Ракетники бригади “Святої Варвари” здали кров для порятунку життів

-
Більше 30 військовослужбовців поділилися свою кров задля інших.
-
Серед них було чимало жінок, а дехто з ракетників має статус почесного донора.
У липні понад три десятки військовослужбовців 19-ої ракетної бригади «Свята Варвара» прибули до Хмельницького обласного центру служби крові, аби поділитися своєю. Про це розповіли на сторінці військового підрозділу.
Бійці 19-ої ракетної бригади завжди відповідають на заклик допомоги та регулярно долучаються до здачі крові та її компонентів. Багато побратимів-ракетників уже десятки разів ділилися кров’ю та навіть отримали статуси почесних донорів крові.
Жінки, які служать в бригаді, також не відстають від чоловіків. Вони на рівні з чоловіками стали донорами, аби допомогти країні у ці непрості часи.
Командування та особовий склад ракетної бригади «Свята Варвара» кажуть: “Крапля Вашої крові може врятувати чиєсь життя”.
Додам, що це не вперше від початку повномасштабного вторгнення військових різних підрозділів та правоохоронці навідуються цілими групами до обласного центру служби крові, аби задонатити свою кров для інших — часто незнайомих людей. Серед них — нацгвардійці, поліцейські, прикордонники та інші.
Як та де здати кров у Хмельницькому
Здати кров може кожен охочий у Хмельницькому обласному центрі служби крові за адресою вул. Сковороди, 29.
Здавати кров можна з будь-якою пропискою, починаючи з 18-річного віку. Робити це дозволено раз в 2 місяці. Сам процес займає близько 10 хвилин.
Спершу донора оформляють в реєстратурі, тоді перевіряють гемоглобін його крові. Після цього обстежує терапевт. І лише потім він може віддавати частину своєї крові. Та ще після того кров обстежують на наявність гепатитів В і С, на сифіліс і на СНІД.
Перед здачею крові потрібно поснідати. А в самому Центрі службі крові пропонують чай та печиво. Кожна людина, яка здає кров, одразу в Центрі отримує 80 гривень на харчування і 2 дні до основної відпустки на роботі.
Вимоги до донорів
Людина, яка бажає здати кров, повинна бути:
-
повнолітньою
-
фізично та психічно здоровою
-
важити не менше 50 кілограмів
-
не мати хвороб, які передаються через кров.
Щодо хвороб, то не повинно бути гепатиту, жовтухи, хвороби Боткіна, туберкульозу, сифілісу, малярії. Не бути сліпим, глухим, не мати психічних захворювань. Не мати гострих респіраторних інфекцій, пояснює лікар-трансфузіолог Юрій Джура. За один раз можна здати 450 мілілітрів крові. Мінімальний термін між здачами – два місяці.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.