Що відомо про нардепа з Хмельниччини, якого підозрюють у корупції в «Укрзалізниці»
-
За даними ЗМІ, обвинувачений – Віктор Бондар.
-
Днями йому повідомили про підозру за розкрадання на «Укрзалізниці».
-
Розповідаємо, хто такий Віктор Бондар та в чому його звинувачують.
Чергова корупційна схема в АТ «Укрзалізниця». Цього разу за участі нардепа. І як повідомляють ЗМІ – парламентаря, який представляє Хмельниччину, а саме Віктора Бондаря. Він у Верховній Раді вже третє скликання. Невдало балотувався у Президенти України. Був очільником Дніпропетровської ОДА. Розповідаємо детальніше про народного депутата і в чому його підозрюють.
Корупція на закупівлі кабелів для «Укрзалізниці»
Навесні 2024 року Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили схему із розкрадання коштів на АТ «Укрзалізниця» при закупівлі кабельно-провідникової продукції. За даними слідства, у 2021 році керівник першої організованої групи, підприємець, розробив схему, яка передбачала постачання продукції АТ «Укрзалізниця» за завищеними цінами.
Для цього він вступив у змову з членами іншої організованої групи, до складу якої зокрема входила посадова особа АТ «Укрзалізниця». У результаті протягом 2021-2023 рр. у тендерах УЗ на постачання кабельно-провідникової продукції незаконно перемогли підконтрольні підприємцю компанії. У березні 2024 року слідчі повідомили про підозру 7 особам.
схема станом на 13 березня 2024 року
Днями НАБУ та САП оголосили про підозру чинному нардепу, співкерівнику організованої групи, викритої на заволодінні коштами АТ «Укрзалізниця» під час закупівлі кабельно-провідникової продукції. За даними «Української правди» мова йде про народного депутата України від Хмельницької області Віктора Бондаря.
– Унаслідок реалізації схеми Укрзалізниця зазнала збитків на суму понад 140 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд. Дії співорганізатора групи кваліфіковано за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України. Загалом за вказаними фактами про підозру повідомили 8 особам, – йдеться у повідомленні НАБУ.
Що відомо про Віктора Бондаря
49-річний Віктор Бондар – чинний народний депутат України. Представляє у парламенті Хмельниччину. З 2000 по 2005 працював у Секретаріаті Кабінету міністрів України. Згодом обіймав посаду міністра транспорту та зв’язку. Із 2007 по 2010 рік був головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації.
Із 2012 року – у парламенті. Був обраний народним депутатом Верховної Ради України VII скликання. Увійшов до ВРУ як самовисуванець, а там уже приєднався до «Партії регіонів». Згодом вийшов із фракції та заснував парламентську групу «Суверенна Європейська Україна». У 2014 знову був обраний депутатом, самовисуванець.
Із 2015 року – голова партії «Відродження». У 2019 році балотувався на пост Президента України та без успіху. Того ж року втретє став народним депутатом України й співголовою депутатської групи «За майбутнє». Та у 2022 вийшов із депутатської групи та став позафракційним.
Майно та статки нардепа
Згідно із декларацією нардепа за 2023 рік, Віктор Бондар володіє двома земельними ділянками: у Гостомелі Бучанського району на Київщині та у Дашківцях на Віньковеччині Хмельницької області. Має житловий будинок у Гостомелі, а також дві квартири: у Києві та Одесі.
Транспортних засобів немає. Щодо цінного рухомого майна: задекларував десятки творів мистецтва, а саме – колекції картин. Володіє колекцією дорогоцінних ікон у кількості 17 штук. Також у переліку нідерландський настінний годинник, 9 ручних годинників різних марок, запонки з дорогоцінних металів, в тому числі інкрустовані дорогоцінним камінням.
Задекларував корпоративні права у компанії ТОВ «Будінфорум». Власність частки – 50%. У грошовому еквіваленті – 2 695 000 гривень. У 2023 році на посаді народного депутата України заробив 687 226 гривень. Проценти від банку – 1 567 гривень.
Щодо заощаджень: готівкою зберігає 674 200 доларів та 195 000 євро, що відповідно до курсу валюти НБУ станом на 20 січня, еквівалентно 36 857 984 гривень. Окремо готівкою має ще 157 800 гривень.
Читайте також:
У Хмельницькому посадовцю-комунальнику загрожує до 12 років тюрми: деталі
Мера Нетішина Супрунюка відсторонили від посади за підозрою у службовій недбалості
Нові деталі справи голови МСЕК Тетяни Крупи: мала зв’язки з ДБР та суддями
Розкрадання на «Новаторі»: підставний ФОП отримав вирок
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
VV Wssim
Таня Андреева
Микола Кушнір
Вова Давидюк