Татуюваннями прикрашають сьогодні будь-які частини тіла. Закохані часто роблять їх на знак своїх почуттів, дарують такий сюрприз на особливі для них дати або ж навіть освідчуються так у коханні. Майстри радять не гарячкувати. Адже майже половину таких «зізнань» на тілі доводиться видаляти чи перекривати.
Хмельничани не відзначаються особливою креативністю у виборі тату. Це переважно стосується малюнків, які роблять на тілі закохані пари. Половинки одного серця, ключі і замочки, мультяшні персонажі…Хтось дарує малюнок своїй половинці на символічну дату, інші таким чином хочуть виразити свої почуття.
Найпопулярнішими залишаються написи – набивають імена коханих та навіть пропонують руку і серце. Однак не завжди така ідея вдала.
Яскраві приклади є серед голлівудських зірок. Анджеліна Джолі набила на плечі ім’я Біллі Боба – колишнього чоловіка. Після розлучення змушена була його вивести. На тому місці тепер географічні координати, де народились діти актриси.
Такими ж поривами страждають і хмельничани. Часто під ейфорією почуттів пишуть на тілі імена своїх половинок. Однак, ніщо не вічне – тому приходять до майстра, аби їх вивести чи перекрити.
Портрети коханих не набивають
Багато пар залишають на тілі імена своїх других половинок. За словами тату-майстра Максима Ковнацького, це те, що майже ніколи не виходить з моди. Нерідко близько половини таких написів доводиться видаляти. Тому «солодким парочкам» радять ретельно обдумувати такий вчинок.
- Закохані часто набивають собі імена або літери. Як наслідок – часто приходиться виводити. Буває, люди не до кінця впевнені. Тому перед процедурою я стараюсь поговорити з людиною, пробую переконати. Різне трапляється. Звісно, я вірю у кохання на все життя. Але як майстер, особисто стикався з тим, що доводилось перекривати такі тату. Хоча більша половина ходять до цього дня і все в них добре, - розповідає Максим.
Тату для двох "greatest catch" дослівно перекладається як найбільший вилов
Портрети своїх половинок набивають не так часто. По-перше, коштує це недешево, та й не всі відважуються. Інша справа – обличчя батьків та дітей. Це те, що робили раніше і те, що буде актуальним завжди.
Також пари частенько «поєднують» свої частини тіла малюнком, розділеним навпіл. Це можуть бути половинки серця, пазли або ж ключ та замочок від нього. Набивають скрізь – від ніг до зап’ястя та лопаток.
Буває, й освідчуються за допомогою татуювання. Цей випадок Максим згадує як один з наоригінальніших.
- Хлопець вирішив зробити пропозицію своїй дівчині у вигляді тату. Спочатку хотів банально – «Виходь за мене заміж». Ми намагались його відмовити. Але прийшли до спільного рішення. Він погодився на боці зробили напис «Стань моєю назавжди». Щоправда, не знаємо, як у нього все склалось і чи вийшло, - згадує татуювальник
Поняття «не модно» немає
Робили і роблять татуювання абсолютно різні. Все залежить від власної фантазії людини. До прикладу, різні слова та мотивуючі фрази будуть завжди. Дещо забувається, з’являються нові стилі. За словами Максима Ковнацького, користується популярністю реалізм – яскраві, щільні роботи, максимально наближені до живого зображення. Окрім цього, в моді 3D малюнки.
"Індіанка" - тату після півтора місяці
- Це звичайний малюнок, але з грою кольору і тіней. Роблять й олдскульні, мультяшні тату. Завжди в моді були написи, мінялись лише шрифти і місця, де набивали, - каже майстер. - Взагалі люди часто хочуть якусь мотивуючу, розумну фразу на тілі, щоб працювала. Однак від нанесення малюнку на тіло, ти не міняєшся. Залишаєшся тією самою людиною, зі своїми поглядами. Це суто спосіб самовираження.
До речі, робить татуювання не лише молодь. Іноді відважуються й старші люди – обирають і простенькі написи, і креативні малюнки.
Не боляче, і не масаж
Найперше, що радять всі майстри – добряче подумати. Окрім цього, ретельно слід обирати місце, де буде татуювання. На відкритих частинах тіла малюнок не завжди буде плюсом. Тому спеціалісти радять набивати там, де при можливості це можна приховати за одягом.

- Наше суспільство поки не сприймає істинних поціновувачів тату. Тому порадив би робити на місцях, де можна приховати, в разі чого, - каже Максим.
Окрім цього, існують й певні табу. Майстри стараються відмовляти тим, хто хоче набити малюнок, який несе символізм тюремного світу.
Найбільш неприємні відчуття, якщо робити тату на тих частинах тіла, де еластична шкіра і ближче до кісток. Це внутрішня частина руки, ноги, пах. Загалом, як запевняє майстер, по всьому тілу відчуття майже однакові. Після процедури клієнтам дають пам’ятки та розповідають, як слід доглядати за малюнком.
- Випадків, коли хтось зупинився в процесі від неприємних відчуттів, не було. Всі, хто приходить, розуміє, що буде не масаж, - говорить художник.
Мінімальна тривалість роботи – близько сорока хвилин. Однак часто над татуюванням доводиться сидіти по кілька годин. Максим Ковнацький пригадує, що найдовше довелось робити малюнок близько восьми годин.
Ціни коливаються залежно від розміру і складності виконання. Іноді кольоровий великий малюнок може коштувати дешевше, ніж маленький чорно-білий. Мінімальна вартість від 250 гривень розміром у сірникову коробочку до однієї-двох тисяч гривень.


Нагадаємо, сайт vsim.ua розпочав проект «ВСІМ про кохання». Слідкуйте за оновленнями, щоб бути разом з нами в курсі подій Хмельницького.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.