На Хмельниччині суд не дозволив ув’язненому піти служити: деталі

На Хмельниччині суд  не дозволив ув’язненому піти служити: деталі
  • Засудженому не дозволили піти у військо, адже боялися, що втече.

У Хмельницькій області суд відмовив ув’язненому, який хотів достроково вийти з колонії, аби підписати контракт на службу в Збройних силах України. За висновками суду, чоловік насправді не прагнув служити, а мав інші наміри. Деталі справи розповіли в пресслужбі Хмельницького апеляційного суду.

Так, з проханням про умовно-дострокове звільнення одного із засуджених звернувся начальник Замкової виправної колонії №58, що в місті Ізяслав. Він просив суд про дозвіл на звільнення ув’язненого для проходження ним військової служби за контрактом.

Однак Ізяславський районний суд відмовив у задоволенні подання. Засуджений не погодився з таким рішенням і подав апеляційну скаргу. У ній він стверджував, що відмова була несправедливою, адже суд не врахував той факт, що представник військової частини не мав нічого проти його прийняття на службу.

Відео дня

Та апеляційний суд, розглядаючи справу, звернув увагу на низку фактів. Як з’ясувалося, цей чоловік був засуджений у 2018 році за участь у груповому розбої. А вже після винесення вироку, під час того, як справу переглядали в апеляційній інстанції, він встиг вчинити ще два злочини. Перебуваючи у слідчому ізоляторі, чоловік займався вимаганням та поширював злочинний вплив серед інших. За це йому також винесли окреме покарання.

Крім того, поведінка засудженого під час перебування у виправній колонії не залишає сумнівів у тому, що він не виправився: чоловік отримав 73 дисциплінарні стягнення, не мав заохочень, характеризується вкрай негативно. 

Судді також звернули увагу на результати додаткової перевірки. Вони вказують, що справжньою метою прохання про звільнення була не служба в армії, а спроба просто вийти на волю і не повертатися до відбування покарання. Були побоювання, що, потрапивши у військову частину, чоловік згодом втече.

У рішенні суду також наголошується: навіть якщо військова частина погоджується прийняти засудженого, це ще не означає, що його мають звільнити. Суд повинен врахувати всю історію людини — за що була засуджена, як поводилася під час ув’язнення, чи становить загрозу для інших. У підсумку — суд не задовольнив подання і залишив засудженого в колонії.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що у Хмельницькому звільнили півсотні в'язнів для служби у війську. Більше про це читайте тут.

Читайте також: Жінка з Хмельниччини відмовилась від батьківських прав, але суд не дозволив: деталі

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Валентина В.
    Гулаг і Соловки!

keyboard_arrow_up