Один з енергоблоків Хмельницької АЕС зупинили в аварійному порядку: що сталося

Один з енергоблоків Хмельницької АЕС зупинили в аварійному порядку: що сталося
Фото: samooborona-netishyn.com.ua
  • Причини порушення розслідує спеціальна комісія.
 

Про те, що енергоблок №2 на Хмельницькій АЕС зупинено, повідомили 13 лютого на офіційному вебпорталі Державної інспекції ядерного регулювання України.

Зазначається, що на енергоблоці виконувались пускові операції, у результаті "відбулося хибне спрацювання диференційного захисту одного з резервних трансформаторів власних потреб енергоблоку з відключенням секцій нормального живлення та секцій надійного електропостачання. Внаслідок знеструмлення секцій надійного електропостачання відбулося спрацювання аварійного захисту енергоблоку та успішний запуск блокових та загальностанційних резервних дизель-генераторів".

Реакторна установка була переведена в стан "Гаряче зупинення". За попередньою оцінкою ця подія кваліфікована як порушення категорії "П05/1" згідно з НП 306.2.100-2004 "Положення про порядок розслідування та обліку порушень в роботі атомних станцій", рівень по INES - "нижче шкали/рівень “0”.

Після інциденту була створена комісія з розслідування причин порушення. 

  • "Радіаційний стан на майданчику "Хмельницька АЕС" без змін, фізичний захист знаходиться у штатному режимі", - наголошують у повідомленні.

Довідка:

Міжнародна шкала ядерних подій (INES, скор. International Nuclear Event Scale) розроблена Міжнародним агентством з атомної енергії у 1988 році і з 1990 року використовувалася в цілях однаковості оцінки надзвичайних випадків, пов'язаних з аварійними радіаційними викидами у довкілля на атомних станціях, а пізніше стала застосовуватися до всіх установок, пов'язаних з цивільною атомною промисловістю. 

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (47)
  • Яна Марків
    Краще б єбануло. Експериментатори хуїви.
  • Читач91
    Кошти потрібно вкладати в розвиток, безпеку, професійність кадрів атомної енергетики. Не збагачувати так званних інвесторів зеленої енергетики, яка приносить шкоду природі і є найдорожчою.
  • Tanya Rozyman
    Добре що не взірвалася! Вся країна розвалюється, це жах!!
  • Оля Гарницька
    😡
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
21:01 Штормове попередження на Хмельниччині: значні дощі прогнозують 6 червня 20:30 На війні загинуло пʼятеро жителів Хмельниччини: Олег Багрій, Олександр Білецький, Олег Жуківський, Сергій Лоб, Василь Яковчук 20:02 У Хмельницькому попередили про зміну руху тролейбусів 19:24 У Хмельницькому військового після полону пограбували біля парку Франка Від читача 12:07 Лист, який коштуватиме вам мільйона: як не стати жертвою інтернет-шахраїв. 18:46 Жителів Хмельниччини попереджають про перепади напруги: просять вимкнути техніку 18:08 Пішла з дому і зникла: на Хмельниччині жінку розшукали за допомогою дрона 17:39 На Хмельниччині дитина на електросамокаті збила пішохідку: жінка у лікарні з переломом 17:01 На Камʼянеччині п’яний водій злетів у кювет 16:16 На Хмельниччині судитимуть 21-річного прихильника «русского мира» 15:38 З полону повернулися п’ятеро захисників з Хмельниччини 5 червня 15:02 Пішла з життя працівниця Хмельницької обласної прокуратури Наталія Гурніцька 14:01 2,5 роки сподівалися на диво: у Хмельницькому попрощалися із Анатолієм Роїком 13:05 ДТП у Хмельницькому: госпіталізували мотоцикліста після зіткнення з авто 12:23 Басейн, лазня і чани на землях «Подільських Товтр»: на Хмельниччині судитимуть підприємця 11:43 Очільник поліції Кам’янеччини Василь Шкіндюк іде з посади 11:03 На Зарічанський викрили підпільний гральний заклад play_circle_filled 10:32 На Хмельниччині 63-річний чоловік напав на працівника ТЦК 10:10 Ціни на пальне у Хмельницькому (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 09:43 На «щиті» повертається воїн з Кам’янеччини Анатолій Захарчіч
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up