У Шепетівці на пожежі загинув 60-річний чоловік (ВІДЕО)
-
Вчора в райцентрі трапилось 2 пожежі.
-
Зайнявся житловий будинок та квартира в багатоповерхівці.
У вівторок, 7 лютого, в Шепетівці сталося дві пожежі. Вогонь зайнявся в одній із квартир багатоповерхівки та в приватному будинку. На одній з пожеж знайшли тіло 60-річного власника, повідомляє Shepetivka.com.ua.
Спершу близько 2 години ночі рятувальникам повідомили, що горить житловий будинок по вулиці Судилківській. Вогнеборці гасили пожежу майже годину часу.
А після того знайшли в будинку бездиханне тіло 60-річного власника оселі. Кажуть, пожежа виникла через порушення правил монтажу нагрівальної печі та димаря.
Ввечері, близько 19 години, загорілась одна з квартир в багатоповерхівці на Проспекті Миру. З’ясувалось, що в квартирі п’яний чоловік заснув з цигаркою на дивані. Саме через це й трапилась пожежа.
Сусіди почули запах диму, розбудили власника та самостійно почали гасити полум'я. А також викликали рятувальників. Вогонь загасили. На щастя, обійшлося без постраждалих.
— Звертаємося до вас із прохання бути обережними та обачними з вогнем у побуті! Не паліть у ліжку, дбайте про пічку, навчайте дітей правил безпеки, стежте за справність електричної проводки та не перенавантажуйте її, будьте свідомі до своєї безпеки! У разі пожежі негайно телефонуйте за номером «101»! — закликають рятувальники.
Як вберегтися від пожеж
Рятувальники додають, що останнім часом почастішали випадки пожеж і вибухів у багатоповерхових та приватних будинках. Більшість з них спровокували відключення електрики.
Все більше сімей використовують генератори на балконах, газові балони в квартирах, запалені свічки. А разом з тим — порушують правила пожежної безпеки, використовують несертифіковану продукції для обігріву та приготування їжі.
Надзвичайники закликають всіх неухильно дотримуватися правил безпеки під час експлуатації пічного та електричного опалення та генераторів. А також обов’язково роз'яснювати дітям про небезпеку пустощів із вогнем. Розповідаємо як і чим правильно користуватися.
Свічки
-
Використовуйте невисокі, стійкі, металеві свічники.
-
Тримайте запалені свічки на безпечній відстані від горючих матеріалів.
-
Не паліть свічки до кінця — залишайте недогарок довжиною 2-3 см.
-
Не залишайте запалені свічки без нагляду.
Газовий туристичний пальник
-
Купуйте лише сертифіковану продукцію лише в ліцензованих точках продажу.
-
Неухильно дотримуйтеся інструкції виробника. Завжди перевіряйте цілісність балончика. Відсутність слідів витікання газу можна перевірити за допомогою мильного розчину.
-
Розрахований для використання на відкритому повітрі. Якщо пальник використовується у приміщенні, де живуть люди, там обов’язково має бути вентиляція.
-
Не допускайте потрапляння на балони сонячних променів та тримайте їх подалі від дії високих температур.
Пічне опалення
-
Не допускайте перегріву печей. Слідкуйте, щоб в стінах печей і димарів не було тріщин.
-
Протягом опалювального періоду слід очищати димоходи.
-
На підлозі з горючих матеріалів перед топковими дверцятами прибийте металевий лист розміром 50х70 см.
-
Не користуйтеся для розпалу печей легкозаймистими рідинами.
-
Не залишайте прилади, що топляться, без нагляду.
Генератори
-
Генератори та паливо повинні використовуватися тільки на відкритому повітрі не менше 6 метрів від вікон, дверей та гаражів
-
Тримайте генератор сухим, захищайте від дощу та затоплення. Дотик до мокрого генератора або пристроїв, підключених до нього, може призвести до ураження електричним струмом
-
Перед заправкою дайте генератору охолонути. Паливо, розлите на гарячі деталі двигуна, може спалахнути
-
Встановіть у приміщенні детектори чадного газу
-
Обов'язково придбайте вогнегасник і тримайте його поряд на видному та легкодоступному місці.
А ви дотримуєтесь правил пожежної безпеки?
Читайте також: У пожежі в Хмельницькому районі загинула 100-річна жінка
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.