На головній площі офіційно представили групи реагування патрульної поліції Хмельниччини. Вони вже працюють у кожному райвідділі області. Презентували поліцію як годиться – з пафосом та офіціозом. На презентацію приїхала і голова Нацполіції України Хатія Деканоїдзе.
На майдані сьогодні людно. Півроку тому у святковій обстановці тут представляли патрульну поліцію Хмельницького. Новенькі автівки, поліцейська форма і чиновники біля мікрофону...Сьогодні, 2 липня, офіційно презентували
групи швидкого реагування поліції Хмельниччини.
Два десятки екіпажів вирівнялись на майдані. Керівництво провело перший урочистий інструктаж груп реагування патрульної поліції з усієї області.
Правоохоронці працюватимуть у райвідділах поліції Хмельницької області і виїжджатимуть на виклики навіть у найбільш віддалені села.
Поліцейські трохи хвилюються. На вигляд - всі статні, десь до 35 років. Для них - це свято. З журналістами не всі спілкуються охоче. Знайомтеся.
Артур Фурман (30):
- Я сам хмельничанин. Працював у Хмельницькому райвідділі поліції на посаді дільничного інспектора. Пройшов переатестацію і тепер працюю у новоствореній групі реагування сектору районної поліції. Дуже сподіваюсь, що з цими змінами поліція працюватиме краще. Люди почнуть нам довіряти, - говорить майор Фурман.
Богдан Рудь (23):
- Працюю у Хмельницькому райвідділі поліції. До цього часу був дільничним інспектором поліції на території Хмельницького району. Мені моя робота подобається. Думаю, що відкриттям груп реагування, ситуація зміниться в кращу сторону. Буде розкриття злочинів, оперативне реагування, спілкування з громадянами, ввічливе і тактовне. Громадяни повернуться до нас обличчям після цього, - каже Богдан Рудь.
Андрій Андрощук (20):
- Я завжди мріяв працювати у поліції. Робота подобається. У родині я єдиний правоохоронець. Близькі відносяться до моєї служби лояльно, адже я сам вибрав цю професію, - каже інспектор.
До слова, форму та автомобілі профінансувала Національна поліція. Натомість планшети у службових автівках райвідділи купували самостійно.

- Ціна питання – більше 8 мільйонів гривень. Програмне забезпечення, форма – проплатила Нацполіція. Планшети придбали за рахунок благодійної допомоги територіальних громад. Завдяки тісній взаємодії з громадою і підприємцями ми дійсно придбали 44 планшети для того, щоб швидше активізувати роботу по стабілізації оперативної обстановки, - повідомив начальник обласного управління Національної поліції Микола Семенишин.
До поліцейських звернулась голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе. Запевнила, що головною відмінність нових груп має бути комунікація з населенням. Аби поліцейські, дільничні, слідчі були доступні для кожного. Не лише у містах, а по районах і в селах.
- Дорогі поліцейські, неважливо, що про вас будуть думати начальники. Найголовніше для вас те, що думають про вас люди. Це показник роботи, - сказала Деканоїдзе.
Нагадаємо, Хмельницька область стала четвертою в Україні, де запрацювали групи швидкого реагування поліції.
div>
Вже сьогодні першу в області поліцейську станцію відкрили на станції Дунаївці.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.