На Хмельниччині знайшли поховання скіфського часу: деталі

На Хмельниччині знайшли поховання скіфського часу: деталі
  • Розкопки проводять в Кам’янець-Подільському районі, у селі Маліївці.
  • Археологи знайшли там поховання, яке попередньо датують VI-VII століттям до нашої ери.

На Хмельниччині розпочали розкопки в селі Маліївці, поблизу відомого палацу Орловських. Їх проводять в рамках археологічної практики студентів-першокурсників Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії та Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. 

Знахідки демонструють, як ховали покійників

Археологічна експедиція розпочала дослідження древнього кургану. В результаті – виявили скіфське поховання, яке попередньо датують VI-VII століттям до нашої ери. Про це журналістці vsim.ua розповів один з керівників дослідження, кандидат історичних наук, доцент кафедри археології спеціальних історичних і правознавчих дисциплін Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Віталій Гуцал. 

- Ми вважаємо, що поховання відноситься до скіфського часу. Воно виглядає, як розграбоване. Адже немає окремих деталей, частин тіла. Зокрема – черепа не видно, кістки ніг розкидані. Також є кілька фрагментів посудин. Вони можуть вказувати на конкретні форми, з яких ми зможемо продатувати поховання. І власне курган зможе продатуватися. Крім того, помітні певні конструктивні особливості кургану. А саме – те, як він будувався. У центрі була викопана яма. З різних боків горіли вогнища. Це були такі очисні ритуальні вогнища. Стояли дерев’яні стовпи. Все це горіло. Тоді викопували яму і ховали туди покійника. Центральну частину заповнювали так званими вальками, скрученими з глини й трави. Помітно, що поле кургану було з чорнозему. Адже земля відрізняється від тієї, що в центральній частині. Поки такі результати маємо, – розповів Віталій Гуцал. 

Відео дня

Віталій Гуцал також додає, що знайдені матеріали в даному кургані відрізняються від інших, що належать до подільської групи. Різниця – саме в конструктивних особливостях, – додає фахівець.

Знахідки й надалі будуть вивчати науковці. Зберігати їх будуть в Малієвецькому обласному історико-культурному музеї.

«Це може бути крутою туристичною локацією»

Як розповіла журналістці vsim.ua директорка Малієвецького обласного історико-культурного музею Анастасія Донець, курган розташований при в’їзді в село Маліївці. Мовляв, він дуже великий та знаходиться відразу біля дороги. Директорка вважає це перевагою для туристів, які навідуються туди на екскурсію. А музеєфікацією археологічних знахідок планують підсилити туристичний потенціал Маліївців.

Читайте також: Хмельницькі села, яких уже немає. Де вони були та що про них відомо

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up