«В реанімації помер хлопчик»: у Хмельницькому поширюють інформацію про отруєння дітей

«В реанімації помер хлопчик»: у Хмельницькому поширюють інформацію про отруєння дітей
  • У батьківських групах поширюють інформацію про отруєння дітей газованою водою.

  • Раніше схожу інформацію розсилали у Viber-спільнотах кількох областей України.

  • Вперше фейк про «смертельні» напої з’явився у Росії.

«Вчера в реанимации в инфекционке умер мальчик. На выходных он выпил тархун (в стекле)», — так починається повідомлення, яке поширюється в різноманітних Viber-спільнотах Хмельницького. Батьки вихованців одного із садочків міста надіслали його в редакцію vsim.ua. Далі ми пояснимо, чому дана інформація є неправдивою.

Повідомлення розсилають з різних облікових записів. У них ідеться про те, що вчора у реанімації помер хлопчик, який на вихідних пив солодку газовану воду «Тархун» у скляній тарі. Також пишуть про дівчинку, яка лежить у лікарні. Вона нібито пила ситро у скляній тарі. Крім того зазначається, що у медичному закладі лікуються й інші діти, які пили енергетичні напої.

Окрім інформації про випадки отруєння, у повідомленні також є «чорний список продуктів для дітей». У ньому вказані солодкі газовані напої та солодощі. Також йдеться про одну з торгових марок йогуртів, яка нібито містить сильнодіючий канцероген. Зазначається, що продукт викликав різке зростання дитячої смерності у Росії. Наприкінці закликають поширити інформацію.

Відео дня

У повідомленні не вказано жодної інформації щодо часу, коли відбуваються описані події. Немає й даних про лікарню, у якій нібито лікуються діти. Також не вказано ім’я педіатра та місце його роботи. За повідомленням неможливо встановити його автора.

Про схожі повідомлення писали на Facebook-сторінці «По той бік новин» ще у лютому цього року. Як зазначається, вперше інформацію про отруєння дітей в Україні почали розсилати в Одеській області. Після цього такі повідомлення з’явилися у Харківській області, а згодом — у Київській, Житомирській та Черкаській. А вперше такі повідомлення в дещо іншому вигляді з’явилися у Росії.

Повідомлення про «смертельний Тархун» є фейковим. Його уже спростовували ЗМІ та Держпродспоживслужба. Останні у своєму поясненні кажуть, що таку інформацію поширюють задля створення штучної паніки.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
18:01 Пануватиме антициклон: якою буде погода на Хмельниччині на Великдень 17:03 Ветеран Майдану, АТО та розвідник ГУР: на Хмельниччині поховали прах В’ячеслава Кучерука photo_camera 16:04 У Хмельницькому замість деяких тролейбусів кілька місяців курсуватимуть автобуси 15:02 У Хмельницькому матері залишили дітей у зачиненому авто — врятували патрульні Від читача 14:34 Поліція та СБУ повідомили про підозру заступнику голови КМДА в організації схеми переправлення призовників через держкордон України 14:11 Працівницю Хмельницької АЕС Президент нагородив Орденом княгині Ольги 13:06 Що має бути у кошику та як правильно провести Великдень: пояснення священника 12:05 На Хмельниччині водія «схопило» серце за кермом — авто влетіло в стовп 11:30 Привітання з Великоднем лідерки "Батьківщини" Юлії Тимошенко (пресслужба ВО Батьківщина) 11:04 У Хмельницькому створять центр ментального здоров’я для військових і їхніх родин 10:05 Безпека на Великдень: СБУ закликає подолян утриматися від масових заходів 09:03 У Хмельницькому на два тижні відключатимуть гарячу воду (АДРЕСИ) 21:01 Великодня субота: якою буде погода 19 квітня на Хмельниччині 20:02 У Хмельницькому та області рибпатруль спіймав браконьєрів 19:06 До Великодня на Хмельниччину курсуватиме додатковий потяг зі столиці
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up