Кількість пацієнтів з COVID-19 в Україні зростає попри надзвичайні заходи уряду.
Політики все частіше говорять про запровадження надзвичайного стану.
Що може змінитися, якщо це станеться?
Двадцять днів тому, 3 березня, в Україні зафіксували першого пацієнта з хворобою COVID-19, яку викликає коронавірус SARS-CoV-2. Сьогодні, 23 березня, пацієнтів з таким діагнозом в Україні 69. Крім того, 3 людини вже померли, а 1 видужала.
Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець виступив за запровадження в Україні надзвичайного стану у зв’язку із поширенням коронавірусу. Про це вчора, 22 березня, повідомила «Українська правда». За власною інформацією видання, це питання будуть розглядати на засіданні РНБО завтра, 24 березня. Про запровадження надзвичайного стану раніше, 16 березня, говорив Президент України Володимир Зеленський.
Що означає запровадження надзвичайного стану та які обмеження у зв'язку з цим можуть бути? Все це йдеться у законі України «Про правовий режим надзвичайного стану». Надзвичайний стан запроваджується указом Президента України, який протягом двох днів після підписання має затвердити Верховна Рада.
Надзвичайний стан може бути запроваджений на термін до 30 днів у всій країні та до 60 днів в окремих місцевостях. Дію надзвичайного стану можна подовжити ще на максимум 30 днів. Президент України має видати указ про це, а парламент його затвердити. Надзвичайний стан може бути скасований раніше терміну, на який він був запроваджений.
Закон передбачає, що в державі загалом або в окремих її територіях на час дії надзвичайного стану можуть бути запроваджені певні обмеження. Які саме обмеження будуть діяти та протягом якого часу, зазначається окремо в кожному указі. Час дії кожного обмеження не може перевищувати терміну дії надзвичайного стану.
Незалежно від причини запровадження надзвичайного стану указом Президента України можуть бути передбачені:
особливий режим в’їзду та виїзду, а також обмеження свободи пересування територією, де діє надзвичайний стан
обмеження руху транспортних засобів та проведення їхнього огляду
посилення охорони громадського порядку та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства
заборона проведення масових заходів
заборона страйків
примусове відчуження або вилучення майна у юридичних і фізичних осіб
Якщо надзвичайний стан запроваджується через надзвичайні ситуації техногенного або природного характеру, в тому числі епідемії, можуть бути, окрім перелічених вище, такі заходи:
тимчасова або безповоротна евакуація людей з небезпечної території з обов’язковим наданням тимчасового або постійного помешкання
встановлення квартирної повинності для юридичних осіб, що полягає в обов’язковому наданні житла для тимчасового розміщення евакуйованого населення, аварійно-рятувальних формувань, військових підрозділів, залучених до подолання надзвичайних ситуацій
тимчасова заборона будівництва нових та розширення діючих підприємств, якщо їхня діяльність не пов’язана з ліквідацією надзвичайної ситуації або забезпеченням життєдіяльності населення
запровадження карантину та проведення інших обов’язкових санітарних та протиепідемічних заходів
запровадження особливого порядку розподілу продуктів харчування та предметів першої необхідності
мобілізація та використання ресурсів підприємств, установ та організацій з обов’язковою компенсацією втрат
зміна режиму роботи підприємств, установ та організацій, переорієнтація на виробництво продукції, необхідної для аварійно-рятувальних та відновлювальних робіт
Крім цього, указом про запровадження надзвичайного стану може бути передбачена цільова мобілізація. У виняткових випадках допускається тимчасове переведення або добровільне залучення працездатного населення та транспортних засобів для проведення невідкладних аварійно-рятувальних робіт. При цьому обов’язковим є дотримання безпеки праці.
Під час дії надзвичайного стану забороняється проведення виборів, референдумів, зміна Конституції та виборчого законодавства. За час незалежності України надзвичайний не запроваджувався жодного разу.
Оперативну інформацію щодо пандемії коронавірусу та карантину в Україні дізнавайтеся з нашої окремої новини.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Чи глибоко знаємо свої конституційні права та юридичні можливості?
Чи можуть державні органи бути юридичними особами та комерційними суб’єктами?
Чи знаємо яким способом має здійснюватися народовладдя і які ознаки має узурпація влади?
Брошура «ВЛАДА, ВЛАСНІСТЬ І ЮРИДИЧНІ ОСОБИ», звантажити тут -
https://goo-gl.su/Azha6pR
Взагалі то подивились на звичайну смертність в Італії, від різних причин
біля 1700 чол в день
...
а нас думаю так само, в нас не довгожителі, а там по 90 років он гасають