Потужність — 800 кВт. У Хмельницькому з’явились нові когенераційні установки

-
Обладнання місто отримало безкоштовно, хоча були витрати на його встановлення.
-
Загалом на котельнях міста є 19 когенераційних установок.
На чотирьох котельнях комунального підприємства «Хмельницьктеплокомуненерго» працюють нові когенераційні установки. Це обладнання виробляє теплову та електричну енергію водночас. Чотири установки місто отримало безкоштовно в рамках співпраці з Агенством США з міжнародного розвитку (USAID). Одну з таких когенераційних установок сьогодні, 29 січня, показали у котельні на вулиці Трудовій.
Як розповів під час презентації міський голова Олександр Симчишин, когенераційні установки місто отримало у грудні минулого року. Близько місяця тривало встановлення та налаштування. На місцеву владу покладався обов’язок підготувати місце для встановлення. Це, серед іншого, укладання бетонної подушки та зведення приміщення. Витрати на це, за словами міського голови, склали від 150 до 250 тисяч гривень залежно від конкретної котельні. Вартість кожної установки складає 2,5 мільйона гривень, тобто загалом місто безкоштовно отримало обладнання, яке коштує 10 мільйонів гривень.
Потужність кожної когенераційної установки складає 200 кіловатів, тобто загалом це 800 кіловатів. Виробництво електроенергії на власних установках має ряд переваг, зокрема:
- котельня частково або повністю забезпечує себе електроенергією, при цьому немає потреби платити за передачу та розподіл (економія на одному кіловаті складає 3,5 гривні)
- за достатньої потужності є можливість видавати електроенергію в загальну мережу та отримувати оплату за це
- використання генератора як джерела резервного живлення дорожче та менш надійне
Про це розповів директор «Хмельницьктеплокомуненерго» Володимир Скалій.
Загалом у Хмельницькому постачання тепла та гарячої води забезпечують 72 котельні. На них працюють 19 когенераційних установок, електрична потужність яких складає 8300 кіловатів, а теплова — майже 10 000 кіловатів. П’ять когенераційних установок придбали за гроші закордонних донорів, а решту — за гроші міського бюджету та комунального підприємства.
За словами Олександра Симчишина, наявне на котельнях обладнання дозволяє гнучко регулювати постачання тепла залежно від зміни температури повітря протягом доби. Це включає як управління обладнанням самих котелень, так і регулювання подачі теплоносія на загальнобудинковому лічильнику у конкретного споживача.
Читайте також:
- Найбільші зарплати, прибутки та штат. Рейтинги комунальних підприємств Хмельницького (ІНФОГРАФІКА)
- Що відбувається з пляшками, які хмельничани викидають у спецконтейнери: пояснив заступник голови
- Як «Хмельницькводоканал» через суд стягує гроші з боржників
- У «Хмельницькводоканал» потрібні працівники (СПИСОК ВАКАНСІЙ)
- «Електротранс» отримає з бюджету 170 мільйонів на роботу тролейбусів
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Наталі Щербатюк
Алла Харченко
Микола Марковський
Дуга