В Україні повернули "пакунок малюка"

В Україні повернули "пакунок малюка"
112 Україна
  • Верховна Рада вирішила повернути одноразову натуральну допомогу породіллям, так званий "пакунок малюка".  
  • Батькам упродовж 30-денного терміну з моменту народження дитини надаватимуть набір товарів першої необхідності безкоштовно.

30 вересня Верховна Рада ухвалила закон про надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка". Про це свідчить опублікований на сайті Верховної ради закон "Про внесення змін до закону України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми" щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "Пакунок малюка" (№3006а). За нього проголосували 264 народних депутати. 

"Пакунок малюка" – державна одноразова натуральна допомога, що надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину, за рахунок коштів державного бюджету.

Відповідно до закону, вартість "пакунку малюка" становить не менш як 3 розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на дату її видачі, та не зараховується до розміру допомоги при народженні дитини, пише УНІАН.

Отримати "пакунок малюка", в разі відсутності батьків, можуть усиновлювачі, патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни дитини.

Також "пакунок" можуть отримувати породіллі, які народили дитину поза межами медичного закладу.

У законі також зазначено, що з 1 липня 2021 року буде надано можливість отримувачам допомоги за їх бажанням отримувати виплату грошової компенсації замість натуральної форми такої допомоги. Опрацювати відповідний порядок доручено Кабінету міністрів.

Нагадаємо, з 2018 року кожна родина при народженні дитини отримувала спеціальний дитячий набір "бейбі-бокс". Проте у липні цього року "пакунок малюка" скасували, а замість нього запровадили грошову компенсацію у розмірі 5 тисяч гривень. 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (1)
  • Аскольд

    Ну все. Кінець епохи бідності вже точно настав.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up