“Відвідувачі зможуть постріляти”: якою буде криївка у Хмельницькому і коли запланували відкриття
- У Хмельницькому розпочали облаштування повстанської криївки.
- Журналістка vsim.ua дізналася, що там буде і коли планується відкриття.
Новина про облаштування в Хмельницькому повстанської криївки зацікавила багатьох читачів vsim.ua. Містяни писали в коментарях, що це доволі гарна ідея. На якому етапі підготовка закладу до відкриття? Що вже встигли зробити і хто зможе відвідати криївку? Відповіді на всі ці запитання дізнавайтеся в цьому матеріалі.
Перш ніж розповісти про новий заклад у Хмельницькому, нагадаємо, що собою представляє криївка. Це військово-оборонна й господарська споруда Української повстанської армії, яка знаходиться під землею. У Хмельницькому криївка буде розташована в приміщенні тиру Спортивно-культурного центру «Плоскирів». Раніше хмельничан вже просили приносити туди речі «радянської» епохи: скрині, шафи, текстильні вироби й посуд. Все це потрібно для облаштування криївки.
“Відвідувачі зможуть постріляти”
Так, хмельничанин Максим приніс до криївки старовинний баняк, в якому можна було готувати їжу. А також німецький акордеон, орієнтовної дати випуску 1930-1940 років.
Організатор культурно-дозвіллєвої діяльності СКЦ “Плоскирів” Ольга Шевцова розповіла, що містяни надали не дуже багато речей. Проте всього, що є, вистачить для створення колоритної атмосфери. Все облаштують в приміщенні тиру, який буде діючим. Тож хмельничани зможуть постріляти й зануритися в історію.
- Криївка буде розташована в одній кімнаті, що в приміщенні тиру. Відвідувачі зможуть і постріляти, і завітати в наш невеличкий інтерактивний музей. У такий спосіб ми вирішили поєднати сучасне з історією. Із речей у нас вже є старовинна ікона. Адже в криївках обов’язково були ікони. Воїни УПА були дуже релігійними. Також у нас є речі побуту. Це старий посуд - глечики, банячки, казанки. Є старий, але працюючий акордеон і друкарська машинка. Ми плануємо, що відвідувачі зможуть на них друкувати повстанські листівки. Речей у нас вже є достатньо, аби відтворити ту атмосферу, побут й допомогти відчути хмельничанам, чим жили наші пращури, - розповідає Ольга Шевцова.
Роботи планують завершити до кінця літа
Наразі у криївці тривають внутрішні роботи. Нещодавно закінчили оздоблювати стіни деревом. Тепер же взялися за стелю, а згодом справа дійде до підлоги. Її панують зробити глинобитною. Ольга Шевцова каже, що вже після цього заклад оснащуватимуть меблями й виставлятимуть всі експонати.
- Облаштування криївки відбувається коштом Спортивно-культурного центру «Плоскирів». Тобто ми самостійно, своїми силами, намагаємося все робити. Щоб все обійшлося дешевше, роботи виконують наші співробітники. Тобто ми не наймаємо людей. Також зараз на одній зі стін тиру створюємо мурал, на якому буде зображений український воїн, - розповідає Ольга Шевцова.
Попередньо роботи в закладі планують завершити до кінця літа. Однак остаточної дати відкриття поки не називають. Оскільки ситуація в країні є не стабільною. Вхід до криївки буде платним. Кажуть: “Ціна буде незахмарна”.
Відвідувати криївку зможуть люди будь-якого віку. Дітям розповідатимуть історію у форматі інтерактивів. Для того, щоб було цікаво і дорослим, хочуть запровадити цікаві квести.
Читайте також: Хмельницький священик упц розповів чому закрив храм перед труною Героя
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Alex Pavlovich
Читач63
Нелли Андзёшина
Ульяна Білашевська