Що думають про Хелловін хмельничани і чому церква називає свято “заграванням з дияволом”, читайте далі.
“Гаманець або життя?” чи, може, “Солодощі або гаманець?” Щороку 31 жовтня відзначається свято Хелловін. Найбільш поширене воно в США, Канаді, Ірландії та Великій Британії. Попри це, традицію святкування вже давно запозичили й українці. Зокрема в Хмельницькому напередодні Хелловіну з’являється чимало химерних локацій, у тому числі із славнозвісними “світильниками Джека” з гарбузів. Ба більше! Нерідко й самі містяни вбираються у карнавальні костюми та відвідують тематичні вечірки.
Щоправда, часто-густо святкування Хелловіну викликає у людей шквалт різних думок. Адже свято вважається днем, коли духи померлих повертаються на землю. Звідси й традиції магічних костюмів та створення атмосфери, що навіює фільм жахів.
Минулого року публікації на сайті vsim.ua із згадуванням Хелловіну супроводжувалися різними коментарями. Люди називали свято “парадом темряви та зла”, а тих, хто його відзначає “сатанистами”.
Відео дня
Чи змінилася думка хмельничан цьогоріч, дізнавалися журналісти vsim.ua.
Владислав, 23 роки
“Відношуся нейтрально, але на вечірку пішов би”
Я відношуся до Хелловіна нейтрально. Адже не зовсім розумію це свято. Для чого це нам, якщо воно американське? Участь у тематичних вечірках ніколи не брав. Та якби мене на таку запросили, я пішов би. Мені було б цікаво подивитися як все відбувається.
Олена, 63 роки
“В нас багато своїх свят, українських”
Для мене особисто це не свято. І це не наше свято. В нас багато своїх є, українських. А молодь нехай собі розмальовується.
Ігор, 30 років
“Це свято сатани”
Я не визнаю це свято. Бо це свято сатани, яке прийшло до нас з-за кордону. Тому я його не розумію. І своїм дітям я ніколи не дозволю святкувати Хелловін.
Наталія, 40 років
“Нехай собі молодь розмальовується”
Хелловін - це ж американське свято. Там його святкують здебільшого діти. Знаю, що в нас Хелловін - популярне свято серед молоді. Я нормально до нього відношусь. Нехай собі молодь розмальовується.
Дмитро, 35 років
“Це ж свято мертвих”
До такого свята як Хелловін я ніяк не ставлюсь. Адже воно прийшло із західних країн і наша ментальність спрацьовує по-іншому. Це ж свято мертвих. Я православний і моє відношення до цього свята таке, що не потрібно їх турбувати. А тим більше робити з цього свято.
Віталіна, 27 років
“Мені подобається”
Мені святкувати Хелловін поки не доводилося. Але до нього я ставлюсь позитивно. Бо це цікаво тим, що люди створюють різні яскраві образи. До того ж це відпочинок від буденності. Мені подобається.
“Пряме загравання з дияволом”
Розваги, що панують в це свято, так чи інакше пов’язані із потойбічним світом. Щоб дізнатися думку церкви про те, чи можна святкувати Хелловін, ми звернулися до протоієрея ПЦУ, настоятеля Храму всіх святих землі Української Миколи Катрича. У результаті почули, що святкування Хелловіну є однією із форм поклоніння перед дияволом.
- Хелловін святкується в день всіх святих за католицьким календарем. Тож навіть в католиків є багато питань до форм святкування цього дня. Адже будь-яке свято ми відзначаємо не застіллями, не веселощами і не приколами, а молитвою, богослужінням і читанням Святого Письма. Я як православний священик скажу, що це свято йде всупереч логіці християнської віри і всупереч нашому віровченню, бо воно пропагує всілякі новітні обряди. Хтось це називає карнавалами, переодяганнями для приколів, але це є пряме загравання з дияволом. Адже переодягаються в померлих, в усіляких зомбі, злих духів, вдягають на себе роги, маски, лягають одне одного - і кажуть, що це нормально. Фактично можна сказати, що це одна з форм поклоніння дияволу. Бо таким чином ми вшановуємо його і його духів - каже Микола Катрич.
Украина, 21 век. мужик, одетый в платье и бусы, говорит, что костюмированные вечеринки - зло.
Саша Доцюк
Для чого стаття? Навіщо запитувати читачів про чуже незрозуміло свято?
Дурна наша нація все ж таки: люди їдять бургери, піци, хачапурі, роли, кебаби якійсь... Працюють за кордоном бо все розікрали, і святкують незрозуміло що.
ГалинаreplyСаша Доцюк
а ще носять кляті джинси і їздять на машинах! адже є наші українські коні з возом!
Любов Сердунич
Однак, ніде правди діти, відомо, що ПОДІБНЕ відзначали і давні українці. Якщо це так, то ПОШИРЮЙТЕ ЙОГО, ТЕ НАШЕ ДАВНЄ, свято, у тому числі, й назву...
Дурна наша нація все ж таки: люди їдять бургери, піци, хачапурі, роли, кебаби якійсь... Працюють за кордоном бо все розікрали, і святкують незрозуміло що.