Показники зашкалюють: що показала перевірка Південного Бугу на Хмельниччині

Показники зашкалюють: що показала перевірка Південного Бугу на Хмельниччині
  • Фахівці оприлюднили результати перевірки повітря і річок Хмельниччини за червень.

На Хмельниччині фахівці Хмельницького обласного центру з гідрометеорології дослідили на забруднення атмосферне повітря та поверхневі води. Перевищення показників зафіксували і там, і там. На початку липня вони повідомили результати досліджень за минулий місяць, червень. Відповідні дані опублікували на своїй сторінці у Facebook.

Повітря

Перевірку повітря робили на двох стаціонарних постах у Хмельницькому: на вулиці Чорновола і Шухевича. Досліджували на наявність забруднюючих речовин за 10 показниками. Це пил, двоокис сірки, розчинні сульфати, окис вуглецю, двоокис азоту, оксид азоту, фенол, хлороводень, аміак, формальдегід. Так, експерти розповіли, що перевищення спостерігались найчастіше по діоксиду азоту (найбільше перевищення в 1,9 разів).

Примітка. Діоксид азоту –  один з найпоширеніших забруднювачів у повітрі, є небезпечним для навколишнього середовища і здоров'я людини. Це газ, який має задушливий запах. Джерелами його є, зокрема, автомобільні вихлопи та промислові викиди. 

Відео дня

Що з водоймами?

Також спеціалісти відбирали проби води в річках. Найбільш забрудненою річкою вже традиційно виявився Південний Буг в районі села Копистин, що нижче Хмельницького. Вода тут містить небезпечні речовини у десятки разів більше від допустимих норм. Зафіксовані такі показники:

  • амонійний нітроген — перевищення гранично допустимої концентрації у 19,5 разів (виявлено 7,6 міліграма на літр);
  • нітритний нітроген — перевищення гранично допустимої концентрації (ГДК) у 43,3 рази (виявлено 0,865 міліграма на літр).

Також забрудненими є річки:

  • Бовенець с. Поляни, Волочиськоїї міської громади, Хмельницького району;
  • Жванчик с. Оринин, Орининської сільської громади, Камʼянець-Подільського району;
  • Мукша с. Мала Слобідка, Слобідсько-Кульчієвецької сільської громади, Кам'янець-Подільського району;
  • Калюс селище Віньківці Віньковецької селищної громади Хмельницького району.

Нагадаємо, центр громадського здоров’я МОЗ опублікував перелік пляжів України, де купатися безпечно, а де не рекомендується, бо якість води не відповідає стандарту на мікробне забруднення. До найбрудніших пляжів країни віднесли міський пляж у Хмельницькому.

Як у березні пояснювала "Всім.юа" професорка кафедри екології Хмельницького національного університету Наталія Міронова, до річки Південний Буг потрапляють:

  • стічні води з підприємств і приватного сектору,
  • залишки добрив із сільгоспугідь,
  • інші побутові забруднювачі.

Це призводить до евтрофікації — вода "цвіте", покривається зеленою плівкою, зменшується рівень кисню, гине риба. Це явище в майбутньому може спричинити заболочення річки.

Нагадаємо, для покращення ситуації на Хмельницькому водосховищі нещодавно проводили зариблення, внесення  хлорели та вапнування.

Читайте також: Перевірили пляжі: де на Хмельниччині безпечно купатися

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (3)
  • Людмила Погурало
    То в повітрі хто знає, що твориться. З криниці витягла відро води, пів години постояла в звершу ніби солярки хтось налив
  • ГО "Річки Хмельниччини"
    Великий внесок у забруднення Південного Бугу вносить МКП Хмельницькводоканал, є припис ДЕІ за результатами перевірки
  • Pasha Vezdenetsky
    А хто ж забрудник чому не написали? Є ж припис ДЕІ Хмельницькводоканалу...

keyboard_arrow_up