У Хмельницькому є “футбольний рай для чоловіків”: хто його заснував і що там можна побачити

У Хмельницькому є “футбольний рай для чоловіків”: хто його заснував і що там можна побачити
  • У місті є свій музей футболу - приватний.
  • Тут є тисячі експонатів. Багато чого вразить не лише любителів футболу.
  • З кого починалася історія музею і що там сьогодні є?

2 жовтня 1985 року - ввечері цього дня 12-річний хмельничанин Олександр Свідерський “залип” перед екраном телевізора. Тоді учень п’ятого класу дивився матч 1/16 Кубку Кубків. У ньому київське “Динамо” приймало голландський “Утрехт”. Українці перемогли 4:1 і пройшли до наступного раунду тріумфально для себе розіграшу євротурніру. Він завершився перемогою “Динамо” над мадридським “Атлетико” у фіналі 3:0 і здобуттям кубку.

  • 2 жовтня 1985, 19:00, 1/16 Кубку Кубків. Київ. Стадіон “Республіканський”, 100 062 глядачів
  • "Динамо" (Київ) - "Утрехт" (Утрехт, Голландія) 4:1 (2:1, 2:0).
  • Голи: 0:1 де Крюйк (8), 1:1 Блохін (10), 2:1 Яремчук (20), 3:1 Заваров (53), 4:1 Євтушенко (60).
  • "Динамо": Михайлов, Бессонов, Яремчук, Кузнєцов, Демьяненко, Рац, Яковенко (Балтача, 82), Баль, Заваров, Євтушенко, Блохін (Бєланов, 71). Тренер: В. В. Лобановський

Той матч дуже вразив звичайного хмельницького хлопчака, який просто любив поганяти м’яча з друзями. Після побаченої по телевізору гри він купив газету “Футбол-Хокей”. Саме вона і стала першим і чи не головним елементом у вражаючій футбольній колекції.

Відео дня
Початком історії зародження майбутнього музею став матч "Динамо" - "Утрехт" - 4:1

Далі хлопець зрозумів, що футбол для нього більше, ніж просто гра. Ні, він не покинув її. Хлопець продовжував відточити свої воротарську майстерність на стадіоні 21-ої школи і згодом подався вчитися до львівського футбольного інтернату. Далі були роки навчання у Тернополі. Тут він здобув освіту бухгалтера. Паралельно грав за інститутську команду і в чемпіонаті області. У Хмельницькому виступав за “Ротор”, “Інтер-СБУ”, “Хлібник”...

Усі ці роки хлопець потроху збирав всіляку футбольну атрибутику. З часом її стало надто багато і місця вдома не вистачало. Тому Олександр Свідерський вирішив, що пора зробити наступний крок у розвитку хобі всього його життя. Він запропонував “колегам по цеху” об’єднатися в Клуб колекціонерів футбольної атрибутики (ККФА). Однодумці знайшлися. Офіційним днем початку історії ККФА вважається 17 березня 2011 року.

Членами клубу колекціонерів є 30 осіб

На сьогодні нараховується 30 членів клубу колекціонерів. Також у ККФА є багато друзів, які всіляко сприяють розширенню колекції. Футболки, шарфи, бутси, вимпели, книги, медалі і багато чого іншого зберігається у невеличкому спеціально орендованому приміщенні.

Кількість експонатів постійно зростає. Відомі футболісти, гравці місцевих команд, арбітри або прості вболівальники постійно щось дарують ККФА. Стіни, стеля і навіть підлога встелені футбольною атрибутикою. Чи не найбільше тут шарфів. За приблизними підрахунками їх тут близько 1500. Чимало є й ігрових футболок. Кожній відведена спеціальна зона музею.

Усі футболки в колекції - ігрові. У них свого часу на поле виходили різні відомі й не дуже футболісти

В одномі місці висять оригінальні ігрові футболки профейсійних футболістів. Ярмоленко, Воловик, Чигринський, Каверін, Шершун… Імена багатьох відомих футболістів можна знайти на футболках. Є в музеї і бутси, в яких свого часу грали Андрій Шевченко, Андрій Баль, Максим Коваль та інші.

 

Окреме місце в центрі музею відвели для футболок хмельницьких команд. Їх є багато. Через брак місця футболки вистелені на стільцях у 5 шарів. Практично на всіх є підписи гравців команд. Олександр Свідерський розповідає, що це далеко не всі футболки. Чимало таких лежать у нього вдома і чекають коли ж музей переїде у більш просторе приміщення.

Поки відвідати музей, який можна назвати “футбольним раєм для чоловіків” може не кожен. Окрім членів клубу, сюди час від часу на екскурсії приходять постійні друзі клубу або ж ті, хто дарує якийсь новий експонат. Як пояснює засновник ККФА, вони мріють з часом переїхати і зробити так, щоб музей був постійно діючим і відкритим для всіх бажаючих.

Одним із варіантів розміщення унікальної футбольної колекції може стати приміщення, яке зараз реставрують на Свободи. До кінця 2022 року там мають за 26 мільйонів гривень відкрити музей культури та історії Хмельницького. Але для цього, окрім бажання ККФА, потрібні зустрічні дії від міської влади. Час на це ще є.

Футзальна команда "ККФА-GERCHIK & CO" після матчу чемпіонату міста проти "Адвоката" - 4:3. Фото АМФФХО

Окремо і дуже коротко розповімо про ще одну частину життя ККФА. Він створив футзальну команду, яка виступає в чемпіонаті міста. Кожні вихідні колекціонери приходять і вболівають за гравців свого клубу. Граючим його тренером є відомий хмельницьким вболівальникам Микола Федорко.

Бутса екс-голкіпера київського "Динамо" Максима Коваля
Цю бутсу колись Андрій Шевченко подарував вже покійному Андрію Балю
Герб ККФА містить трьохлистник. Цей елемент було обрано через те, що в день заснування клубу святкується День святого Патріка
Фоторепортаж з презентації ККФА 15 червня 2012 року
Окремий куточок відведено для футзального клубу "Сокіл"
Є в колекції й іменна футболка місцевої аматорської команди "Носорог" з прізвищем Олександра Свідерського
В музеї є близько 1500 футбольних шарфів
Ігрова форма засновника ККФА
Подарунок для ККФА на честь третьої річниці від заснування
Кожна футболка має свою окрему історію. Чимало з них розписані
Чоловік подарував ККФА альбом, в якому збирав вирізки з газет про київське "Динамо" із 1965-ого по 1980-ий

Є в музеї і такий експонат - дерев'яна бутса
Кращим гравцям футзальної команди ККФА дають індивідуальні нагороди
Місця в музеї досить мало. Всі експонати вже не поміщаються

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Галкін Олександр

    Браво, Сашко! Ти фанат своєї справи! Поважаю таких!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
17:10 Відомий волонтер «дядя Гриша» у Хмельницькому: збирає кошти на ЗСУ play_circle_filled 16:36 Судитимуть угрупування, яке розповсюджувало наркотики серед хмельничан 15:44 Син зник безвісти, а батько загинув: трагедія родини Троцюків із Хмельниччини 14:48 Сімох військових з Хмельниччини нагородили посмертно (ФОТО) Від читача 18:28 47 574 функціональних досліджень провели у КНП "ХОССЦ" протягом 2024 року – це на 50% більше, ніж у попередньому 13:51 Від гранат до наркотиків: поліцейські знайшли заборонене в автівках хмельничан 13:05 «ВЛК за 5 хвилин». Мешканця Хмельниччини засудили за ухилення від мобілізації 12:35 Кубок Хмельницького з футзалу: Фінал чотирьох відбудеться 25-26 січня 12:10 У якому стані немовля, яке знайшли на смітнику в Хмельницькому 12:02 Економте час і нерви: замовляйте їжу та продукти з доставкою у Хмельницькому 11:31 Тіло чоловіка знайшли на пожежі в Хмельницькому районі 11:10 Зіткнення BMW і Opel на Хмельниччині: пасажир в травматології 10:33 Військовим-мінометникам з Хмельниччини потрібен автомобіль та станції: як підтримати 09:33 Чому потрібно будувати нові блоки на ХАЕС: пояснення міністра енергетики 08:42 Нічні вибухи на Хмельниччині: збивали «шахед» 08:30 Курс валют у Хмельницькому на 20 січня 18:18 Нічні заморозки і денний «плюс»: прогноз погоди у Хмельницькому на тиждень
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up