Нічна атака на Хмельницький: які наслідки
- Понад 500 засобів повітряного нападу – стільки запустили росіяни по Україні у ніч на 3 вересня.
- Вибухи лунали у низці областей, в тому числі і в Хмельницькому.
- Є пошкодження комунальної інфраструктури, у навчальному закладі та в житлових будинках.
У ніч на 3 вересня на Хмельниччині двічі лунала повітряна тривога. Спершу – через атаку «шахедів» . Згодом – росіяни запустили ракети типу «Калібр». У Хмельницькому лунали вибухи. Найгучніше було в мікрорайоні Південно-Західний, – розповідають містяни.
Останній потужний вибух прогримів у місті близько 6 години ранку. Вже о 6:44 оголосили відбій повітряної тривоги.
Про наслідки у Хмельницькій громаді
Станом на 7:45, постраждалих чи загиблих у Хмельницькій громаді не було. Про це розповів міський голова Олександр Симчишин. Внаслідок атаки є низка пошкоджень. А саме:
- вибито та пошкоджено понад 50 вікон у навчальному закладі. Сьогодні заклад працюватиме у дистанційному форматі.
- вибито і пошкоджено понад 100 вікон у житлових будинках.
- є пошкодження на території комунального підприємства
- знищено та пошкоджено приватні гаражі та автівки
- пошкоджена комунальна інфраструктура та 2 тролейбуси
- пошкоджено нежитлові приміщення
- є проблеми з електропостачанням в одному із сіл громади. Енергетики планують подати напругу впродовж 3 годин.
- громадський транспорт (тролейбуси) поступово виходить на маршрути і працюватиме в повному складі. У звʼязку із затримкою будуть суттєві зміни і порушення у графіках руху.
Як додали у Повітряних Силах, противник цієї ночі завдав комбінованого удару по Україні за допомогою 526 засобів повітряного нападу. Це:
- 502 ударних БпЛА типу Shahed і безпілотників-імітаторів різних типів із напрямків Курськ, Брянськ, Міллерово, Орел, Шаталово, Приморсько-Ахтарськ – рф., Чауда – ТОТ Криму;
- 16 крилатих ракет Калібр із акваторії Чорного моря;
- 8 крилатих ракет Х-101 із повітряного простору Саратовської обл. та Краснодарського краю.
Станом на 9 годину, ППО відпрацювала по 451 повітряній цілі. Крім того, є влучання 3 ракет та 69 ударних БпЛА.
Ситуація в інших областях
Вибухи пролунали цієї ночі ще в низці областей. Зокрема – у Львові частково зруйноване одне складське приміщення. Пожежу ліквідували. Обійшлось без постраждалих. Як повідомив мер Львова Андрій Садовий, у напрямку міста летіли близько 15 дронів.
Під ударом був також Луцьк.
- З руйнувань цивільної інфраструктури станом на цю хвилину: горіло 2 гаражі та господарська споруда, ще одна господарська споруда ушкоджена уламками. Повністю вигорів приватний вантажний автомобіль, - написав мер Ігор Поліщук.
Голова Волинської ОВА Іван Рудницький повідомив, що в регіоні постраждалих та загиблих немає.
Гучно було й на Рівненщині.
- Рівненщина разом з усією Україною зазнала цієї ночі масованої повітряної атаки. Завдяки професійним діям сил ППО вдалося знешкодити чимало ворожих цілей. За попередньою інформацією, люди та інфраструктура не постраждали, – повідомив начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль.
На Iвано-Франкiвщинi ціллю атаки став об’єкт інфраструктури. Там виникла пожежа, але попередньо обійшлося без постраждалих.
Читайте також: Зник чоловік, який був на місці прильоту в Хмельницькому
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.