Щороку в третю неділю травня відзначають День пам’яті людей, які померли від СНІДу. Сьогодні, 16 травня, на майданчику біля кінотеатру Шевченка співали танцювали і проходили швидкий і анонімний тест на ВІЛ. Акція проходила під девізом "100% життя – 100% толерантності".
О 12:00 зі сцени заговорив ведучий. Сергій Щербанюк, заступник директора міського будинку культури, розповів загальну інформацію про тематику акції, присутні вшанували померлих від СНІДу хвилиною мовчання, а далі були танці. Такий флешмоб влаштували студенти Хмельницького медколеджу. Потім почалися промови про СНІД.
Дуже часто ВІЛ-позитивні люди зазнають дискримінації з боку медичних працівників, викладачів у навчальних закладах, - каже член правління Хмельницького обласного відділення “Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ” Оксана Драч. - Також люди через свою внутрішню закритість часто не йдуть до лікаря. щоб отримати належне лікування. Тому ми хочемо донести до усіх, що ВІЛ-позитивний статус - зовсім не вирок. Людина з ВІЛ може жити повноцінним життям, створювати сім’ю, народжувати здорових дітей і при цьому не передавати інфекцію своєму партнеру. Це можливо при вчасному виявленні, діагностуванні і лікуванні.
Поки зі сцени говорили про проблематику сприйняття людьми СНІДу та ВІЛ-інфікованих, хмельничани вишикувалися у чергу. Близько 20 людей, в основному студентів, захотіли пройти експрес-тест на ВІЛ. Медпрацівники брали у них кров з пальця. Результат був готовий через десять хвилин.
Вирішила пройти тест. Для себе захотіла дізнатися, чи не маю інфекції, - з посмішкою говорить студентка Альона.
Нагадаємо, що Хмельницьке обласне відділення “Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ” очолює Сніжана Стрілець. Вона уже 25 років живе з ВІЛ-інфекцією. Жінка на власному прикладі показує, що з цим можна мати повноцінну сім’ю і допомагає жити повноцінно іншим інфікованим.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.