В Україні запустили реєстр для домашніх тварин: для чого він потрібен

В Україні запустили реєстр для домашніх тварин: для чого він потрібен
  • Наразі стартував перший етап проєкту. 

  • Спочатку авторизуються ветлікарні, згодом – реєструватимуть тварин. 

  • В «Дії» планують запровадити ветпаспорти домашніх улюбленців.

В Україні стартував перший етап запуску Єдиного державного реєстру домашніх тварин – vet.pet.gov.ua. У ньому зберігатиметься інформація про кличку тварини, історія хвороб, щеплення та дані самих власників. Наразі відбувається реєстрація державних та приватних ветлікарів, а вже на початку 2025-го – стартує реєстрація самих тварин. Розповідаємо детальніше. 

Що буде в реєстрі 

У Єдиному державному реєстрі зберігатимуть дані про котів, собак і тхорів, а саме: їхня кличка, опис тварини, інформація про вакцинацію, стерилізацію й інші важливі показники здоров’я тварини. Також будуть внесені й дані про власників домашніх улюбленців. Останнє необхідне для того, щоб віддати господарям тварину, якщо вона загубиться або ж притягнути до відповідальності у випадку жорстокого поводження, у тому числі якщо власники просто викинуть тварину на вулицю. 

В Міністерстві аграрної політики та продовольства України зазначили: реєстр має декілька цілей, а саме:

Відео дня
  • допомогти ефективніше запобігати поширенню небезпечних хвороб;
  • гармонізувати українське законодавство щодо поводження з тваринами з європейським;
  • формувати культуру відповідальних власників, які належно піклуються про своїх улюбленців.

Також через реєстр Мінагрополітики та Держпродспоживслужба збиратимуть та аналізуватимуть актуальні дані про чисельність домашніх тварин, стан їхнього здоров’я та вакцинації.

– Єдиний державний реєстр домашніх тварин – це підвищення безпеки та формування відповідального ставлення до утримання тварин в Україні. Держава вперше за історію незалежності отримає реальні дані про кількість домашніх тварин і зможе контролювати їх вакцинальний статус. Така інформація вкрай актуальна для ефективного зниження ризику поширення небезпечних інфекцій, таких як сказ, – зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Денис Башлик 

Як все відбуватиметься 

Реєстр діятиме на платформі Дія.Engine. Наразі стартував перший етап запуску проєкту. Це – реєстрація ветеринарних лікарів: як державних, так і приватних. 

Спочатку авторизуються ветлікарні або лікар-ФОП. Це займе орієнтовно 30 хвилин. Після заявку розгляне Держпродспоживслужба України. На це може піти до 10 робочих днів. Тоді ветеринари вони отримують підтвердження і стануть Агентами із реєстрації тварин. Вони вноситимуть у реєстр інформацію про власника, про саму тварину (кличку, породу (за наявності) і масть, особливі прикмети, дату народження, її фото); дані про наявні ідентифікатори тварини; дані ветеринарно-санітарного паспорта на тварину; дані про біостерилізацію (за наявності), щеплення проти сказу та інших захворювань, а також іншу інформацію. 

Для власників тварин реєстрація стартує на початку 2025-го. Для цього людина має обрати авторизовану клініку на Мапі ветклінік із сайту, записатись на авторизацію, прийти до ветеринарного лікаря разом з улюбленцем. Із собою потрібно взяти свій паспорт та ідентифікаційний код (можна використати «Дію»), за наявності – паперовий ветеринарний паспорт державного зразка. Перед візитом до ветеринарного лікаря рекомендуємо сфотографувати улюбленця (розмір фотографії – 4*3 вертикального формату, друкувати фото не потрібно.

зразки фотографій тварин 

Кожен власник може зареєструвати необмежену кількість тварин. Все це – безкоштовно та добровільно. Після того, як реєстр запрацює повноцінно, в Мінцифри планую запровадити ветеринарний паспорт у «Дії». 

Думка власників тварин 

Хмельничанка Марія є власницею кота на кличку Бант. Тварина живе у неї вже 3,5 роки. Дівчина до цієї ініціативи ставиться схвально. Каже: це полегшить процес подорожей Україною разом зі своїм домашнім улюбленцем. 

– На мою думку, це цікава і важлива ініціатива, адже тоді буде зібрана уся інформація про мого домашнього улюбленця і ще й електронно, що допоможе подорожувати із моїм котиком без проблем. Також можна буде показати, що мій кіт вакцинований і не несе загрози. Я вважаю, що варто зробити таку реєстрацію обовʼязковою для усіх власників тварин, адже зараз, на жаль, багато тваринок викидають просто на вулицю або ж не доглядають за ними правильно, можливо ця ініціатива змінить ситуацію на краще, – зазначила Марія. 

Хмельничанка Олександра теж планує реєструвати свою собаку Асю в цій базі. Каже – це не лише зручно для неї, як власниці тварини, але й допоможе виховувати відповідальність за своїх улюбленців в інших господарів. 

– Це буде дисциплінувати власників до того, щоб вони нормально доглядали за своїми тваринами: вакцинували щорічно, чипувати, стерилізували. Це нормальна практика і так має бути. Це буде виробляти в людини відповідальне ставлення до своєї тварини, – розповіла Олександра. 

Читайте також: 

Кладовище для домашніх тварин: які перспективи його створення у Хмельницькому

Хмельницькі притулки для тварин переповнені, собакам і котам бракує їжі: що буде далі

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (8)
  • Альберт

    Клас у нас настільки демократична країна, що поводження с тваринами буде як в європейських країн! Круто , європейські норми це устрій демократичних країн...

    Tereshenko reply Альберт

    Ще якби відношення до людей було як в європейських країнах (наприклад, розмір пенсії і зарплатні) то взагалі було б добре. Бо не у всіх є гроші звернутися до лікаря, вже мови нема про ветеринара. Колись поніс на Раково місячне цуценя - вздуло животика, з мене взяли за один прийом сумму яка дорівнювала 50 долларів, а таких прийомів треба було декілька. А в мене зарплата 50 долларів на місяць. Я віддав, жили за рахунок пенсії мами, доліковували самі.
  • ⚔Фея с топором⚔

    В мене декоративні пальмові таргани🪳, ахатини🐌 і кішка🐈, якщо що😁
  • aоs

    СН працює 😂😂😂
  • Ольга

    А потім податок на тварин?!

keyboard_arrow_up