Комунальники у цьому році ремонту не обіцяють. Замовили лише проект на 20 тисяч гривень.
- На набережній поставили табличку «Обережно! Проводяться ремонтні роботи», але ніякого ремонту тут не робили вже 30 років, - каже член клубу «Бадьорість» Маргарита Вітінська. – Тут на кожному кроці небезпечна зона. Таку табличку потрібно ставити через кожні п’ять метрів. Це «SOS!».
Небезпечні прогулянки
У порівнянні з Вінницею, де біля нового фонтану облаштували шикарну набережну, і сотні людей щодня відпочивають біля річки, у Хмельницькому прогулятися вздовж Південного Бугу просто небезпечно. Набережна вже багато років знаходиться у жахливому стані.
Вздовж тротуару колись була огорожа, як біля центрального входу у парк, але її зняли.
- Протягом останніх років ми допомагали вибратися з води багатьом дітям та дорослим. Диво, що ніхто не загинув, - каже керівник і тренер клубу «Бадьорість» Галина Антонова.
Біля спортивної школи №3 «Спартак» набережна найвужча. Освітлення тут немає.
- Його включають на день-два, а потім знову немає. Тому, коли ввечері йдеш по набережній, не видно межі між тротуаром і водою, - каже Галина Антонова. – Раніше у нашій школі діти займалися танцями. Але за деякий час перестали, оскільки ввечері ліхтарі не світилися і було страшно повертатися додому.
По розбитому асфальту йти потрібно обережно, не підходячи до краю, бо він може просто обвалитися у воду. Його розбили машини, які колись тут їздили. Вони ж «допомогли» у розваленні берега.
- На моїй пам’яті три велосипедисти впали з набережної у воду через тріщини у асфальті, - каже директор дитячо-юнацької спортивної школи №3 «Спартак» Наталія Томусяк.
Зробили тільки східці
- Частину дерев, які утримували берег вздовж набережної, вирубали. Посадку біля школи, яка повинна була стати зоною відпочинку, продали. Її власник вивів на набережну трубу, з якої текла вода і розмивала її декілька місяців. Ми поскаржилися, трубу прибрали, але все продовжує «сипатися», - каже Галина Антонова.
Навпроти спортшколи є східці, де колись був причал. Його знесли, а східці зруйнувалися з часом. Спортсменам тепер немає де спускатися у воду.
- У минулому році відремонтували тільки східці зі сторони вулиці Кам’янецької, але далі – прірва, - каже Маргарита Вітінська. - Ми – патріоти Хмельницького, але весь патріотизм закінчується тут.
Причал, з якого люди з набережної заходять на катер, орендарі зробили за власний кошт. Так само, як і у місці, де сідають на катамарани.
- Дерев’яний пірс «моржі» будували декілька років тому за власний рахунок, - каже Наталія Томусяк. – Вони складалися по 50-80 гривень і купували дошки. Ніхто їм не допомагав ні копійкою. Ми навіть один місяць не брали з них членських внесків, аби вони зробили цей пірс.
Цьогоріч ремонту не буде
За поясненнями журналісти газети «ВСІМ» звернулися до міського управління житлово-комунального господарства.
- Для реконструкції набережної річки Південний Буг у Хмельницького обласного управління водних ресурсів замовили виготовлення проектно-кошторисної документації, вартість якої 20 тисяч гривень, - каже начальник управління Олександр Шаповал. - Ці кошти вже виділили з міського бюджету.
У проекті, який виготовлять у цьому році, крім укріплення підпірної стінки набережної, передбачено зовнішнє освітлення набережної та благоустрій пішохідної зони. Роботи будуть проводити у наступні роки.
- Для попередження нещасних випадків на набережній встановили знаки щодо заборони купання, - каже начальник. – Каміння, яке попадало у воду біля підпірної стінки набережної, приберуть під час її реконструкції.
Спортивна школа №3 «Спартак» отримує фінансування з обласного бюджету.
- Тому і причал біля школи та зовнішнє освітлення своєї території вони повинні зробити самі, - каже Олександр Шаповал. - Для «моржів» облаштували спуск у воду зі східцями.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.