У Кам’янці-Подільському створили екскурсійний маршрут "Щедрика" (ВІДЕО)

У Кам’янці-Подільському створили екскурсійний маршрут "Щедрика" (ВІДЕО)
Колаж vsim.ua
  • Із Києва на Хмельниччину виїхала Українська республіканська капела Олександра Кошиця. 

  • Тож в Кам’янці створили екскурсійний маршрут, пов'язаний з історією світового новорічно-різдвяного хіта. 

У Кам’янці-Подільському, на Хмельниччині, створили екскурсійний маршрут шляхами легендарного "Щедрика". Він пов'язаний з історією світового новорічно-різдвяного хіта. Адже в цьому місті навчався його автор — Микола Леонтович.

Тут "Щедрик" розучила хорова капела, яка звідси ж вирушила в європейське турне. Екскурсія театралізована, актори допомагають поринути в події столітньої давності. Про це розповіли в сюжеті ТСН

Саме сюди, до Кам’янця-Подільского евакуювали Українську республіканську капелу Олександра Кошиці зі столиці. Адже тоді до Києва підступали більшовики. Та не всі хористи змогли виїхати, тож остаточно капелу сформували вже на Хмельниччині. В підготовці до світового турне капела саме в Кам’янці розучувала знаменитий трвір Миколи Леонтовича. Репетиції відбувалися в університеті. 

— Олександр Кошиць мав виконати завдання Симона Петлюри. З культурно-дипломатичною місією він їхав показати світу, що Україна — не росія. Капела вивчила “Щедрика” саме в Кам’янці-Подільському, — каже ініціатор театралізованої екскурсії Анатолій Паладійчук. 

Чоловік — великий пошановувач творчості Миколи Лисенка та його знаменитої щедрівки. Сама ж екскурсія чітко слідує маршруту. Тут і духовна семінарія, університет, будівля, де проходив набір до капели. До речі, у семінарії навіть показують свідоцтво Леотовича із оцінками. Відомо, що його залишали на навчання на 2-й рік саме неуспішність в навчанні. 

— Навчався він (Леонтович - ред.) не дуже. Але по співам в нього було “5”, — розповідає екскурсовод. 

На одній із локацій екскурсії актори розігрують сценку для глядачів. Будівлю обрали не випадково — саме тут обирали хористів до Української республіканської капели. 

А на залізничному вокзалі дитяча капела співає “Щедрика”. Саме звідси хор на чолі з Олександром Кошицем 104 роки тому вирушив у Європу. Вони об’їхала з турне 17 країн. 

— В той момент вони не знали яку славу принесуть Україні, — додає Анатолій Паладійчук. 

Більше про екскурсійний маршрут дивіться у сюжеті ТСН:

 

Нагадаємо, хмельничанка Наталка Пономарів є одним із сценаристів фільму «Щедрик проти «русского міра». У фільмі розповідається детально про культурну місію хору капели Олександра Кошиці. Автори фільму простежили шлях хору із Києва до Америки і дійшли до висновку, наскільки події тих часів перегукуються з подіями 2022 року, коли Україна знову опинилася під загрозою знищення.

Тож за збігом сучасної історії, сюжет фільму порушує низку актуальних проблем сьогодення — протидії російській культурній експансії та пропаганді, питання культурної дипломатії України, місця українського культурного продукту у світі та його боротьби за себе.

Читайте також: На Різдво покажуть фільм, сценарій до якого створила хмельничанка

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up