У місті можуть з’явитися п’ять нових меморіальних дощок.
На освітніх закладах прикріплять пам’ятні знаки загиблим в АТО, а Роману Шухевичу на стіні кінотеатру в центрі.
Чому саме цим людям і в цих місцях, дізнавалися журналісти vsim.ua.
27 лютого на сайті Хмельницької міськради з’явився проект рішення виконкому про встановлення п’яти меморіальних дощок. Планується, що вони з’являться на стінах двох навчальних закладів і кінотеатру Шевченка.
У міськраді функціонує комісія з розгляду питань встановлення пам’ятних знаків, меморіальних та інформаційних дощок в місті Хмельницькому. На її розгляд надійшло клопотання від департаменту освіти і науки міста з проханням дозволити встановити пам’ятні знаки чотирьом військовим на стінах навчальних закладів.
- До нас звернулися із даних закладів. Там захотіли встановити меморіальні дошки на честь загиблих в АТО військових. Троє з них навчалися у вищому професійному училищі №4, а один у школі №15. Так вони захотіли вшанувати своїх вихованців, - каже заступник директора департаменту освіти і науки Хмельницької міськради Світлана Губай.
Грабарчуку Миколі Олеговичу, Ліщуку Руслану Володимировичу, Миколайчуку Дмитру Васильовичу на фасаді будівлі вищого професійного училища №4 м. Хмельницького (вул. Інститутська, 10).
Мельнику Івану Олександровичу на фасаді будівлі спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №15 (вул. Проскурівського підпілля, 125/1).
Микола Грабарчук родом із села Печеськи Красилівського району. Служив у 14-ій окремій механізованій бригаді. Загинув внаслідок мінометного обстрілу села Лобачеве на Луганщині 17 березня 2017-ого, коли йому було 20 років.
Руслан Ліщук із Хмельницького. Служив у 128-ій окремій гірсько-піхотній бригаді. Смертельного поранення зазнав біля Щастя на Луганщині 28 жовтня 2014-ого, коли йому було 36 років.
Дмитро Миколайчук родом із села Ломачинці Віньковецького району. Служив у Херсонській військовій частині Південного ОТО НГУ. Смертельне поранення отримав 24 січня 2015-ого під час обстрілу з “Граду” Виноградового, що неподалік Маріуполя, коли йому був 21 рік.
Іван Мельник родом із Хмельницького. Служив у 383-му окремому полку дистанційно-керованих літальних апаратів. Загинув від кулі снайпера біля селища Новоградське на Донеччині 25 квітня 2017-ого, коли йому було 22 роки.
Окрім дощок на честь загиблих в АТО, у Хмельницькому може з’явитися ще одна - Роману Шухевичу. Планують її прикріпити на стіну кінотеатру Шевченка, що на Проскурівській. Автором такої ідеї стала керівник музею історії міста Галина Барабаш.
- Це моя ідея була. Треба ж якось пошановувати діячів національно-визвольних змагань. Тим більше він був у нашому місті, - прокоментувала vsim.ua Галина Барабаш.
Роман Шухевич справді був у Хмельницькому. Про це говорить історик і провідний науковий співробітник обласного краєзнавчого музею, історик Сергій Єсюнін.
- По документах батальйон “Нахтігаль”, яким командував Роман Шухевич, в дійсності в липні 1941-ого увійшов в Проскурів. Вони тут перебували три дні. Після цього пішли під Вінницю, - каже Сергій Єсюнін.
Читайте також: “Свобода” просуває підняття червоно-чорних прапорів. Що думають хмельничани
Роман Шухевич (народився 30 червня 1907 року у Львові. Загинув 5 березня 1950 року в селі Білогорща, (сучасна територія Львова) - український політичний і державний діяч, військовий. Член галицького крайового проводу Організації українських націоналістів. Командир з боку українців українського військового підрозділу «Нахтігаль» в складі іноземних легіонів Вермахту (1941–1942). Генерал-хорунжий, головнокомандувач Української повстанської армії, голова Секретаріату Української головної визвольної ради (1943–1950).
Проект рішення буде розглядатися на одному з найближчих засідань виконавчого комітету Хмельницької міськради. Чи підтримають його і чи з’являться у місті п’ять меморіальних дощок? Слідкуйте за оновленнями на vsim.ua.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
толік
Пасажир reply толік
Олекса Шумейко
Сіма reply Олекса Шумейко
Сіма
толік reply Сіма
Пасажир reply толік
Сіма