На Хмельниччині оштрафували перших продавців підсніжників. Яка відповідальність передбачена

- В області триває операція «Первоцвіт-2025»
Спеціалісти Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області почали проводити природоохоронні заходи, аби зберегти ранньоквітучі рослини, а особливо ті, які занесені до Червоної книги України. Перших порушників вже покарали.
Про це інформує Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області.
Екологічна операція під назвою "Первоцвіт" проводиться щороку навесні. У її межах фахівці екологічної інспекції спільно з правоохоронцями здійснюють рейдові перевірки – виявляють незаконний збір, перевезення та продаж ранньоквітучих рослин, занесених до Червоної книги України.
Цьогоріч на території Хмельниччини вже проведено 20 таких перевірок, під час них виявлено порушників законодавства. Природоохоронці склали 8 адміністративних протоколів за статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. До винних застосовано відповідні покарання, зазначили в екологічнй інспекції Хмельниччини.
Які квіти не можна зривати
Першоцвіти належать до рідкісних і зникаючих видів рослин, більшість із яких занесені до Червоної книги України. Державна екологічна інспекція нагадує, що збирання, викопування первоцвітів шкодить природі, оскільки перешкоджає утворенню насіння, адже ці рослини розмножуються не лише цибулинами.
До первоцвітів належать:
- підсніжник звичайний,
- пролісок (сцилла),
- шафран Гейфеля (крокус),
- сон-трава (простріл),
- рябчик шаховий,
- білоцвіт весняний,
- цибуля ведмежа (черемша),
- медуниця лікарська,
- анемона (вітряниця),
- хохлатка порожниста,
- ряст ущільнений та
- фіалка запашна.
Штраф – майже 4 тисячі гривень
За торгівлю цими квітами передбачений штраф: від 510 до 1 700 гривень – за незаконне придбання, збут і розповсюдження, від 1 700 до 3 655 гривень – за рослини, зібрані на заповідних територіях, або занесених до Червоної книги (з конфіскацією рослин). Також за кожен екземпляр незаконно зірваної червонокнижної квітки передбачена компенсація. Так, за черемшу та білоцвіт весняний потрібно сплатити 62 гривні, за шафрани, рябчики та підсніжники – від 49 до 62 гривень залежно від виду, за екземпляр сон-трави – від 37 до 62 гривень залежно від виду.
Зривання усього кількох рослин первоцвіту призводить до знищення десятків насінин, які в майбутньому могли б дати нове покоління. Масове знищення ранньовесняних рослин із метою продажу призводить до зменшення їх кількості в природі, а також загрожує повним знищенням.
Читайте також:
- На території природного парку на Хмельниччині зафіксували рідкісну тварину
- Улов на 300 тисяч гривень: на Хмельниччині спіймали двох браконьєрів
- Куди хмельничанам подіти гілля та листя з приватного сектору: роз’яснення
- Куди хмельничанам здати небезпечні відходи: графік екобуса на березень
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
ешелонами камазами.