На Хмельниччині зменшилася кількість ІТ-фахівців: у чому причина

- В регіоні наразі проживає 3 000 спеціалістів.
Спеціалістів стає все менше. За минулий рік на 10% зменшилася кількість IT-фахівців у Хмельницькій області. Наразі налічують 3 000 професіоналів. Всього на теренах області працює 46 ІТ-компаній.
Тенденція до зменшення спостерігається не тільки в області, але й по всій Україні. За даними дослідження «IT Research Ukraine. Стійкість, як нова реальність», якщо у 2023 році в країні нараховувалося 307 тисяч фахівців, то у 2024 році – 302 тисячі. Згідно із результатами дослідження, середній вік спеціалістів становить 31 рік. 44% айтівців мають досвід роботи понад шість років. Натомість збільшився розмір заробітної плати: середній дохід – $2 590, тоді як на початку 2022-го він складав $2 360.
Наразі в Збройних Силах України служать 12% IT-фахівців. 68% компаній по Україні мають у штаті мобілізованих айтівців, а 64% роботодавців зберігають за ними робочі місця. Середній розмір виплат цим працівникам – $800.
– Зараз багато компаній, зокрема в ІТ-галузі, впроваджує програми адаптації ветеранів. У нашій компанії з 450 фахівців, що знаходяться в ЗСУ, понад 55 повернулися та вже працюють на проєктах. Адаптація ветеранів дуже тонкий процес, кожен досвід унікальний. Тому з боку роботодавця має бути постійна увага та обережна, ненав'язлива комунікація, – зазначив керівник ІТ-компанії EPAM в Хмельницькій області Сергій Редько.
За даними дослідження, 91% фахівців донатять на ЗСУ. В середньому – $235 на місяць. Загалом 97% компаній фінансово підтримують проєкти, що розраховані на підтримку ЗСУ.
Читайте також:
Військові можуть отримати безплатну стоматологічну допомогу на Хмельниччині: куди звертатись
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Микола МарковськийДійсно, і чому ж причина? Адже середній вік 31.