З 1 січня 2019 року у Хмельницькому запрацював новий соціальний проект “муніципальна няня”. Тепер батьки дітей до 3-річного віку можуть скористатися послугою няні та отримати грошову компенсацію на відшкодування її послуг. Кошти на реалізацію проекту вже надійшли з державного бюджету. Проте користуватися послугою поки нікому. Проект діє вже два місяці, а ось зареєстрованих хмельничан серед охочих немає. Про це розповіли в Управлінні праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради.
Чому хмельничани не поспішають “заводити няню” та хто може скористатися соціальною послугою, дізнавалися журналісти vsim.ua.
Послугою можуть скористатися батьки дитини, яка не досягла 3-річного віку. Під проект “муніципальна няня” підпадають як громадяни України, так і іноземці та особи без громадянства. Послуга відкрита для охочих майже два місяці, проте “першопрохідців” серед хмельничан ще немає. До соціального захисту зверталося лише 5 осіб, які хотіли дізнатися про деталі послуги. В Управлінні праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради невелику кількість бажаючих пояснюють великою кількістю міфів навколо нової соціальної послуги.
Інформація про те, що така послуга надається тільки працюючим батькам - недостовірна. Нею можуть скористатися і ті мами, які перебувають у декретній відпустці по догляду за дитиною до 3-х років. Те, що мама втрачає кошти на допомогу по догляду за дитиною теж не правда, адже такі виплати у нас не здійснюються взагалі. Ці 860 гривень, які отримує мама протягом трьох років - це інший різновид соціальної допомоги, який називається “допомога при народженні дитини”. Просто ці гроші розбивають на три роки. Тому мами можуть не хвилюватися, після підписання договору з “муніципальною нянею” виплата не припиниться, - пояснює заступник начальник управління соцзахисту Хмельницької міської ради Євгенія Мельничук.
Для того щоб стати “муніципальною нянею”, потрібно отримати дозвіл на підприємницьку діяльність. Або ж бути працівником установи, яка займається наданням відповідних послуг.
Стати “муніципальною нянею” може особа, яка у встановленому порядку зареєструвала свою підприємницьку діяльність з надання даної послуги. Якщо створюється установа, яка відкриває свою діяльність для надання цієї послуги, її представник спокійно може бути нянею, - говорить Євгенія Мельничук.
Батьки можуть укласти договір безпосередньо з нянею або юридичною особою. При наявності необхідного переліку документів обіцяють грошову компенсацію, яка відповідає прожитковому мінімуму на дитину до 6 років. Наразі йдеться про 1626 гривень. З 1 липня 2019 прожитковий мінімум зросте до 1699 гривень, а з 1 грудня - до 1779.
Сума компенсації на “муніципальну няню” дорівнює прожитковому мінімуму на дитину відповідного віку. Зросте прожитковий мінімум - зросте і компенсація. Якщо в родині є кілька дітей, які не досягли трьох років і няня буде опікуватися кожним із них, то компенсація буде здійснюватися на кожну дитину окремо, - пояснює Євгенія Мельничук.
Компенсація за послугу проводиться Управлінням праці та соціального захисту населення одному із батьків, за укладеним договором. Для цього раз у місяць батьки мають надати чек про оплату послуг няні, згідно якого і отримають відшкодування. Оплата здійснюється кожного наступного місяця за попередній.
Для того, щоб отримати компенсацію один із батьків має звернутися до територіального органу соцзахисту. Для оформлення потрібно надати такі документи:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Юрій Петрович