Добиратись містом через замети і снігову кашу буває складно. На «зебрах» справжня ковзанка – пішоходи бояться перебігати. З початку тижня до міського травмпункту звернулось близько 230 людей. Майже півсотні з них травмувались на вулиці. Ламають руки чи ноги, як на тротуарах, так і біля входів до установ і підприємств. З непогодою усіх зобов'язали розчищати прилеглу територію самостійно. І пригрозили за неприбраний сніг штрафами. Для юридичних осіб це від 850 до 1700 гривень, а для фізичних – від 340 до 1360 гривень.
Як впорались з цим завданням підприємці і комунальники, бачили журналісти vsim.ua. Пройшлись вулицями міста і перевірили входи до поліклініки, державних установ, магазинів, аптек і банків.
Хмельничанам, які посковзнулись на сходах, радять викликати "швидку" і поліцію. Маючи докази і свідків, можна звертатись до суду і вимагати відшкодування.
Найбільше вичистили біля міської ради
Сходи до Департаменту соціального захисту, що на майдані. Пандус замело снігом
Перед театром Старицького відгорнені кучугури снігу
Сходи до кафе "Театральне" виявились слизькими
Так виглядає вхід до ЖЕКу №1
Вхід до магазину техніки на Соборній - слизькі і неприбрані
Аптека на Соборній
Слизькі сходи до сходу в "Укрексімбанк" на Прибузькій
Так виглядає вхід до облдержадміністрації. Перед будівлею розчищено
"Потрібно зафіксувати факт падіння"
Сергій Косік, адвокат
- Люди безумовно можуть звертатися до суду в таких випадках. Якщо це вхід до торгового центру, то міська рада виділяє і зобов’язує власників чи орендарів прибирати територію.
Як довести те, що ви впали саме там?
В першу чергу, потрібно знайти свідків. Можна викликати «швидку» туди, де ви знаходитесь. Медики зафіксують, де відбулось травмування. Потрібно також звернутись в травмпункт, аби отримати відповідну довідку про те, що внаслідок падіння були заподіяні тілесні ушкодження – перелом ноги чи перелом руки. Можуть бути камери відеоспостереження, які зафіксували цей випадок. Можна звертатись до суду і довести, що це була чиясь недбалість або халатність. Для цього потрібно зібрати всі зафіксовані матеріали – довідку з травмпункту, чеки на лікування. В ході підготовки до судового процесу буде встановалюватись, кому належить територія і хто за неї відповідає.
.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Діана Граділь