В Україні хочуть створити реєстр «ухилянтів»: що це, хто в нього потрапить і як це працюватиме

В Україні хочуть створити реєстр «ухилянтів»: що це, хто в нього потрапить і як це працюватиме
Фото - ілюстративне, з відкритих джерел
 • Нардепи планують оприлюднювати особисті дані чоловіків, які ухиляються від мобілізації.

Над створенням реєстру «ухилянтів» від мобілізації працюють в Україні. Законопроєкт – задум нардепа, члена комітету Верховної Ради з питань національної оборони, безпеки та розвідки, представника президента в парламенті Федора Веніславського.  Документ  ще не зареєстрований, а тільки написаний. Тривають консультації.

У чому суть реєстру для «ухилянтів»

Законопроєкт передбачає внесення змін до закону про реєстр військовозобов'язаних, де окремо планують утворити підреєстр або субрєєстр. Щодо цього наразі ще ведуться дискусії.

«Цей реєстр стосуватиметься осіб, які були належним чином поінформовані про те, що їм слід прибути до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, але цього не зробили», - пояснює «РБК-Україна» Веніславський.

Як це працюватиме

Якщо військовозобовʼязаний був належним чином двічі поінформований про необхідність зʼявитися до ТЦК, але не прийшов, то терцентр матиме право оприлюднити його особисті дані — імʼя, прізвище, якісь ідентифікаційні ознаки в окремому переліку, зазначає нардеп «Фокусу».

«Тобто фактично ця особа не виконала свій конституційний обов'язок, тож про цю людину мають знати в суспільстві», - вважає Веніславський.

Після того, як чоловік все ж таки виконає своє зобов'язання, інформація з реєстру буде вилучена.

Як же захист персональних даних

Порушує законопроєкт закон про захист персональних даних чи ні? Це питання наразі єдине, що не дає його зареєструвати. Тривають суперечки.

Веніславський акцентує, що відкритість даних про «ухилянтів» й полягає в тому, щоб всі могли бачити, що, наприклад, хтось із їхніх знайомих, друзів, рідних ухиляється від призову за мобілізацією, тобто від виконання свого конституційного обов'язку. Оприлюднення особистих даних «ухилянта», серед іншого, може виконувати й функцію певного суспільного тиску на нього.

Нардеп підкреслює: щойно отримає від всіх експетрів, а також органів влади підтвердження, що його законопроєкт про «ухилянтів» не порушуватиме безпеку персональних даних, то зможе його зареєструвати. Для цього, ймовірно, знадобиться місяць-півтора.

А як ви ставитеся до такої ініцаітиви?

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (76)
 • Читач67

  Цей список має очолити президент
 • IGOR

  И сколько миллионов людей будет в этом реестре? На войне 2-3% от населения.
 • Maks Porvin

  Допоможіть зібрати кошти, залишилося дуже мало часу
 • Елена Савицкая

  Дочекалися !
  Терпер українці будуть знати : скільки дітей в кожного депутата !

keyboard_arrow_up