Суп з хробаком у шкільній їдальні: що відомо про інцидент на Кам’янеччині

Суп з хробаком у шкільній їдальні: що відомо про інцидент на Кам’янеччині
  • Інцидент трапився у селищі Смотрич Кам’янець-Подільського району. 
  • Школярам в їдальні подали суп, в якому плавав хробак. 
  • Розповідаємо деталі інциденту. 

Світлини цього супу зі шкільної їдальні облетіли соцмережі. У тарілці зі стравою, яку подали дітям на обід, плавав хробак. Батьки обурені й кажуть, подібний випадок у школі трапляється не вперше. Розповідаємо деталі цього інциденту. 

“Звинуватили дитину, що підкинула”

Випадок трапився у селищі Смотрич, що у Кам’янець-Подільському районі. Батьки обурені обідом, який подали дітям у шкільній їдальні. До журналістів vsim.ua звернулась одна з мам. На світлинах, якими поділилась жінка помітно, що у першій страві, окрім овочів, крупи та зелені, плаває на поверхні хробак. 

Згодом допис з’явився і на сторінці Смотрицької громади у Фейсбук, а далі розлетівся інтернетом й набув розголосу. 

Відео дня

-  Пам’ятаю, хтось писав, що в нашій шкільній їдальні суп, в якому вода і дві картоплини. Ну чого ж? От вам і м’ясо. Якщо серйозно, то це вже дістало. Це ж якому треба бути, щоб насипати дітям в тарілку суп з хробаками і навіть не побачити. Хто за це має відповідати?, - говорить Альона Пташник. 


За словами батьків, фото зробили самі учні. Ба більше, хтось зі школярів навіть намагався повідомити про це кухарів. 

-  Моя дочка підійшла і сказала їм про це, а вони ще й накричали на неї і сказали, що це вона сама їх туди підкинула, - написала одна з батьків. 

Непоодинокий випадок у їдальні?

Люди пишуть, що подібні випадки траплялись у шкільній їдальні і раніше. Про це пригадують і колишні учні навчального закладу. Батьки додають, що також були спроби поспілкуватись про це з директором і кухарями. Однак вийшло безрезультатно.

Що коментують батьки та учні?

-  Ця проблема в нашій школі вже давно і діло в тому, що нічого не змінюється…
-  За 5 років нічого не змінилось. Головне стабільність
-  Ті хробаки були всюди, ще коли я вчилась. І котлети з плівкою. Як так можна з дітьми - я не розумію. 
-  Кухарів нагодувати тим супом з м’ясом!, - пишуть мешканці. 

Додамо, що більшість людей обурені і звинувачують саме працівників їдальні. Проте є й такі, які стають на захист кухарів. Натомість наголошують на колективній відповідальності. Мовляв, покарати потрібно всіх  - починаючи від директора, завідуючого господарством до медичного працівника. 

-  Кухар варить з того, що йому надав завгосп для приготування їжі. Є ще директор школи, котрий має бути в курсі придбаних продуктів, їхньої якості відповідно строків виготовлення та використання…Є ще шкільний медик, в обов’язки якого входить щоденна проба та оцінка на придатність шкільних обідів для дітей. Я вже мовчу про проведені тендери на закупівлю харчових продуктів для шкільних їдалень нашою Смотрицькою місцевою владою на чолі з депутатами та головою Смотрицької ОТГ. Висновок - все це "кодло" закупило неякісні просрочені продукти харчування за цінами вищого гатунку, а різницю вкрали, - пише мешканець Олександр. 

Що робити батькам: коментар департаменту освіти

Нам не вдалось поки зв’язатись із керівництвом школи й отримати коментар щодо інциденту. 

Хто відповідає за якість продуктів харчування у шкільній їдальні і що в такому випадку робити батькам? Журналістка vsim.ua звернулась також за роз’ясненням до спеціаліста з харчування, інженера-технолога департаменту освіти і науки Хмельницької міськради Ольги Гури.

За її словами, це є неприпустимо і свідчить про халатність працівників або постачальників. Тому батькам рекомендує готувати колективне звернення до Держпродспоживслужби та керівництва школи, на яке обов’язково має бути відповідь. 

-  Не знаю, як таке можна допустити. Можливо, великі запаси зробили, було невідповідне зберігання і завелись ці шкідники. Тут йдеться про недотримання норм зберігання - підвищена вологість в приміщенні або прийняли вже такі зіпсовані крупи. Обов’язково потрібно було повернути і реагувати на це. Раз вже таке сталось, варто здійснити внутрішній моніторинг. Вважаю, що Держпродспоживслужба і відділ освіти району мають звернути на це увагу - провести перевірку, подивитись як зберігаються продукти і перевірити постачальника, - каже Ольга Гура. 

За словами спеціаліста, батьки мають право звернутись із колективним зверненням. Адже таке халатне відношення у майбутньому може призвести до трагічних наслідків. 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • Андрей Кузнецов

    То мнясо
  • 007

    В Китаї це делікатес там ще б премію кухарям завгоспам директорам виписали

keyboard_arrow_up