Ті, хто не підлягає мобілізації, мають пройти базову військову підготовку, – закон

Ті, хто не підлягає мобілізації, мають пройти базову військову підготовку, – закон
Фото ілюстративне
  • Військову підготовку мають пройти чоловіки від 18 до 24 років. 
  • Жінки – за бажанням.
  • Розповідаємо про все детальніше.

Замість строкової служби для громадян в Україні запровадять базову військову підготовку. Про це йдеться у змінах до закону про мобілізацію та військовий облік, який вступить у дію 18 травня.

Чому навчатимуть

Базова військова підготовка – це вишкіл, під час якого майбутніх призовників навчатимуть виконувати бойові завдання, поводитися зі зброєю та вибуховими пристроями, діяти на полі бою, надавати домедичну та первинну психологічну допомогу тощо.

Пройти таку підготовку мають усі чоловіки віком від 18 до 24 років. А саме ті, хто ще не підлягає мобілізації, – пояснили в Міністерстві оборони. А також жінки за бажанням. 

Відео дня

У мирний час така служба триматиме п’ять місяців. Три з них – загальновійськова підготовка і ще два — фахова. А в час воєнного стану проведення базової військової служби триватиме три місяці. З них місяць проходитиме базова загальновійськова підготовка і два місяці – фахова.

Базову загальновійськову підготовку можна буде пройти у закладах вищої освіти та вищих військових навчальних закладах. Її повинні будуть включити до навчальних планів, як окрему дисципліну. Також підготовка буде проводитися у навчальних центрах ЗСУ.

Кількість громадян, яких направлятимуть на базову службу, терміни проходження та обсяги видатків, які доведеться витратити на забезпечення, визначатиме Кабмін.

Базова військова служба

На базову військову службу відправляються чоловіки 18 – 25 років, придатні за станом здоров'я. При цьому, усі зможуть самостійно обрати рік, коли будуть її проходити. Процес направлення включає медичний огляд, професійно-психологічний відбір, засідання комісії, прибуття за повісткою до територіального центру для відправлення на навчання.

Неявка без поважних причин тягне за собою встановлену законом відповідальність. Поважними причинами є стихійні лиха, хвороба, смерть близьких.

Відстрочка від базової служби

Призовникам, які не можуть служити через здоровʼя, тимчасово надається відстрочка. А саме:

Особам, що проходять навчання

Призовники, які навчаються на денній або дуальній формі у середніх, професійних, вищих навчальних закладах, а також в інтернатурі чи докторантурі, отримують відстрочку до 24 років.

За сімейними обставинами 

Призовники з сімейними обставинами чи іншими вагомими причинами можуть отримати відстрочку

Інші випадки

Відстрочка може бути надана за рішенням комісії вищого рівня на основі подань від районних комісій.

Відстрочка для призовників, яким повідомлено про підозру чи справа яких розглядається в суді.

Нагадаємо – раніше ми вам розповідали, що думають про мобілізаційний закон хмельничан. Переглядайте відеоопитування в окремому матеріалі.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • Читач31

    А жінкам за шо такі привілеї? Плодят ухилянток тільки тими законами...

    NatA reply Читач31

    Слабе на всю голову🤦

keyboard_arrow_up