Поновлений судом Валерій Онісьєв вважає, що його звільнили через анонімки

Поновлений судом Валерій Онісьєв вважає, що його звільнили через анонімки
Валерій Онісьєв: Після атестації втратилися якісні кадри. Є такі, які пройшли атестацію, але не захотіли залишатися в органах після того, що побачили під час співбесіди.
 • «Реванш через суди», - саме так називають вдалі для колишніх працівників МВС судові провадження, у результаті яких вони поновлюються на посаді.
 • Після 7 місяців «відпустки» повернувся і 38-річний полковник Валерій Онісьєв.
 • Начальник розповів, чому всі члени комісії були «за» його звільнення та що суддя враховував під час розгляду справи.

З органів «вилетіли» більше 300 міліціонерів з Хмельницької області. Але колишні силовики знаходять способи поновитись. Лише у вересні Хмельницький окружний адміністративний суд виносить кілька постанов, якими задовольняє позови екс-міліціонерів.  

У Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднені справи колишніх ДАІвців, патрульних постової служби, які, так само як і Онісьєв, не пройшли в поліцію «через службову невідповідність».

Але суд задовольняє їхні позови і постановляє визнати нечинним та скасувати рішення атестаційної комісії і визнати протиправним та скасувати накази ГУ НП в Хмельницькій області про звільнення. Таких справ тільки в нашій області десятки.

Позивачів негайно поновлюють на посадах, а Нацполіцію зобов’язують нарахувати та виплатити середньомісячний заробіток за час вимушеного прогулу.

«За собою не відчував вини»

Тож, чому і як міліціонери повертаються журналісти «ВСІМ» запитали в щойно поновленого начальника Хмельницького відділу поліції Валерія Онісьєва. Наказ про його призначення датований 3 жовтням. Ми спілкувалися на третій день.

Чому звернулися в суд? Вірили, що зможете виграти і повернутися в органи?

-Я був навіть впевнений в цьому, бо за собою абсолютно не відчував вини. І саме рішення комісії, і ті питання, які мені ставили були для мене абсолютною несподіванкою. 

- Про що були питання?

- Ні про що... Мене спитали:  «Як ви можете працювати, якщо ваш батько - директор ринку?». Але яке це має відношення до моєї професійної діяльності?  І це при тому, що батько  не власник,  а просто директор. 

- І це був єдиний аргумент?

-  Коли я зайшов в кабінет, то відразу почув, що вони шепотілися між собою: «А это тот, у которого отец директор рынка». Я це почув і зрозумів, що приїхали. Трагедії не було, але мені було неприємно, що я прослужив 20 років, захистив кандидатську дисертацію , будучи опером в Києві, а тут таке…

«Позивач пройшов тестування на застосування загальних навичок, набравши 42 бали із 60 можливих та професійне тестування, набравши 42 бал із 60 можливих…», - із постанови Хмельницького окружного адміністративного суду від 19 вересня 2016 року. 

«Були анонімки від колишніх міліціонерів»

- Ви набрали допустиму кількість балів на тестуванні. Чому цього не вистачило для того, щоб залишитися в органах?

- Була ще співбесіда… Мені сказали, що я купив і підкупив це рішення по балах, хоча тест проходив в онлайн-режимі. Під час проходження навіть голову не повернув. За нами наглядали. В нас не було навіть телефонів при собі, списати ніхто не міг. Один з членів комісії навіть спитав: «Как ты купил себе тест?».

- На чому базувався висновок атестаційної комісії?

- Володію інсайдерською інформацією, що були анонімки від міліціонерів-пенсіонерів, які були звільнені. Відомо, що один з таких працівників написав ці анонімки. Комісія прийняла по них рішення. Але на співбесіді мені нічого не казали. Я вийшов з кабінету, а вже через кілька днів дізнався рішення комісії. Викликали в «кадри» і там я ознайомився з ним. Було неочікувано.  Вказали, що «не відповідає займаній посаді і підлягає звільненню». Вже потім в суді я ознайомився з матеріалами справи, які надала Нацполіція. Було написано, що я схильний до корупційних діянь, хоча жодної перевірки по мені не було, жодних заяв не надходило. У висновку вказали, що я схильний «кришувати» гральний бізнес.  Але ж при мені гральні зали навпаки закривалися. Коротше, звинувачення такі  були …

 «Згідно змісту висновків атестаційної комісії №2 підставами для прийняття рішення щодо невідповідності займаній посаді є те, що позивач причетний до корупційних схем, отримував неправомірну вигоду, кришував ігровий бізнес свого друга, збирав гроші за здачу професійної підготовки»,  - із постанови Хмельницького окружного адміністративного суду від 19 вересня 2016 року. 

- В комісії були люди, яких знаєте особисто?

- Були, яких я знаю в обличчя. На майдані бачилися. Але після цього я з ними не говорив.

Чим користуються при поверненні на роботу

Онісьєв намагався оскаржити такий висновок в апеляційній атестаційній комісії, але вона відхилила скаргу полковника. За підсумками нової співбесіди в протоколі зазначили, що кандидат «проявив нещирість» і «показав недостатній рівень знань законодавства та нормативно-правових актів»

-  На атестаційній комісії взагалі доходило до абсурду. Було, наприклад,  питання:  «Що ви скажете про «Золоту алею» на ринку «Сардонікс» (ринок, директором якого є Анатолій Онісьєв, - прим.авт.)? Ви ж знаєте, що там  контрабандне золото продають». На це я відповів, що є у нас ще «срібна алея», де срібло продають, є ще брильянтова алея. Оце така в нас була розмова. Уявіть собі.

У суді Онісьєву, як і іншим екс-міліціонерам, захищатися і виправдовуватися не доводилося. Довести, що мав право звільнити людину, має відповідач, тобто представник Нацполіції. Сказане кандидатами під час співбесід офіційно не документувалося.  Аудіо- чи відеозапис не передбачає Інструкція.  Такі діалоги зберегли собі на згадку хіба що самі члени комісій. Саме тому суди визнають, що звільнити працівника посилаючись лише на рішення атестаційної комісії не можна. 

 - В суді досліджувалися лише документи. Співбесіда не враховувалася. Я би хотів, щоб усна розмова була записана. Якби була фіксація, можна було б ще моральної шкоди мати з них, - додає Валерій Онісьєв.

"Перевіряючи у відповідності до вимог частини третьої статті 2 КАС України рішення відповідача ГУНП у Хмельницькій області як суб'єкта владних повноважень щодо звільнення позивача зі служби в поліції, суд приходить до висновку, що таке рішення прийнято необґрунтовано, тобто без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, небезсторонньо (упереджено) та нерозсудливо, непропорційно, тобто без дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія)", -  із постанови Хмельницького окружного адміністративного суду від 19 вересня 2016 року. 

Повернувся з радістю і апеляції не боїться  

- Як зустрів колектив?

 - Думаю, що нормально. Я їм розповів, як то бути за межами поліції. Нічого страшного в цьому немає.  Я не думаю, що зробив комусь щось таке, щоб на мене косо дивилися.

- Чим займалися протягом цих 7 місяців. За що жили?

 - У мене працює дружина. Вона досить  непогану зарплатню отримує і нам цього вистачало. За цей час займався улюбленими справами. Я читав книжки і відпочивав, приділяв більше часу родині. Вони зараз не хочуть, щоб я виходив на роботу через те, що я знову буду приходити об 11 вечора додому.

- Деканоідзе заявила, що поновлені поліцейські не будуть у вигідному положенні і за ними будуть пильно наглядати.

- Я думаю, що це правильно, адже буде шанс переконатися, що члени комісії, можливо, були і не праві, і що не всі звільнені працівники  не відповідають рівню працівника поліції.  Те, що буде пильність і особлива увага – це правильно.

Наразі начальник вивчає усі справи, які розслідувалися за його відсутності. 

Рішення про поновлення полковника Нацполіція може оскаржити до Вінницького апеляційного адміністративного суду. Онісьєв впевнений, що йому боятися нічого. 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (6)
 • 777

  .............и   на  фига   тогда   была нужна  эта  "атестация"...........

  Корній Реаліст reply 777

  для Галинки)
 • PAL

  С такими руководителями, мы уже дошли до ручки. Этот мусор никогда не служил народу.

  Анонім reply PAL

  Найкращий керівництво яке колись було в мвсі
 • Oleg Ukrainskyy

  "Мене спитали:  «Як ви можете працювати, якщо ваш батько - директор ринку?». Але яке це має відношення до моєї професійної діяльності?  І це при тому, що батько  не власник,  а просто директор."

  Тыльки за цю брехню його вже теба гнати з полыції, бо навіть базарні пси і ті знають, що старший Онісьєв є співвласником "Сардонікса" і долларовим мільйонером.

  Корній Реаліст reply Oleg Ukrainskyy

  таким як ти кого не признач, то буде погано. за1бали зі своїм ниттям. всі знають? і ти знаєш? маєш факти і докази, що Онісьєв використовує свою посади заради якихось цілей базарника батька? йди в прокуратуру, суд, поліцію а не п1зди тут.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
10:22 На Шепетівщині знеструмлять 6 громад: де не буде світла 10:11 Де у Хмельницькому 29 листопада не буде води 09:50 У Дунаївцях знайшли чоловіка. Поліцейські просять допомогти встановити його особу 09:07 У формі яйця та зі сміття: переселенці з Харкова будуть незвичайний будинок photo_camera Від читача 17:42 За минулі вихідні у КНП "ХОССЦ" прийняли 8 пацієнтів з гострими кардіологічними станами 08:10 Як на Хмельниччині 29 листопада відключатимуть світло 21:57 До онлайн-мапи пунктів незламності внесли зміни: деталі 21:37 Десь – сніг, десь – дощ: погода на Хмельниччині 29 листопада 20:51 У Хмельницькому на честь загиблого полковника хочуть назвати інститут 20:05 Дивіться 35 старих фото Хмельницького, на які ми додали кольори photo_camera 19:23 Троє хмельничан підробили водійські посвідчення: суд виніс вирок 18:23 Розмалюй бляшанку для окопної свічки: хмельничан запрошують на безкоштовний майстер-клас 17:47 Графік погодинних відключень на Хмельниччині наразі не діє 17:11 Ми перевірили пункти незламності в Хмельницькому: куди краще не йти play_circle_filled photo_camera 16:47 На Хмельниччині чоловік отримав 5 років в’язниці за спробу відкупу від ДТП 16:18 За добу на Хмельниччині сталось 4 аварії, травмувались четверо людей 15:44 Двоє хмельничанок торгували фальсифікованим алкоголем та цигарками 15:13 Скільки хмельничан захворіли на COVID-19 за останній тиждень 14:50 Терпів біль та не падав духом. У Хмельницькому попрощалися з військовим Русланом Конопельком photo_camera 14:29 На Хмельниччині затримали вантажівку, водій якої видавав олію за бензин
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up