На території природного парку на Хмельниччині зафіксували рідкісну тварину

- Звіра зафільмували за допомогою фотопасток.
На території національного природного парку "Мале Полісся", що розташований у Шепетівському районі на Хмельниччині, науковці зафіксували рідкісну червонокнижну тварину – європейського лося (Alces alces). Величний звір потрапив у об'єктив фотопастки, встановленої для дослідження дикої фауни.
Кадрами унікальної тварини співробітники парку поділилися на своїй офіційній сторінці у соціальних мережах.
Фахівці зізнаються, що з моменту встановлення фотопасток у національному парку мріяли зафіксувати одного з найбільших мешканців українських лісів – європейського лося. І ось, нарешті, цей момент настав.
"Ця велична тварина занесена до Червоної книги України і є справжнім символом дикої природи.
Наші ліси продовжують дивувати своєю красою та багатством. А лось перед об’єктивами камер є унікальною подією, яка надихає нас на подальшу роботу зі збереження природи!", – зазначають науковці.
Національний природний парк "Мале Полісся" є домівкою для багатьох рідкісних видів тварин. Нещодавно в його межах вперше вдалося зафіксувати червонокнижного лісового кота, що стало ще одним підтвердженням унікальності цього природного середовища.
Довідка. Мале Полісся — національний природний парк в Україні, на території Шепетівського району.
Парк створений улітку 2013 року для збереження цінних природних комплексів та історико-культурних об’єктів східної частини Малого Полісся, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне й оздоровче значення. Площа — 8762,7 га.
Територія національного парку охоплює значні лісові масиви, водно-болотні угіддя й долини річок Горинь, Вілія, Гнилий Ріг. Місцевість дуже мальовнича з цікавими ландшафтами та природними комплексами, притаманними Поліссю: рівнинність, підвищена зволоженість, піщані ґрунти та залісненість.
Біорізноманіття парку досить широке. Наразі виявлено 15 видів червонокнижної флори та 56 видів фауни. З рідкісних видів можна зустріти орлана-білохвоста, гоголя, скопу, змієїда, чорного лелеку та інших.
Читайте також:
- На Хмельниччині заборонять ловити щуку: терміни та штрафи
- На Хмельниччині за рік від укусів тварин постраждали 1,5 тисячі людей
- У Хмельницькому районі хворий на сказ кіт подряпав людей: запроваджено карантин
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Віталій УкраїнецьКерівництво області не полює!