Територіальна оборона: для чого потрібна та як формується на Хмельниччині

-
Вести звичне життя та служити в армії водночас.
-
Так працюватиме територіальна оборона.
-
Як її формують на Хмельниччині?
На Хмельниччині триває формування підрозділів нового виду Збройних сил — Сил територіальної оборони. Для цього набирають добровольців, з якими підписують контракт. Служба у територіальній обороні має особливості, які відрізняють її від служби в інших видах військ. Пояснюємо деталі.
Сили територіальної оборони формуються у кожному регіоні України. Загалом налічується 25 бригад, тобто по одній в областях та Києві. Бригади об’єднують батальйони, які сформовані у кожному районі.
На Хмельниччині утворена 106 окрема бригада територіальної оборони, якій підпорядковані чотири батальйони — у Хмельницькому, Кам’янці-Подільському, Шепетівці та Старокостянтинові. Про це під час брифінгу розповів голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій.
Для мирного часу загальна чисельність територіальної оборони передбачена у 30 тисяч військових, для перехідного періоду — 130 тисяч. На першому етапі територіальну оборону формують у чисельності мирного часу. «Кістяк» складають люди з військовим досвідом. Вони відбиратимуть добровольців для служби та навчатимуть їх.
Служити у резерві зможуть громадян України віком від 18 до 60 років, які придатні для цього за станом здоров’я. Виключення становлять українці, які:
-
раніше засуджені до позбавлення волі за скоєння тяжкого чи особливо тяжкого злочину (крім реабілітованих), або
-
мають дві та більше судимостей за скоєння умисних злочинів.
Служба у територіальній обороні України є добровільною. Військовослужбовці повинні пройти відбір та укласти контракт. Звертатися потрібно до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. У Хмельницькому він розташований на Героїв Майдану, 64.
Більшість військових територіальної оборони служитимуть у резерві. Це означає, що вони вестимуть звичне життя, але періодично проходитимуть короткострокові навчання. При цьому за ними зберігатиметься заробіток на основному робочому місці.
За кожним із резервістів буде закріплена зброя, яка видаватиметься у випадку надзвичайних ситуацій або навчання. Також для виконання завдань територіальної оборони можна буде використовувати особисту мисливську зброю. Що ж це за завдання?
Підрозділи територіальної оборони можуть бути залучені для:
-
організації оборони до прибуття військ або сил для ведення бойових дій
-
посилення охорони державного кордону
-
захисту населення, територій, довкілля та майна від надзвичайних ситуацій
-
забезпечення безперебійної роботи органів влади та військового управління
-
охорони важливих об’єктів та комунікацій
-
забезпечення тимчасової заборони або обмеження руху в районі бойових дій або надзвичайних ситуацій
-
забезпечення громадського порядку
-
забезпечення режиму воєнного стану
-
боротьба з диверсійно-розвідувальними та іншими силами агресора
Таким чином участь у бойових діях не є основним завданням територіальної оборони. Переміщення підрозділів за території, де вони сформовані, не передбачається.
Військові територіальної оборони отримуватимуть зарплату та матимуть право на безкоштовне обслуговування у військово-медичних закладах охорони здоров’я. Також, нагадаємо, за ними зберігатиметься середній заробіток за основним місцем роботи на час виконання завдань територіальної оборони.
Читайте також:
-
Зеленський запропонував скасувати військовий призов. Що про це думаєте?
-
«Тривожна валіза»: українцям пояснили, що це таке і як її зібрати
-
В Україні створили брошуру з інструкціями на випадок війни. Що варто знати
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
❗ Коротко про головне - долучайся до нашого Telegram-каналу: https://t.me/vsimnews