Як триває декомунізація та дерусифікація Хмельницького

-
У місті перейменовують вулиці та прибирають символіку.
-
Що ще лишається?
22 квітня на нашому сайті був опублікований матеріал про декомунізацію та дерусифікацію у Хмельницькому. Попри те, що декомунізація була розпочата на вимогу законодавства ще 2015 року, та до цього часу залишки радянської ідеології все ж залишалися у Хмельницькому.
Перейменування вулиць
З початком вторгнення Росії 24 лютого це питання знову привернуло увагу. У місті все ще залишаються вулиці, назви яких пов’язані з СРСР та Росією. У попередньому матеріалі ми розглянули 11 таких, але насправді їх значно більше.
Того ж дня, коли вийшов матеріал, на сайті міськради з'явилися проєкти рішень про перейменування вулиць. Вони стосувалися і Хмельницького, і сіл громади. Зокрема, вулицю Гагаріна було запропоновано перейменувати на Героїв Маріуполя, Купріна — на Симона Петлюри, Пушкіна — на Героя України Олексія Скоблі, Толстого — на Князя Святослава Хороброго, Хотовицького — на Івана Пулюя.
Як і раніше, поки що залишаються «на паузі» вулиці Майборського та Мельникова. Перша — через кілька варіантів назв, друга — через будівництво та пов’язаний із цим документообіг.
Загалом новина про перейменування вулиць серед наших читачів була сприйнята позитивно. Втім, були й зауваження:
-
міська влада не цікавилася думкою містян
-
перейменовують вулиці з нейтральними назвами (Ланова)
-
серед запропонованих назв чимало імен
-
деякі запропоновані назви складні (окремі мають по чотири слова, хоча зазвичай їх одна-дві)
Сьогодні, 28 квітня, депутати міськради схвалили перейменування вулиць. Рішення було прийняте на засіданні позачергової сесії.
Радянська символіка
Окрім назв вулиць, радянська символіка у Хмельницькому також відображена і в пам’ятниках. Після виходу матеріалу на сайті vsim.ua серп і молот з зіркою прибрали на військовому кладовищі. Також там вже немає дат німецько-радянської («Великої Вітчизняної») війни — 1941-1945.
Серед радянських «надбань» також можна згадати танк Т-34, встановлений біля перехрестя Кам’янецької та Сковороди. Міський голова Олександр Симчишин раніше розповідав, що демонтовувати його не будуть, оскільки він «ідентифікований як український». До слова, танк Т-34 розроблявся у Харкові, там же виготовлена частина екземплярів.
Що буде з рештою «спогадів» про радянську окупацію, як от меморіалом слави, поки не відомо. Протягом тижня журналісти vsim.ua намагалися отримати коментар з цього приводу у заступника міського голови Хмельницького Віталія Діденка, але відповіді так і не отримали.
Читайте також: Недодекомунізація. Де в Хмельницькому ще залишилася пам'ять про СРСР
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Сидор Ковпак
Емілі Ястремська
Читач86 reply Емілі Ястремська
2Nja Fu2nja
Там ваші предки , діди , батьки увіковічені ..радянська армія більшість з українців була ,також з грузинів , з чеченів , молдован , армян ...там майже не було москалів ..нащо ви вчепились до історії ??? Тоді час такий був і не було ніякої росії а був СССР , одна країна . І люди воювали не за радянську родіну , а за дітей , за внуків , щоб земля дісталась їм а не нацистам , щоб словяни жили на цій землі , заводи ночами і цілодобово працювали , жінки , діти, всі працювали для великої перемоги і ніхто не думав за ту владу , бо німець прийшовши , він знищував вот майже так само як росіяни зараз . Що буде від того що ви дерусифікуєте , що далі ??? А ракети летять , літаки летять , бомблять , люди продовжуют гинути , і ворог тікати не спішить обратно в росію..ця ваша ерунда безполезна . А як зачепите кладовище і меморіали , вам повік спокою не буде , ніколи ...ні вам ні вашим дітям ..
Наші предки заслужили цю славу і память , бо вони віддали свої життя тоді , за наше з вами сьогодні , їм тоді ще дітям -досталось найгірше , війна..хлопчики по 16 17 років пішли воювати , бити фашиста , який знищував людей ..тоже діти пішли .. Не чіпайте , краще поставте квіти , запаліть вогонь хай горить для них , і згадайте їхній подвиг .. вони робили це для нас .
Зигмунд Зондер
ванильная содовая reply Зигмунд Зондер
PutnickFree reply Зигмунд Зондер
Читач86 reply Зигмунд Зондер
Андрей Гришнюк reply Зигмунд Зондер
Що там, також поховані інші предки,діди,прадіди!...
Оксана Полоудіна reply Андрей Гришнюк
Стосовно розміщення військового кладовища - спірне питання, можливо дійсно варто його розмістити деінде, сусідство з дитячою лікарнею пригнічує. Але то треба запитати думку громадскості.
Зигмунд Зондер reply Андрей Гришнюк
ARP Strogg reply Зигмунд Зондер
PutnickFree reply Зигмунд Зондер