На Хмельниччині презентували документальний фільм про Бакоту

На Хмельниччині презентували документальний фільм про Бакоту
Ілюстративне фото
  • «Хвилі Бакоти» – документальний фільм про наслідки дій радянської влади, яка знищила десятки сіл для будівництва Дністровської ГЕС. 

 

На Хмельниччині відбувся прем’єрний показ стрічки «Хвилі Бакоти». Це документальний фільм власного виробництва Суспільного Мовлення. Його презентували у Старій Ушиці, що на Кам’янеччині. Селищі, де живе більшість жителів Бакоти після переселення. 

Це фільм про історію затоплених сіл. У центрі сюжету – Тарас Горбняк, житель затопленої Бакоти. Головний герой спілкується з місцевими та проводить екскурсії серед місць, де раніше кипіло життя. 

За словами сценаристки стрічки Каріни Пустовалової, у фільмі намагались передати зв’язок з домом – через спогади та родинні історії, передає Суспільне мовлення. 

Відео дня

Автори зазначають, що в документальній стрічці використані архівні кадри, зокрема і з будівництва ГЕС. 

Допрем’єрний показ фільму відбувся до 45-ї річниці затоплення сіл на Дністрі у Староушицькому центральному будинку культури. Відбулась зустріч місцевих мешканців і творчої групи фільму. 

Режисер Володимир Бакум про ідею  створення стрічки: 

«У своїй творчості я шукаю відповіді на питання ідентичності людей. Для мене дуже важливо генеалогічне коріння роду: хто звідки, хто чим займався, історія дореволюційна в Україні, війни, голодомори, репресії, переселення. Тільки уявіть, якби всього цього не було, які ми мали б славні роди на місцях, де вони формувалися?! Зі своїми традиціями, родинами по 500 років історій, родинні будинки, ферми, заводи. А так ми те тільки й робимо, що збираємо свою історію по крихтах. Тому я у своїй творчості, зокрема у “Хвилях Бакоти”, разом з командою шукаю відповідь, як зберегти те, що не повернути вже ніколи», — зазначив Володимир Бакум.

Прем'єрний показ фільму відбудеться у суботу, 17 травня, о 22:00  на Першому каналі Суспільного.

Читайте також:

Хмельницькі села, яких уже немає. Де вони були та що про них відомо

169-річну церкву в Хмельницькому районі внесуть у реєстр пам'яток після позову прокуратури

Найстаріша церква Хмельницького: історія від створення до переходу в ПЦУ

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (3)
  • Леонід Громишин
    То ГЕС і електроенергія це ДОБРО чи це ЗЛО , щось не дуже зрозуміло з поданого матеріалу.. , ну не було би ГЕС сиділи зараз би зі свічками , і коні їздили замість тролейбусів, в хмельницькій області зараз за 20 тисяч доларів можна цілу вулицю у селі купити з будинками і городами, а то що ГЕС збудували  в УРСР то що її зараз розібрати..., десь же ш треба було будувати, а людей переселили ж

    то  чого такі провокативні речі говорити, ну нехай спускають водосховище ці селяни , забирають свій колхоз, але щоб збудували нову ГЕС при цьому нікому не нашкодивши..
  • Анна Сторожук
    Питання до авторів такого "потрібного шедевру" чому не знімає про села у хмельницькій області які самі повмирали? іх там в самому староушицькому районі не має? Чи тільки в ГЕСі проблем. ГЕС стороїли тільки вороги, там чистокровних українців не було? А інші села, які вороги знищили? А електроенергію хто споживав? В тих людей які виїхали з мертвих сіл немає туги за рідною домікою? А коли будують ГЕС в супер демократичних країнах то на думку простих людей звертають увагу?
  • Андрей Шпулак
    То треба знищити(декомунізувати) Дністровську ГЕС, і відновити села

keyboard_arrow_up