Громадські обговорення – один із обов’язкових етапів проведення адміністративно-територіальної реформи. Воно проводиться протягом 30 днів з дня надходження такої пропозиції. Перспективні плани формування територіальних громад були прийняті міською та обласною радами наприкінці травня цього року.
Громадське обговорення пропозицій щодо добровільного об’єднання територіальних громад з адміністративним центром у Хмельницькому відбулося 23 червня у міському будинку культури. На ньому політики та чиновники оголосили свої проекти і висловили свою думку про ті, які уже запропоновані.
Більшість промовців пропонували на розгляд лише своє бачення добровільного об’єднання в територіальні громади з адміністративним центром в Хмельницькому. Та вони так і не пояснили присутнім як саме воно проходитиме і що це принесе людям. Про те, що людям не провели належної роз’яснювальної роботи і не дали їм зрозуміти перспективи об’єднання, наголосили викладач Хмельницького університету управління та права Денис Монастирський та директор Хмельницкого регіонального офісу реформ Сергій Яцковський.
Народний депутат України та екс-мер Хмельницького Сергій Мельник, який також взяв участь у громадському обговоренні, розкритикував обласної ради. Він вважає, що не варто приєднувати до міста віддалені села. Тим більше вони навіть не входять до Хмельницького району. Згідно проекту обласної ради, до Хмельницького хочуть приєднати Шумовецьку, Ружичанськуї, Черепівську сільрад Хмельницького району та Баламутівську і Виноградівську сільради Ярмолинецького району.
- Обласна рада запропонувала зробити якусь «кишку» від Чернилівки до Виноградівки. Впевнений, що Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України цей проект розгляне і поверне на доопрацювання, оскільки він має чимало суперечностей із методикою, - зазначив у своєму виступі Сергій Мельник.
Пропозицію міської влади підтримали більшість із промовців, які виступали у цей вечір. Та серед них знайшовся той, який вирішив удосконалити його.
Остання з чотирьох пропозицій, які були запропоновані для обговорення – не приєднувати до Хмельницького, як обласного центру, жодної громади. За словами Дениса Монастирського, такий варіант розглядається в багатьох регіонах України. Його пропозиція найшла підтримку всього у п’яти із усіх присутніх.
Найбільше людей підтримало проект Сергія Мандзія – 131. 28 чоловік проголосували за запропонований варіант обєднання від міської ради. Ніхто із присутніх не захотів підтримати той проект, який розробила обласна рада.
Дехто із присутніх так і не зміг визначитися, який проект є кращим. Люди голосували відразу за два, а то і три варіанти.
Довідка «ВСІМ»: «Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», яким регулюються відносини, що виникають у процесі добровільного об’єднання громад сіл, селищ та міст, було підписано ще 3 березня 2015 року. Закон містить принципи добровільного об’єднання територіальних громад, основні умови та суб’єкти такого об’єднання, описує порядок об’єднання територіальних громад сіл, селищ та районів, а також надання їм державної підтримки. Первинна медицина, дошкільна і шкільна освіта, культура та спорт, благоустрій і комунальні послуги, охорона порядку та пожежогасіння, пасажирські перевезення, соціальні послуги , забезпечення соціального захисту, містобудування та адміністративні послуги – все це буде передано до органів місцевого самоврядування громад.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.