У теплу пору року чимало батьків водять своїх дітлахів на атракціони, в тому числі й на батути. Для батьків це не лише спосіб подарувати діткам радість, а й отримати вільну хвилинку на відпочинок для себе. Та чи безпечно це у Хмельницькому?
- Коли ми приходимо гуляти в парк Шевченка, то мій синочок відразу тягне мене на батути. Він там грається і дуже щасливий. І це головне для мене, - розповідає «ВСІМ» хмельничанка Ірина. – Та й у його безпеці я впевнена. Перед тим, як привести сюди його вперше, я переконалася, що батут прив’язаний і виконані усі правила, з якими я спеціально ознайомилася попередньо.
Приватні підприємці, які їх встановлюють, мають дбати про якість, аби не наражати малюків на небезпеку. Надувні атракціони мають бути тільки в спеціальних місцях. Тих власників, які це правило порушують, попереджатимуть. Підтвердженням відповідності батутів усім нормам є відповідні документи.
В обласному центрі є 24 зареєстровані у міськраді підприємця, які отримали погодження на розміщення батутів на землях загального користування. З них 20 є постійно діючими. Майже 2 роки їх діяльність практично не контролювалася через мораторій на перевірки. Надувні атракціони не відносяться до категорії підвищеної небезпеки. Відповідно, дозвіл Держтехнагляду й Держпромнагляду не потрібно.
Виключення у Хмельницькій міській раді вирішили зробити лише після того, як в травні у Білорусі перекинувся надувний батут, внаслідок чого постраждало 9 дітей. Їх разом із безпечним, на перший погляд, атракціоном, вітром декілька хвилин кидало з місця на місце. А вже у липні провели так званий обхід батутів і в Хмельницькому.
- У Хмельницькому є три місця, де розміщенні батути без погодження із владою. Проблема в тому, що вони розташовані не на землях загального користування, а на приватній, - розповідає «ВСІМ» заступник начальника управління культури і туризму Хмельницької міської ради Світлана Шевченко.На запитання журналіста «ВСІМ» про те, як же можна вплинути на тих, хто діє неправомірно, в управлінні відповіли, що можна лише провести профілактичну бесіду, порекомендувавши оформити необхідні документи. Підприємці, як правило, погоджуються і запевняють, що усе це зроблять.
- Я розмовляла із міліцією. Вони мені сказали, що не можуть штрафувати за незаконні розміщення. Ми такого зробити тим більше не можемо, - зазначила «ВСІМ» Світлана Шевченко.
Все в порядку із безпекою на батутах, вважають у відділі охорони праці міської ради. Там запевняють, що постійно контролюють те, аби підприємці працювали відповідно діючих вимог.
- Востаннє перевірку ми проводили ще у 2013 році. Зараз, після розпорядження міськради, ми проводимо обхід місць, де розташовані дитячі атракціони. Вказуємо на помилки. Та їх дуже мало. А ті, що виявляємо, підприємці усувають досить швидко, - запевнив «ВСІМ» головний спеціаліст відділу охорони праці управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці міської ради Максим Піхур.
Обійшовши найбільш популярні дитячі атракціони в Хмельницькому, журналісти «ВСІМ» переконалися, що усі вимоги, особливо щодо безпеки, підприємцями виконуються. Принаймні, так усе виглядає ззовні. Усі атракціони були прив’язані, виконана ізоляція електричних кабелів, розміщені необхідні інструкції. Але самі надувні атракціони не повсюди були сховані від сонця. Так, наприклад, у парку Чекмана неподалік сцени знаходиться батут, який не схований під деревами чи навісом.
Отже, за безпекою дітей повинні слідкувати самі ж батьки. Слід пам’ятати, що не можна пускати на атракціон маленьких дітей без супроводу матері чи батька. Крім того, в ідеалі на батуті має стрибати тільки одна дитина за раз. Адже більшість травм дітки завдають одне одному, випадково зачепивши рукою чи ногою. Перш ніж посадити дитину на батут, слід переконатися, що він установлений законно і сертифікований.
Документи, які повинні бути у власника:
1. Копія дозволу на встановлення атракціону.
2. Копія дозволу на ведення підприємницької діяльності.
3. Копія сертифіката якості на атракціон.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
от нічого і не роблять
і алібі є
НАМ ЗАБОРОНЕНО
та ви про безпеку дітей подумайте а не штани протирайте. І як це характерно рухати дупою тільки після того як шось станеться.ІДЬОМ В ЄВРОПУ