В обідню пору сьогодні, 20 червня, біля приміщення Держгеокадастру області зібралося два десятки чоловіків у військовій формі. З собою принесли порожні бочки, почали бити по них палками. Навпроти входу в управління поставили плакати із написом “Геть руки від хмельницької землі”.
Присутні представилися журналістам учасниками ГО “УБД АТО Поділля”. Розповіли, що їм відмовили у праві отримання земельної ділянки. За словами одного із засновників ГО Ореста Слободяна, військові хочуть отримати землю в селі Кадиївці Кам’янець-Подільського району.
- Є один фермер Валентин Волосецький, який мав в оренді 196 гектарів землі. У нього закінчився термін договору оренди, то він вирішив звернувся до нашої громадської організації з пропозицією розділити ці гектари між учасниками АТО, - повідомив Орест Слободян.
За словами активіста, вони зібрали пакет необхідних документів і звернулися до управління Держгеокадастру. Кілька разів ходили, але в реєстрації їм відмовляли.
- А вчора нам взагалі відмовили в реєстрації землі, бо вона вже виставлена на аукціон, - каже активіст.
Більше дізнатися про ситуацію із землею ми спробували в керівника Дергеокадастру в Хмельницькій області. Олександр Вжешневський знаходився у своєму кабінеті на другому поверсі й без вагань відповів на запитання журналістів. Каже, що на ділянки претендують також мешканці села Кадиївці. За його словами, у них вже є 186 заяв від них.
- Попередній орендар нічого не зробив для того, аби продовжити договір. І передати землі комусь іншому він не міг. Тому місцеві жителі захотіли отримати землю в своє користування й не хочуть, щоб вона була приватизована кимось іншим. Заяв на отримання ділянок від мешканців села у нас зареєтровано 186. За словами сільського голови, таких є майже 500. Люди хочуть, аби на ділянки оголосили торги. Тоді їх віддадуть в оренду і місцевий бюджет отримуватиме від цього кошти. Орендна ставка становитиме не менше 8% від вартості, - каже Олександр Вжешневський.
Протестувальники поставили плакати, розгорнули палатку і облаштовують місце для ночівлі. Кажуть, що готові стояти біля Держгеокадастру доти, поки їхнє питання не вирішиться. Також запевняють, що їхні люди охороняють землю на Кам'янеччині, аби там ніхто її не захопив.
Військові готові палити шини перед входом в Держгеокадастр.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.