Національний проект "Місто професій" добрався і до Хмельницького. Вже вчетверте у сквері Шевченка дітлахи змогли побачити себе у ролі поліцейського, рятувальника, стоматолога, перукаря, будівельника і навіть прикордонника. За словами організаторів, сьогодні, 20 травня, представили більше 80 різноманітних професій.
При вході у імпровізоване місто професій малеча отримує паспорт. З ним може відвідати чимало майстер-класів та ознайомитись з професіями. За кожне виконане завдання дитині виплатять умовну зарплату - 50 гривень. Після того малеча зможе обміняти зароблені "гроші" на солодощі.
Найбільше техніки звезли у парк рятувальники. Тут і пожежний автомобіль, який везе працівників на пожежу, і 60-метрова пожежна драбина.
- Ось це пожежний рукав, а це гідравлічні ножиці, працюють і на стискання, і на різання. Ось бензоріз, то як велика "болгарка". Це дихальний апарат, запасу повітря вистачає на 35 хвилин, - розповідає начальник караулу 37 ДПРЧ 1 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області Артем Миколюк.
Повне обмундирування пожежника могли приміряти і дітлахи
Діти приміряли форму рятувальника разом з батьками
Дівчатка опанували професію пожежникаНеподалік від рятувальників виставили свій інвентар і працівники хіміко-радіологічної лабораторії. Дітям показують аналізатор ртуті, аналізатор забрудненості повітря, який визначає вміст аміаку, хлору, горючих сумішей.
- А ось це у нас радіометр, він визначає радіаційний фон у місті. Допустима норма - 0,30 мікрозівертів на годину. Зараз подивимось скільки є у нас - 0,11, - пояснює хімік Микола Демчук.
Піротехніки показують старовинну зброюТертину містечка професій зайняли прикордонники. Вони показують усі спеціальності, які є у їхній академії. Тут і заняття кінологів, і самозахист, і охорона кордону.
- Ми демонструємо те, що притаманне освітньому процесу в нашій академії. Інформуємо про наші спеціальності, особливості навчального процесу, те, що має знати прикордонник. Дітям показується прикордонний контроль, несення прикордонної служби, особиста безпека, фізична підготовка, - заступник ректора з навчальної роботи Сергій Псьол.
Кінологи показували, як собака може допомагати у захисті кордону
Курсанти академії демонстрували фізичну підготовку
Діти охоче надягали кашкета і вправлялись у спорті
Багатьом дітлахам сподобалось знімати відбитки пальців
Прикордонники навчали користуватись металошукачем
Цікавого про роботу поліцейських розповідали і працівники Головного управління Нацполіції, і патрульні. Останні навіть приїхали на своїх автомобілях, в яких могли посидіти дітки. Показували малечі і поліцейську зброю.
- Намагаємось показати дітям, чим займається поліція, як вона виконує свої завдання. Від нас тут показують як працює вибухотехнічна служба, кінологи, спецпризначенці, відділ безпеки дорожнього руху і патрульна поліція. Дітям дають можливість приміряти амуніцію, потримати в руках вогнепальну зброю, посидіти за кермом у спецавтомобілях, - каже начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Нацполіції у Хмельницькій області Сергій Цимбалюк.
Як правильно рухатись на дорозі розказували у патрульній поліції
Потримати в руках зброю і знати, як стріляти розказували поліцейській
Ті, що виконували всі завдання поліції, могли посидіти у патрульній машині
Окрім цього, маленьких хмельничан вчили як бути будівельниками, механіками, перукарями, дизайнерами та навіть як лікувати людей.
Діток навчали і декоративно-прикладному мистецтву
Малечі показували як управляти роботами
Як вилікувати дідуся та бабусю розказували студенти-фармацевти
Діти могли уявити себе акторами та співаками
Як класти цеглу вчили будівельники
А хлопчикам сподобалось бути кухарем і робити їжачка з тіста
Перукарського мистецтва навчались дівчатка, їм заплітали коси
Правильно чистити зуби вміють студенти-стоматологи з Шепетівки
Змішувати різноманітні речовини навчали фармацевти
Діти, які полюбляють малювати, колективно розмальовували
Малеча створювала малюнки з яєчної шкаралупи
Дітям було цікаво, як працюють роботи
Хлопцям припала до душі професія слюсара
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.