У Кам’янці-Подільському створили екскурсійний маршрут "Щедрика" (ВІДЕО)

-
Із Києва на Хмельниччину виїхала Українська республіканська капела Олександра Кошиця.
-
Тож в Кам’янці створили екскурсійний маршрут, пов'язаний з історією світового новорічно-різдвяного хіта.
У Кам’янці-Подільському, на Хмельниччині, створили екскурсійний маршрут шляхами легендарного "Щедрика". Він пов'язаний з історією світового новорічно-різдвяного хіта. Адже в цьому місті навчався його автор — Микола Леонтович.
Тут "Щедрик" розучила хорова капела, яка звідси ж вирушила в європейське турне. Екскурсія театралізована, актори допомагають поринути в події столітньої давності. Про це розповіли в сюжеті ТСН.
Саме сюди, до Кам’янця-Подільского евакуювали Українську республіканську капелу Олександра Кошиці зі столиці. Адже тоді до Києва підступали більшовики. Та не всі хористи змогли виїхати, тож остаточно капелу сформували вже на Хмельниччині. В підготовці до світового турне капела саме в Кам’янці розучувала знаменитий трвір Миколи Леонтовича. Репетиції відбувалися в університеті.
— Олександр Кошиць мав виконати завдання Симона Петлюри. З культурно-дипломатичною місією він їхав показати світу, що Україна — не росія. Капела вивчила “Щедрика” саме в Кам’янці-Подільському, — каже ініціатор театралізованої екскурсії Анатолій Паладійчук.
Чоловік — великий пошановувач творчості Миколи Лисенка та його знаменитої щедрівки. Сама ж екскурсія чітко слідує маршруту. Тут і духовна семінарія, університет, будівля, де проходив набір до капели. До речі, у семінарії навіть показують свідоцтво Леотовича із оцінками. Відомо, що його залишали на навчання на 2-й рік саме неуспішність в навчанні.
— Навчався він (Леонтович - ред.) не дуже. Але по співам в нього було “5”, — розповідає екскурсовод.
На одній із локацій екскурсії актори розігрують сценку для глядачів. Будівлю обрали не випадково — саме тут обирали хористів до Української республіканської капели.
А на залізничному вокзалі дитяча капела співає “Щедрика”. Саме звідси хор на чолі з Олександром Кошицем 104 роки тому вирушив у Європу. Вони об’їхала з турне 17 країн.
— В той момент вони не знали яку славу принесуть Україні, — додає Анатолій Паладійчук.
Більше про екскурсійний маршрут дивіться у сюжеті ТСН:
Нагадаємо, хмельничанка Наталка Пономарів є одним із сценаристів фільму «Щедрик проти «русского міра». У фільмі розповідається детально про культурну місію хору капели Олександра Кошиці. Автори фільму простежили шлях хору із Києва до Америки і дійшли до висновку, наскільки події тих часів перегукуються з подіями 2022 року, коли Україна знову опинилася під загрозою знищення.
Тож за збігом сучасної історії, сюжет фільму порушує низку актуальних проблем сьогодення — протидії російській культурній експансії та пропаганді, питання культурної дипломатії України, місця українського культурного продукту у світі та його боротьби за себе.
Читайте також: На Різдво покажуть фільм, сценарій до якого створила хмельничанка
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.