Цього року в Хмельницьких дворах з’явилися 53 спортивні та ігрові зони для дітей. На їх будівництво з міського бюджету виділили 4 мільйони гривень. Вартість кожного становила від 50 до 150 тисяч гривень, залежно від наповнення ігрової зони та її площі Прибудинкові території облаштували під дитячі потреби: зробили нові гойдалки та пісочниці. Так, нові сучасні майданчики з’явилися майже в кожному районі міста.
Проте загальної проблеми багатьох матусь це не вирішило. Прибудинкові території не можуть вмістити велику кількість дітлахів, а з немовлятами,у більшості районів міста гуляти практично ніде.
Журналісти vsim.ua провели опитування у соцмережах та дізналися в хмельницьких матусь, чого їм не вистачає у власному мікрорайоні для прогулянок з малюками та відпочинку з дітьми.
Ірина Криницька, мама немовляти
- На перехресті Бандери та проспекту немає скверу або зеленої зони для прогулянки з дітьми, а у дворах старих будинків погані або дуже погані дитячі майданчики. Коли трішки підростемо, то буду боятися пускати туди дитину через старі іржаві і трухлі конструкції. У нашому районі, наскільки я знаю, у цьому році не облаштували ігрових зон. З дитиною, в принципі, гуляти ніде. Одні дороги і механізми. Дуже подобається на Озерній, і озеро, і ліс, і нові майданчики. Хотілося б, щоб і наш район змінився на краще.
Оксана Скульська, мама немовляти
- Ми мешкаємо в районі “Електроніки”. Єдине що є - пляж, але там лише влітку можна дитину чимось зайняти. А зараз ходимо туди-сюди, зовсім нічого не передбачено для прогулянок з немовлятами чи взагалі для діток. Можна було б облаштувати якийсь сквер для прогулянок, а то й тротуарів нормальних немає.
Олена Тіткова, мама двох дівчаток
- Ми живемо в Раковому. Єдина величезна проблема - це жахливі дитячі майданчики. Немає як з дитиною в двір вийти. Все старе і вже давно віджило своє. Біля нас недалеко в дворі будинку облаштували дитячий майданчик, але там і своїх діток вистачає, з усіх дворів же в один не приведеш. Було б добре, якби поробили дитячі зони на всіх прибудинкових територіях, а не вибірково.
Анна Горна, мама двох дітей
- В районі “Лезнево” нічого взагалі для дітей немає. Біля пошти був дитячий майданчик, але він в такому стані, що плакати хочеться. коли його бачиш. Дітей туди пускати небезпечно. Щоб погуляти з дитиною в парку і на нормальних гойдалках покатати, треба в центр їхати.
Марія Фокіна, мама немовляти
- Нам в Раковому дуже не вистачає місць для відпочинку з дітьми. Проте головна проблема - це тротуари. Іноді везеш дитину у візочку, а таке враження ніби на американські горки потрапила. Для початку, як на мене, треба починати облагородження району саме з доріг та тротуарів, а то іноді не має де пройти, доводиться збоку проїжджої частини тіснитися.
Найбільше скарг серед опитаних матусь виникло на мікрорайони “Раково” та “Лезнево”, погано відгукувалися про дороги біля “Заготзерна”, відсутність дитячих зон по вулиці Заводській і провулку Купріна.
А ось серед мешканок мікрорайону Озерна журналісти побачили лише схвальні відгуки. Все подобається матусям і біля СВ клубу та у Гречанах.
Ольга Урбан, мама чотирирічної дівчинки
- Ми живемо неподалік “СВ-клубу”, нам дуже подобається наш район. Все є для того, щоб відпочити з дитиною. Можна вийти і на фонтани подивитися, і дитячі майданчики в кожному дворі, і біля самого СВ гарна дитяча зона. Все в хорошому стані, дитині подобається - це головне.
Тетяна Шахрай, мама п’ятирічного хлопчика
- У нас на Озерну жодних скарг немає: чудові дитячі майданчики. Все нове в гарному стані, бо район сам по собі новий, тому роблять все за європейськими стандартами, з думкою про людей. Свіже повітря, бо поруч озеро. Біля самого озера також можна гуляти, є гарний березовий гай. Нас все влаштовує. Дуже гарний та затишний район.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Olesya Grechyshyn
Микола Павлюкевич
Інокентій reply Микола Павлюкевич