Суд стягнув з Хмельницької АЕС 250 тисяч компенсації за незаконне звільнення працівниці

Суд стягнув з Хмельницької АЕС 250 тисяч компенсації за незаконне звільнення працівниці
  • Робітниця пояснювала своє звільнення неприязню з боку керівництва.

Апеляційний суд поновив на роботі у Хмельницькій АЕС маляра, яку звільнили через «недостатню кваліфікацію». Також на користь працівниці стягнули компенсацію.

Про це повідомили у пресслужбі ХАЕС.

За матеріалами справи, жінка з 2017 року працювала маляром зовнішніх об`єктів на будівництві Хмельницької атомної станції. У квітні 2023 року вона проходила чергову перевірку знань з питань охорони праці, ядерної та радіаційної безпеки. Від членів комісії робітниця отримала «незадовільно». Таку ж оцінку їй поставили при повторній перевірці знань через місяць.

Відео дня

У зв’язку з цим маляра 4 розряду відсторонили від роботи без збереження зарплати, а у грудні 23-го року – звільнили з посади.

Жінка вважала своє звільнення незаконним і звернулась до суду з проханням поновити її на роботі зі стягненням середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Розповіла, що має відповідну освіту і пропрацювала за спеціальністю «маляр» 22 роки без дисциплінарних порушень. Поділилась, що вона неодноразово підтверджувала свою кваліфікацію, а не пройдену атестацію й звільнення пояснювала неприязню і тиском нового керівництва.

Нетішинський суд відмовив позивачці. Жінка оскаржила рішення до апеляційного суду. Апеляційний суд зауважив, що єдиною підставою для звільнення маляра стала її недостатня кваліфікація. Проте роботодавець не надав доказів, що сам проводив навчання працівників, зокрема, чи організовував для них лекції, семінари, консультації з питань охорони праці. Також суд дійшов висновку, що питання, які ставили маляру, взагалі не входять до її компетенції. Представник ХАЕС на засіданні не змогла пояснити, як питання, що задавали жінці, відносяться до роботи маляра.Також роботодавець сам не надав правильні відповіді на них, кажуть у суді. Крім  того, ніде не зафіксовано, як саме працівниця відповідала на питання, і чи правильно.

Відтак апеляційний суд констатував, що роботодавець не дотримався вимог закону про працю. Відтак наказ про звільнення з роботи маляра скасували. Жінку поновили на роботі в АЕС. З роботодавця на її користь стягнено понад 250 000 грн середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Читайте також: В Нетішині не можуть добудувати кладовище. Ціна питання — 13,2 мільйона

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up