У Хмельницькій міській дитячій лікарні відкрили два нові відділення: деталі

-
Тут з’явилися травма центр та відділення невідкладних станів.
-
Це – частина проєкту з модернізації міської дитячої лікарні.
-
Розповідаємо детальніше.
Відсьогодні, 29 жовтня 2024-го, в Хмельницькій міській дитячій лікарні, за адресою вулиця Олега Ольжича, 1, почали працювати два нові відділення: травма центр та відділення невідкладних станів. Вони розташовані у лівому крилі будівлі, на першому поверсі. Мають окремі входи. Також є бокс, куди може заїжджати машина швидкої допомоги.
Ці два відділення, а також реанімація й паліативна допомога – частина єдиного великого проєкту з модернізації Хмельницької міської дитячої лікарні. Загальна вартість всього проєкту – 50 мільйонів гривень. Якщо говорити за самі відділення, їх чотири, то вони обійшлися міському бюджету орієнтовно 30 мільйонів гривень. Нині відкриті два – приблизно 15 мільйонів гривень.
– Всі ремонтні роботи, а також заведення комунікацій: тут заведена вся повністю система кисню, забезпечена не лише для цих чотирьох відділень, але й для всієї дитячої лікарні. Заведення вентиляції – це все кошти винятково міського бюджету, тому дякуємо платникам податків, що ми можемо робити для дітей те, що є доцільним, навіть не зважаючи на війну, – зазначив Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.
Усе в межах 15 метрів
На центральному вході є рецепція. Поруч облаштували зону очікування, одразу на вході – інвалідні крісла для транспортування травмованих дітей.
Безпосередньо травма центр поділений на три окремі зони: зелену, жовту й червону – залежно від ступеня важкості травм. Є оглядова кімната, гіпсувальна, перев’язувальна. Облаштований кабінет КТ, планується ще МРТ. Наразі тут працює 7 лікарів, 6 медсестер і 4 молодших медичних сестри.
Дитячий ортопед-травматолог Віталій Одарчук розповів: раніше дитину з травмою потрібно було госпіталізувати на 4 поверх лікарні, звідки на 6 поверх везти в операційну. Відтепер все це знаходиться поруч, в тому числі й анестезіологія.
– Ми можемо одразу госпіталізувати дитину в невідкладне відділення. Туди ж на місце приходить анестезіолог, який вже базується на першому поверсі – адже в нас тут вже відкрилося реанімаційне відділення тут на низу, і одразу в цій операційній ми можемо працювати. Переміщення в межах буквально 15 метрів, – розповів Віталій Одарчук.
Як зазначив Віталій Одарчук щороку із різними травмами надходить близько 13,5 тисяч пацієнтів. 3,5 тисячі з них – із легкими травмами: забої, розтяги, перенапруження зв’язок. Близько 800 пацієнтів потребують невідкладних оперативних втручань, понад 600 проводяться репозиції.
– На даний час ми можемо робити тут оперативні втручання в критично важких хворих; ми можемо тут робити нескладні репозиції – тобто вправлення переломів. Чому не складні – тому, що складні репозиції потребують додаткового обладнання. Ми також можемо проводити оперативні втручання при великих ранах, при ушкодженнях якихось м’яких тканин, сухожилків, м’язів тощо.
У відділені невідкладних станів є оглядова кімната, операційна, протишокова кімната, палати, ізольовані бокси. Тут працює 6 лікарів, 11 медсестер і 4 молодших медичних сестри. Поміж іншого у відділеннях облаштували сучасні вбиральні, в тому числі й для маломобільних груп населення, ігрові кімнати, зони очікування.
Що стосується обладнання: частина – це те, що вже було на балансі міської дитячої лікарні. Решта – допомога від міжнародних партнерів.
Як уже згадували вище, ці відділення – лише частина проєкту. В планах ще провести капітальний ремонт даху та облаштувати окремі простори у підвалах.
– Тут попереду ще запланований капітальний ремонт даху над будівлею всієї міської дитячої лікарні, також капітальний ремонт даху над будівлею поліклініки. Також цей капітальний ремонт передбачає утеплення обов’язково. Передбачено ще створення окремих просторів в підвалах. Ці проєкти ще не реалізовані. Коли вони будуть реалізовані – ми не знаємо. Можливо у 2025-му ми будемо робити дах - тому, що це нагальна потреба, те, що стосується підвалу – можливо це буде 2026 рік, – розповів мер міста Олександр Симчишин.
Читайте також:
У Хмельницькому відкрили та освятили храм ПЦУ
Нове укриття у Лезневому: як виглядає і в скільки обійшлось будівництво
Симчишин заборонив Telegram у міській раді. Деталі рішення
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Людмила