Після 22 місяців полону нацгвардієць з “Азовсталі” повернеться на Хмельниччину

Після 22 місяців полону нацгвардієць з “Азовсталі” повернеться на Хмельниччину
  • “Слава Богу, зі мною все добре, я цілий, здоровий, нема ніяких поранень”, — поділився звільнений військовослужбовець Дмитро.

Про те, що Дмитро незабаром повернеться додому з карантинного центру, де звільнених з полону обстежують медики, розповіла його мати Інна Плєшкова Суспільному. За її словами, син вже в Україні, кілька разів дзвонив, та їй після 22 місяців розлуки й невідомості досі не віриться, що він невдовзі буде вдома.

 

Нагадаємо, під час останнього обміну полоненими, який відбувся 31 січня, в Україну повернулися 207 військовослужбовців. Серед них є двоє мешканців Хмельниччини. Один з них — Дмитро Козакевич, який у полоні провів 22 місяці. Поки що нацгвардієць, який захищав “Азовсталь”, звідки й потрапив у полон, проходить реабілітацію у карантинному центрі.

Відео дня

 

Мати звільненого з полону за обміном військовослужбовця Дмитра Козакевича, Інна Плєшкова, розповідає: не бачила свого сина нацгвардійця 22 місяці, відколи він потрапив в полон до росіян. А 31 січня цього року їй подзвонили й повідомили, що її Дмитро вже на території України.

"Я передчувала. В середу прийшла на роботу, такий день був гарний, я кажу: "Боже, нині щось таке має бути, якісь новини". І до мене телефонують з координаційного штабу і кажуть, що ваш син в цьому обміну. А дівчата вже казали, що йде обмін. Я як побачила список, то мені вже всі дзвонили, але все одно, я його ще не бачила і мені здається, що це просто він подзвонив, і все. Ще нема такого, щоб обійняти його", — ділиться враженнями мама Дмитра Козакевича. 

Поки що матір і син, який перебуває у карантинному центрі під наглядом медиків, спілкуються телефоном:

"Словами не можу передати, який я радий, що повернувся з полону, дочекався цього дня, звільнення. Я не можу, мене емоції переповнюють. Слава Богу зі мною все добре, я цілий, здоровий, нема ніяких поранень".

 

За два роки, доки Дмитро був в полоні, з матір’ю спілкувався двічі: раз телефоном, другий — листом, який передали працівники Червоного Хреста.

 

"22 липня він особисто зателефонував і сказав, що в полоні. Ми йому написали, він нам написав, що живий-здоровий", — згадує жінка.

 

Інна розповідає: всі ці 22 місяці вона намагалася триматися, не дозволяла собі сліз, та тепер раз по раз плаче. Каже, що її Дмитро сваритиме, якщо побачить її в такому стані.

"Було важко. Я не подавала вигляду. От якби він зараз побачив, то сказав: "Мама, ну я ж живий, нащо ці сльози", — каже Інна Плєшкова.

Хотілося б, щоб всі повиходили, бо дуже мами страждають”, - ділиться жінка.

Інна каже: її син мав багато планів, на нього чекає його дівчина, і як буде в майбутньому, поки не загадують.

Міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Посітко в своєму телеграм-каналі додав, що позаду у Дмитра Козакевича не лише захист “Азовсталі”, а й перебування у сумнозвісній Оленівці.

 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up