З 10 грудня в Україні почали забороняти безкоштовні пластикові пакети

З 10 грудня в Україні почали забороняти безкоштовні пластикові пакети
Ілюстративне фото
 • Закон набрав чинності сьогодні, 10 грудня.
 • Як будуть відбуватись обмеження і яка альтернатива?

В Україні забороняють безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів. Зміни торкнуться всіх об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг. Обмеження вводяться сьогодні, 10 грудня. Саме з цього дня набирає чинності Закон України №1489-IX "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України" та починає діяти перший етап обмежень.

Що під забороною:

У магазинах, супермаркетах і закладах харчування забороняють безоплатне розповсюдження пластикових пакетів, окрім біорозкладних, а також надтонких пластикових пакетів, що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка. До порушників цієї вимоги будуть застосовувати адміністративно-господарські штрафи.

Відео дня

Зміни передбачають, що усі так звані пакети "майки" стануть платними.  Альтернативою для українців можуть стати багаторазові торбини чи біорозкладні пакети, які є більш екологічними.

"Проект постанови Уряду передбачає, що пакети, які ми колись купували за 5 копійок, тепер повинні коштувати від 2 до 3 гривень. Виняток - використання їх, як первинна упаковка для риби, м'яса і т.п.
Вводячи обов'язкову плату за пакети, закон мотивує українців менше ними користуватися", - зазначив на своїй сторінці у Фейсбук заступник міського голови Микола Ваврищук.


Друзі, а як Ви ставитесь до такої ідеї? Діліться своїми думками у коментарях. 
 

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (6)
 • Людмила Дьяченко

  Старші  покоління купували товари в паперових  кульках - продавчині з куска паперу робили такий закручений кульок та туди насипали, клали всі сипучі, цукерки, печиво  - і так далі.

  Як бачимо - торгові мережі  особливо не парились - всі « зручності» та ціни впали на плечі українців.особливо НЕ парилися- всі « зручності»

  Потроху повертаємось до кам‘яного віку.
 • Читач04

  Альтернативи пакетам нема... Просто на плечі покупців додаткові кошти. Просто як у тій фразі "нас єб##т, а ми крєпчаєм" .  Знову комусь можна заробити, як на доставці газу. Знову нас "нагнули"
 • Любов Сердунич

  Чудово! Пора колись і про планету подбати! А це - наше здоров"я!..

  Читач62 reply Любов Сердунич

  Пізно вже дбати про планету і про здоров'я.
 • PutnickFree

  10 копійок ;)

keyboard_arrow_up