії, а й з урядом США на офіційних зустрічах.

Мережа закрила всі свої заклади в Україні ще 24 лютого. Компанія пояснила це міркуваннями безпеки та не поспішає відкривати «Маки». 

Ми повідомляли, що McDonald’s вирішив не відновлювати свою роботу в Україні, поки зберігається загроза атак. Передбачалось, що ресторани не будуть працювати аж до кінця масштабної російсько-української війни

Forbes поговорив із CEO компанії в Україні Юлією Бадрітдіновою про те, чи готується мережа до відкриття.

Юлія Бадрітдінова не назвала строки відкриттів ресторанів і відмовилася коментувати перемовини з МЗС. Втім, як на умовах анонімності натякнув Forbes керівник одного з київських ресторанів McDonald’s, відкриття закладів може початися з серпня. Але лише в тому випадку, якщо будуть узгоджені питання безпеки.

Бадрітдінова розповіла, що саме робить McDonald’s для того, щоб відкрити заклади, як постраждала мережа від обстрілів, а також про те, чим займається компанія, поки ресторани не працюють.

Як McDonald’s готується до відкриття 

Зараз ми працюємо над оновленням протоколів безпеки. Цей процес, поміж іншого, містить розгляд кожної нашої локації на предмет наявності поряд бомбосховищ. Коли звучить сигнал «повітряна тривога», ресторани терміново мають зачинятися, що само по собі є досить непростим процесом, оскільки ресторан – це мінізавод зі складним обладнанням і великою кількістю відвідувачів. 

McDonald’s не буде працювати під час повітряних тривог. 

Також ми плануємо відновити мережу постачань. Переважна більшість наших постачальників працюють, але через зруйновану інфраструктуру є певна категорія продуктів, які доведеться закупати в інших регіонах чи країнах. Наприклад, пакування, чи соки тривалого зберігання, соуси, тощо. 

Коли почалася війна, ми всі продукти, які зберігалися в наших ресторанах, віддали міськрадам. Це було на початку війни, коли з постачанням продуктів були великі проблеми. Загалом віддали понад 200 тонн продукції на суму близько 70 мільйонів гривень. Міські ради самостійно розподіляли продукцію відповідно до нагальних потреб.

Зараз ми працюємо над тренінгами для відновлення знань і навичок людей. А також над тренінгами з роботи з ПТСР. Дуже багато українців пережили реальні жахи. І ми розуміємо, що травмовані люди будуть як серед наших клієнтів, так і серед співробітників. І нам потрібно розуміти, як будуть справлятися наші команди. 

Ми ж «бізнес про людей». Кожен крок має бути зваженим, а головне – відповідати нашим стандартам безпеки людей та їжі. Ми не можемо просто так відкритися, поки не впевнимось, що все відповідає нашим вимогам. 

Про зарплату співробітникам

Ми платимо повну зарплату тим, хто у нас на ставці. А тим, хто працював погодинно, робимо виплату в розрахунку середньої кількості годин за попередні, довоєнні, три місяці.

Також ми не забирали жодні додаткові блага, такі як медична страховка, службовий автомобіль, а також здійснювали додаткові виплати. У нас є поранені співробітники, які також отримували додаткову матеріальну допомогу. 

Виплати відбуваються корпоративним коштом. McDonald’s з першого дня сказав нам, що вони не залишать нас у біді. Ми виплачуємо зарплати. Оплатили всі рахунки партнерів за надані послуги й продовжуємо сплачувати всі, які виникають. Сплачуємо, звичайно, всі податки. 

Це десятки мільйонів доларів за ці місяці для команди, в якій більш ніж 10 000 людей. 

Скільки ресторанів McDonaldʼs постраждало

У нас постраждало девʼять ресторанів. У різній мірі. Ми їх усі будемо ремонтувати. 

До деяких із них ми ще не мали доступу. Наприклад, у Харкові. Згідно з нашими протоколами безпеки, ми не можемо туди потрапити й оцінити втрати, поки там йдуть бойові дії. 

В системі McDonald’s понад 40 тисяч ресторанів. В Україні – 107 поки що. Це маленька частка в бізнесі. 

Але для нас важливі цінності. Безпека співробітників так само важлива скрізь. Тож зараз мова не про дохід, а про інші речі. Кожна країна, навіть маленька, впливає на довіру до бренду в цілому. 

Чим зараз займається McDonald’s, поки ресторани в Україні зачинено

На другий місяць війни ми реорганізували команду McDonald’s у велику волонтерську організацію

Ми стали волонтерами Фундації Дім Рональда Макдональда, яка ні на мить свою діяльність не припиняла. Проте додали до традиційних напрямів її діяльності – впровадження сімейно-орієнтованої медицини – ще три напрямки. Це надання продуктових наборів першої необхідності, закупівля обладнання для лікарень, а третій – задоволення швидких гуманітарних невеликих потреб лікарень та громад. 

Ми надаємо продуктові набори туди, де відбуваються бойові дії або де велика кількість переселенців. Це набір продуктів для родини, якого вистачає на 4–5 днів. 

Якщо ви потрапите в приміщення, де відбувається збирання наборів, то побачите, що процес подібний до того, як збирають замовлення в ресторані. Фактично ті процеси, які ми використали в мирному житті, застосували й тут. За півтора місяця, які існує ця програма, ми розповсюдили 41 тисячу наборів на суму 20 мільйонів гривень

Друга програма – це медичне обладнання. Фундація купила 200 апаратів для вакуумної терапії, які заживляють рани, і витратні матеріали до них. Виділили на цю програму 18,3 мільйона гривень. Волонтерська команда провела великий тендер за золотими стандартами McDonalds. Знайшли, як найдешевше і як найшвидше доставити. До кінця червня обладнання прийде й одразу розподілимо його по лікарнях.

А третя – гуманітарна допомога родинам та лікарням. Є такі потреби, які виникають тут і зараз у тих громадах, в яких люди знаходяться. Наприклад, необхідно купити додатковий операційний стіл. Потрібно переобладнати прихисток для переселенців. Ми купували туди для дітей меблі, килимки, іграшки.   

На останню програму направлено близько 9 мільйонів гривень. Але тут вражає не сума, а велика кількість маленьких закупівель, які зроблені з нормальною перевіркою і впевненістю, що вони дійдуть до адресата. Волонтерство – це дуже круто. А коли волонтериш із людьми, яким довіряєш, тому що вони твої співробітники, – це ще крутіше. 

Про «український бургер» у Польщі

На продуктові набори ми використовуємо в тому числі ті кошти, які сфандрейзила McDonald’s Польща. Вони створили «український бургер». Планували продавати його шість тижнів, а продали за два. Вони зібрали 510 тисяч євро.  

Швейцарські франчайзи McDonald’s передали нашій фундації 100 тисяч франків. Просто тому, що переймаються. Хоча зазвичай вони своїй фундації допомагають. 

Є  підтримка в системі McDonald’s. Це не лише велика корпорація, це велика сімʼя – вони розуміють, що ми тут у біді. І вони стають поруч. 

Про майбутнє

Ми віддані Україні й постійно оцінюємо ситуацію, маючи амбіції відновити роботу в деяких областях. На цьому етапі ми не можемо озвучити конкретні деталі чи плани.

Нагадаємо, що відкриття відомого ресторану “McDonalds” в Хмельницькому  відбулось 26 серпня 2021 року. Це викликало шалений ажіотаж. Тоді біля закладу вишикувались довжелезні черги з людей та автівок. 

З 24 листопада минулого року ресторан вже працював цілодобово і без вихідних.

Читайте також:

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (5)
 • Artur Artur

  Якщо вечно щайшов в KFC  й щрощумів що зря відвідував мак...ще й так вони передали нас звалили в так у хвилю а KFC ні так що ...4 курячі ніжки в кліпі коштують 100 грн ...й тд багато переваг морозиво огонь ..молочний коктейль на голову вище ніж в маку...а ціна 40 грн 400 грами.. так що мак можеш не відкривитась ти зрадник ще й дорогий йди за руським кораблем
 • Читач86

  Это не самое лучше из пищи.Там больше всякой химии,но название для людей самое главное,можно кушать отраву.но она США,поэтому надо прогнуться!Такой наш народ!
 • Romeo Gasilio

  Класна хавка👍🏻
 • IGOR

  Что бы кто не говорил, а это рабочие места, которых сейчас нет от слова совсем... Молодцы, что поддерживают людей и выплачивают заработную плату. Уже даже это заслуживает уважения и демонстрирует высокую корпоративную культуру. Ряд наших предприятий выкинули сотрудников на улицы и не рассчитались. А есть и такие, которые держат людей до сих пор в подвешенном состоянии. Простой не выплачивают и не увольняют. И делай, что хочешь.

21:45 Поліцейські Хмельниччини здали кров для поранених військовослужбовців 20:47 У бою з окупантами загинув кам’янчанин Олег Войцеховський 20:28 10 тис грн за 200 балів: у Красилові випускникам вручили премії 19:51 У Хмельницькому судили банду рекетирів. Деталі справи Від читача 13:49 Нормативно-правові акти окупаційних сил є нікчемними та не створюють жодних правових наслідків! 19:19 У Хмельницькому велопробіг зібрав понад 70 тис грн. для ЗСУ (відео) 18:59 На Кам’янеччині в ДТП загинула жінка 18:25 У «Чорному лісі» знайшли артснаряди 18:05 На кордоні з Польщею запустять електронну чергу. Платну 17:35 На Донеччині загинув Андрій Оробчук з Ярмолинеччини 17:20 Україну накриє магнітна буря. Штормитиме кілька днів 17:02 «Вчителі важливі» - триває збір історій про освітян воєнного часу 16:44 Вакансії на підприємствах Хмельницького: які зарплати та посади 16:35 Кузьма Скрябін: «Моментально можу вичислити людину з Хмельницького» photo_camera 16:16 У Хмельницькому заборонили встановлювати нові білборди 15:40 Патрульні шукають свідків ДТП в Центрі 15:07 «Був справжнім патріотом». Хмельничани попрощалися з Андрієм Шкриндою, який загинув на Донеччині photo_camera 14:46 Хмельницькі патрульні врятували жінку з пожежі на Шевченка photo_camera 14:01 Хмельничани готують корисні смаколики для військових: потрібні руки і донати photo_camera 13:45 У Монобанку підвищили тариф на зняття готівки
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up