Як триває декомунізація та дерусифікація Хмельницького

-
У місті перейменовують вулиці та прибирають символіку.
-
Що ще лишається?
22 квітня на нашому сайті був опублікований матеріал про декомунізацію та дерусифікацію у Хмельницькому. Попри те, що декомунізація була розпочата на вимогу законодавства ще 2015 року, та до цього часу залишки радянської ідеології все ж залишалися у Хмельницькому.
Перейменування вулиць
З початком вторгнення Росії 24 лютого це питання знову привернуло увагу. У місті все ще залишаються вулиці, назви яких пов’язані з СРСР та Росією. У попередньому матеріалі ми розглянули 11 таких, але насправді їх значно більше.
Того ж дня, коли вийшов матеріал, на сайті міськради з'явилися проєкти рішень про перейменування вулиць. Вони стосувалися і Хмельницького, і сіл громади. Зокрема, вулицю Гагаріна було запропоновано перейменувати на Героїв Маріуполя, Купріна — на Симона Петлюри, Пушкіна — на Героя України Олексія Скоблі, Толстого — на Князя Святослава Хороброго, Хотовицького — на Івана Пулюя.
Як і раніше, поки що залишаються «на паузі» вулиці Майборського та Мельникова. Перша — через кілька варіантів назв, друга — через будівництво та пов’язаний із цим документообіг.
Загалом новина про перейменування вулиць серед наших читачів була сприйнята позитивно. Втім, були й зауваження:
-
міська влада не цікавилася думкою містян
-
перейменовують вулиці з нейтральними назвами (Ланова)
-
серед запропонованих назв чимало імен
-
деякі запропоновані назви складні (окремі мають по чотири слова, хоча зазвичай їх одна-дві)
Сьогодні, 28 квітня, депутати міськради схвалили перейменування вулиць. Рішення було прийняте на засіданні позачергової сесії.
Радянська символіка
Окрім назв вулиць, радянська символіка у Хмельницькому також відображена і в пам’ятниках. Після виходу матеріалу на сайті vsim.ua серп і молот з зіркою прибрали на військовому кладовищі. Також там вже немає дат німецько-радянської («Великої Вітчизняної») війни — 1941-1945.
Серед радянських «надбань» також можна згадати танк Т-34, встановлений біля перехрестя Кам’янецької та Сковороди. Міський голова Олександр Симчишин раніше розповідав, що демонтовувати його не будуть, оскільки він «ідентифікований як український». До слова, танк Т-34 розроблявся у Харкові, там же виготовлена частина екземплярів.
Що буде з рештою «спогадів» про радянську окупацію, як от меморіалом слави, поки не відомо. Протягом тижня журналісти vsim.ua намагалися отримати коментар з цього приводу у заступника міського голови Хмельницького Віталія Діденка, але відповіді так і не отримали.
Читайте також: Недодекомунізація. Де в Хмельницькому ще залишилася пам'ять про СРСР
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Там ваші предки , діди , батьки увіковічені ..радянська армія більшість з українців була ,також з грузинів , з чеченів , молдован , армян ...там майже не було москалів ..нащо ви вчепились до історії ??? Тоді час такий був і не було ніякої росії а був СССР , одна країна . І люди воювали не за радянську родіну , а за дітей , за внуків , щоб земля дісталась їм а не нацистам , щоб словяни жили на цій землі , заводи ночами і цілодобово працювали , жінки , діти, всі працювали для великої перемоги і ніхто не думав за ту владу , бо німець прийшовши , він знищував вот майже так само як росіяни зараз . Що буде від того що ви дерусифікуєте , що далі ??? А ракети летять , літаки летять , бомблять , люди продовжуют гинути , і ворог тікати не спішить обратно в росію..ця ваша ерунда безполезна . А як зачепите кладовище і меморіали , вам повік спокою не буде , ніколи ...ні вам ні вашим дітям ..
Наші предки заслужили цю славу і память , бо вони віддали свої життя тоді , за наше з вами сьогодні , їм тоді ще дітям -досталось найгірше , війна..хлопчики по 16 17 років пішли воювати , бити фашиста , який знищував людей ..тоже діти пішли .. Не чіпайте , краще поставте квіти , запаліть вогонь хай горить для них , і згадайте їхній подвиг .. вони робили це для нас .
Що там, також поховані інші предки,діди,прадіди!...
Стосовно розміщення військового кладовища - спірне питання, можливо дійсно варто його розмістити деінде, сусідство з дитячою лікарнею пригнічує. Але то треба запитати думку громадскості.