Як ловити рибу, щоб не попасти на штраф

- Сезон риболовлі в розпалі. На водойми Хмельниччини виходять сотні людей.
- Ловити рибу можна не всюди й не все. Законом передбачені правила, за порушення яких штрафують.
- Найбільше покарання – 3400 гривень. Можлива і кримінальна відповідальність.
З квітня по червень любителі риболовлі чекали на час, коли закінчиться нерест. Тепер вони можуть вільно виходити на річки чи ставки й годинами чатувати на улов. Але робити це можна не всюди. Та й кількість спорядження і добова норма риби чи раків на день теж обмежена. На порушників цих правил чекають штрафи від 34 до 3400 гривень. То ж як рибалити, аби не перейти межу, дозволену законом? Про це vsim.ua розповіли в Хмельницькрибоохороні.
- Любительський або спортивний лов риби в Україні є безкоштовним і не потребує спеціальних дозволів. Він дозволений на водоймах загального користування. Заборонений він в межах природно-заповідного фонду, риборозплідних господарствах і водоймах спеціального призначення. Про це мають попереджувати відповідні знаки, - зазначають спеціалісти Хмельницькрибоохорони.
Порядок здійснення любительського і спортивного рибальства в Україні діє з 1998 року. Ним:
дозволяється:
- людина має право безкоштовно ловити рибу вудочкою не більше ніж на 5 крючків;
- любительська ловля риби здійснюється безкоштовно та не потребує будь-яких дозволів;
- рибалка має право зловити не більше 3-х кілограм риби;
- на орендованих водних об’єктах орендарі можуть встановлювати власні обмеження. Для цього вони мають представити необхідні документи й дозволи.
- дітям до 16 років самостійний лов риби дозволяється тільки з берега;
- для підводного полювання потрібне відповідне посвідчення. Заборонено використовувати акваланги й інші автономні дихальні прилади.
забороняється:
- лов риби із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм.
- перебувати на водоймі або поблизу неї з вибуховими та отруйними речовинами
- вивезення (винесення) риби, раків та інших водних живих ресурсів у кількості, що перевищує добову норму лову, або заборонених до лову правилами рибальства.
Добова норма вилову риби, раків (дозволений улов однієї особи за одну добу перебування на водоймі):
- риба - 3 кг;
- раки – 30 шт.
Штрафи:
- за грубе порушення правил рибальства передбачена - штраф від 340 грн. до 680 грн. з можливою конфіскацією улову і знаряддя
- браконьєр із сітками, який завдав істотної шкоди довкіллю, карається штрафом від 1700 грн. до 3400 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знаряддя і улову.
- продаж улову без сертифікату якості карається штрафом від 510 грн. до 1700 грн. з можливою конфіскацією риби.
- виготовлення, збут чи зберігання заборонених знарядь лову карається штрафом від 153 грн. до 357 грн. з конфіскацією знаряддя.
- миття у рибогосподарських водоймах або в їх прибережних смугах транспортних засобів (за вчинене забруднення довкілля буде штраф від 34 грн. до 170 грн.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Ну так потрібно бути обережним і не попадатись на штрафи. Не брати заборонених пристроїв, себто бракон'єрських і дотримуватись діючого законодавства. Ну й щоб рибалка була в задоволення, то непогано купляти пристрої в перевірених магазинах, як наприклад магазин Рибалка https://www.mirrybolova.com.ua/ там й ціни непогані і вибір широкий