Прийшло літо – всі на пляж. З 1 червня офіційно стартував пляжний сезон. Вже з понеділка, 5 червня, синоптики прогнозують справжню спеку. Як до літа підготувалися цього року та чи безпечно купатися в Бузі, дізнавались журналісти vsim.ua.
Висновки зробили "за закритими дверима"
Щороку відкриття купального сезону розпочинається з обстеження території пляжу та прибережної води. Журналісти vsim.ua попросили повідомити коли збиратиметься комісія для обстеження. Кілька разів телефонували в управління ЖКГ та допитували про дату. Головний спеціаліст управління Олександр Вишневський особисто сказав, що повідомить, щойно дізнається про час обстеження. Але журналістів на захід так і не запросили. Чому, в управлінні не пояснюють. За поясненнями звернулися до профільного заступника мера Анатолія Нестерука. З телефонної розмови із чиновником стало зрозуміло, що журналісти - небажані гості під час огляду.
А.Н.: - Ця комісія виїжджала коли.., як положено. Як кожного року. Вам же не важливо. Це якби слідчий допитувався якого числа і який час. Но ми пресу не запрошували. Це робочі питання. Якби ви були сказали, що в цьому році нас запросіть.
Ж.: - Я телефонувала в управління ЖКГ, розмовляла з Олександром Вишневським і просила повідомити про дату обстеження.
А.Н.: - Ну то можете на нього скаргу написати, я йому догану дам, щоб він на другий раз думав і не забував. Добре?..
Комісія дала «добро»
Все ж таки нам вдалося з'ясувати, результати перевірки. Комісія обстежувала територію пляжу та дно лівого берегу Бугу ще 25 травня. Вона дала дозвіл на відкриття купального сезону. Для цього звернулися до Держпродспоживслужби. Там кажуть, що вода пройшла перевірку.
- Моніторинговим дослідженням води з Південного Буду зі сторони пляжу міста Хмельницького займався лабораторний центр, - пояснює керівник Держпродсподивслужби Іван Ліщук. - Проби води відібрали ще 19 травня. Аналіз показав, що вода придатна до купання. Згодом аналіз води будуть робити ще не раз. Але зараз можна купатися.
У мерії хочуть повернути пляж
Міський пляж ще з 2007 року знаходиться в оренді. Договір підписаний із ТОВ “Браво”. Термін оренди – 20 років. В них позичила землю біля Південного Бугу власниця кафе «Малібу» Анаїд Ділоян. Протягом цього часу підприємиця взяла на себе обов’язок стежити за територією та благоустроєм.
Але в мерії хочуть повернути цю територію в комунальну власність. Та цього доведеться чекати щонайменше 10 років. Про це далі в нашій телефонній розмовів вів Анатолій Нестерук.
- Цю земельну ділянку – пляж – міська рада в 2007 році на 20 років дала в оренду, - каже Анатолій Нестерук. – Дали, що я можу зробити, ну дали. Договір так прописаний, що підстав розірвати оренду немає. А ми би хотіли, щоб він був комунальний пляж і щоб ми вкладали туди кошти і робили його кращим.
Сама ж Анаїд Ділоян скаржиться на освітлення пляжної території. В нічну пору не видно, що робиться на території. Освітлення на пляжі зараз вмикають з дев’ятої вечора до п’ятої ранку. Але наявних ліхтарів, жаліється орендар, недостатньо. Натомість, каже, для до фестивалю “Rock&Buh” в мерії подбали про потужні ліхтарі.
- Вночі тут темно і далеко не видно, що відбувається, - пояснює Анаїд Ділоян. - Нам обіцяли допомогти з цією проблемою в міській раді. Будемо знову просити потужніші ліхтарики, як це організували на рок-фесті.
В мерії це підтверджують. Ліхтарі планують замінити на потужніші. Та коли це буде не кажуть.
До початку сезону зробили не все
Усе, що мали зробити до початку пляжного сезону, не встигли. Анаїд Ділоян пояснює, почали працювати ще до обстеження комісії. Продовжують після.
- 26 травня ми завезли 20 тонн піску, - стверджує Анаїд Ділоян. - Розсипали по всьому пляжу. Кожного тижня його культивуємо. І надалі по 20 тонн будемо довозити пісок. Черговий завіз буде вже наступного тижня. Всього плануємо сюди завезти 100 тонн. Так, як на пляжі все ж є камінчики, то хочемо їх вибрати. Попри берег зараз ще скошуємо траву та комиш, щоб не заважали. На пляжі вже чергує рятувальний пост. Рятувальники тут до 7-8 вечора. Я особисто пройшла спеціальні курси з надання першої допомоги на пляжі. Тому можу це робити, в разі потреби до приїзду «швидкої». Є сторож. Також готовий уже паспорт пляжу.
Для відпочиваючих є два ще радянських фонтанчики з питною водою. В громадському туалеті, який є на території, викачали септик. В управлінні ЖКГ кажуть, якщо хмельничан відпочиватиме багато, доставлять ще один-два біотуалети. За 25 гривень можна орендувати пластиковий шезлонг. Таких є в наявності 24 штуки.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Олег