Створення військової адміністрації у Нетішині. Деталі рішення від Хмельницької ОВА

Створення військової адміністрації у Нетішині. Деталі рішення від Хмельницької ОВА
  • Міський голова Олександр Супрунюк, депутати та виконком поки працюють.

  • Військовою адміністрацією керуватиме колишній працівник СБУ.

  • Дізнавайтеся, якою була відповідь керівника Хмельницької ОВА на питання про причини створення адміністрації у Нетішині.

У місті Нетішин, що на півночі Хмельницької області, утворили міську військову адміністрацію. Це перша така установа в регіоні місцевого рівня — доти були тільки обласна військова та районні. Рішення прийняв президент Володимир Зеленський, його виконання поклали на Генштаб ЗСУ та Хмельницьку ОВА. Призначили й начальника Нетішинської міської військової адміністрації. Ним став колишній начальник Кам’янець-Подільського міського відділу СБУ Григорій Олендра. Нетішинська МВА стала першою також організацією в Україні на територіях, де немає і не було бойових дій.

У зв’язку з цим постає питання — що ж буде з міським головою, депутатами та виконавчим комітетом Нетішинської міськради? Очільник міста Олександр Супрунюк у своєму відеозверненні сказав, що, на скільки він зрозумів, для створення військової адміністрації були «серйозні підстави». Також він сказав, що разом з депутатами та виконкомом працює у штатному режимі, поки не буде інакшого рішення Верховної Ради. Все це вже узгодили з Хмельницькою ОВА.

Сьогодні, 17 жовтня, у Хмельницькій ОВА провели брифінг, де розповіли деталі з приводу утворення адміністрації у Нетішині. Перший заступник голови ОВА Сергій Тюрін сказав, що наразі проводять наради з Олександром Супрунюком та Григорієм Олендрою з приводу подальшої роботи.

Відео дня

Зокрема, наразі триває розподіл повноважень між військовим та цивільним керівництвом. Сергій Тюрін підтвердив, що міський голова, депутати та виконком продовжують працювати.

Сергія Тюріна запитували, чому вирішили створити військову адміністрацію у Нетішині і чи йде мова про те, що місцева влада не справляється зі своїми завданнями.

Перший заступник голови ОВА нагадав, що у випадку, коли цивільна влада не справляється, можлива повна передача повноважень військовій адміністрації. Для цього потрібне рішення парламенту. Однак це потребує належного обґрунтування, і наразі про це не йдеться.

— Законодавство передбачає, що Верховною Радою може бути розглянута ініціатива президента щодо передачі усіх повноважень міського голови, виконкому та ради до начальника військової адміністрації. Це вживається у виключних випадках, якщо не справляється [місцева влада]. Потрібно обґрунтувати таке подання, чому необхідно передати всі повноваження начальнику військової адміністрації. Наразі ми таке питання не розглядаємо, тому міський голова продовжить свою роботу, він як політична фігура, як керівник міської ради продовжить виконувати відповідні завдання. У нього в підпорядкуванні комунальні підприємства, різні заклади, — сказав Сергій Тюрін.

На питання про причини створення адміністрації Сергій Тюрін спершу відповів, що достеменно про це не знає:

— Відповідно до законодавства, запровадження військової адміністрації може бути у випадках цілої низки різних ситуацій. Це і загроза оточення, і питання забезпечення безпеки і оборони, підсилення цих сфер, а також і в інших випадках. Підстави прийняття рішення президентом я коментувати це не буду, адже мені достеменно не відомо, які ризики, які загрози і які підстави. Адже закон передбачає — «а також і в інших випадках» запроваджується така військова адміністрація… [Це можливо] у будь-якому населеному пункті, де є, можливо, певна загроза, можливо, певні ризики, можливо, необхідно підсилити охорону чи оборону тих чи інших важливих, стратегічних об’єктів. З огляду на це, певно, і була запроваджена військова адміністрація.

Однак згодом його запитали, чи було подання Хмельницької ОВА про створення військової адміністрації у Нетішині, як це передбачає закон. Відповідь Сергія Тюріна була такою:

— Була відповідна процедура, були задіяні відповідні структури. Наразі я не можу коментувати приводи, підстави й причини внесення подань з цього питання. По завершенню воєнного стану або коли мені буде надано дозвіл на розголошення, я залюбки з вами цією інформацією поділюся, — сказав керівник ОВА.

Сергій Тюрін відмовився говорити, чи знав про майбутнє створення адміністрації у Нетішині. За його словами, Нетішинська міська військова адміністрація вже зареєстрована як юридична особа. Спершу у неї буде невеликий штат, який за потреби будуть збільшувати. Серед сфер впливу начальника адміністрації, будуть, зокрема, безпека, охорона, оборона, бюджет, заклади різного спрямування, включаючи освіти та охорони здоров’я. Також можуть бути і інші повноваження, притаманні місцевому самоврядуванню, що передбачено законом «Про правовий режим воєнного стану».

Читайте такожЗеленський створив військову адміністрацію в Нетішині

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up