Вода буде непитною. У вівторок в Хмельницькому хлоруватимуть мережу

Вода буде непитною. У вівторок в Хмельницькому хлоруватимуть мережу
  • Воду не можна буде споживати майже весь день.

  • А після промивки треба буде відкрити крани, аби злити зайве. 

  • Тож краще заздалегідь зробити запаси. 

У вівторок, 12 вересня, в обласному центрі промиватимуть водопровідну мережу. Вода з крану буде непридатною для вживання. Про це повідомили в Хмельницькводоканалі. 

Промивка та знезараження буде проходити з 08.30 до 17.00 години. Воду в цей час не можна буде пити чи готувати на ній їжу, зазначають у водоканалі.

Комунальники кажуть, промивати мережу потрібно, щоб покращити якість питної води. Хмельничанам рекомендують після 16.00 почергово відкривати крани в мийках, раковинах і ваннах.

Відео дня

Що треба знати про хлорування

Профілактична дезінфекція і промивка міських водопровідних мереж здійснюється двічі на рік на підставі плану, який погоджується з міськвиконкомом і санітарною службою міста з метою дотримання санітарно-епідеміологічного благополуччя хмельничан.

Як проводиться промивка водопровідних мереж

Процедура промивки водопровідних мереж здійснюється у кілька етапів:

  • випуск води із водопровідних мереж міста
  • заповнення водопровідних мереж водою із підвищеною концентрацією гіпохлориту натрію
  • випуск води з дезінфікуючим розчином із водопровідних мереж і промивка мереж
  • здійснення постійного лабораторного контролю якості води
  • подача споживачам питної води.

Для дезінфекції мереж використовується гіпохлорит натрію марки А. Ця сполука у допустимій концентрації є абсолютно безпечною для життя та здоров'я людини. 

Планова промивка проводиться двічі на рік. Минулого разу знезараження мереж відбулося 16 травня. А вже у вівторок 12 вересня знову буде проводитись планову промивку та знезараження водопровідних мереж міста.

Що робити, якщо після промивки з кранів тече неякісна вода?

Спершу необхідно відкрити крани та випустити незначну кількість води. Відкривання кранів необхідне для того, аби залишки гіпохлориту натрію разом із відкладеннями, що утворюються під час експлуатації всередині трубопроводів, не залишалися у трубах.

Якщо випуск води не допомагає, необхідно зателефонувати до аварійно-диспетчерської служби МКП “Хмельницькводоканал” за номерами телефонів: 78-75-10 або 1567 та повідомити про проблему. 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (6)
  • Валерій Тимченко
    а після 16.00 коли повідкриваємо крани на промивку, лічильник на воду сам зупинитися чи буде рахувати нам за промивку ще?
    ЧитачЧитачів reply Валерій Тимченко
    Вартість води з водовідведенням - 35 грн. за куб (1000 л.) або біля чотирьох копійок за літр. Якщо ти такий жлобіна - пий без промивки.
  • Каренина Анна
    Можна подумати що в якийсь інший день її можна споживати🤔
    Serhiy Bilyi reply Каренина Анна
    Альона  Віціховськацілком згідний!!
    Анна Помаранська reply Каренина Анна
    Альона  Віціховська жодні стандарти якості води не можуть рівнятися з думкою Альони🙂
    Олексій reply Анна Помаранська
    Тю, як негарно !

    Хіба може представник водоканалу так саркастично коментувати думку споживача ? Яке ставлення у населення буде після цього до комунального підприємства ?

    Тим більш знаючи , якй насправді стан з поганою якістю води на водоканалі ? Краще запитайте про якість води у брехливого паталогоанатома , хоча ні , не варто, знову щось збреше, а вас звільнить , краще відіслати пару незалежних кореспондентів до звільненого головного технолога водоканалу , там буде багато цікавої інформації !

    От бачу , що коментарі водоканалу має давати людина ерудована , всебічно розвинена , позитивно налаштована до людей , а не це ось все таке неохайне та незрозуміле 🤣🤣🤣

keyboard_arrow_up